fbpx

Widzieliście już pola tulipanów w Polsce?

Oczywiście najlepiej na zdjęcia pól tulipanów wybrać się do Holandii. Jednak jeśli nie macie czasu czy ochoty jechać aż tak daleko jest możliwość sfotografowania takich pól całkiem blisko – pola tulipanów w Polsce można znaleźć np. w miejscowości Chrzypsko Wielkie w Wielkopolsce.

 

 

Międzynarodowe Targi Tulipanów

 

W Chrzypsku ma siedzibę firma zajmująca się produkcją tulipanów, a która już od 10 lat w majowy weekend organizuje Międzynarodowe Targi Tulipanów. To święto przyciąga przede wszystkim pasjonatów tych wiosennych kwiatów, którzy mają okazję kupić na miejscu wyjątkowe odmiany, których na co dzień nie znajdziecie w kwiaciarniach. Znajdziecie tam m.in. odmiany nazwane od imion nazwisk prezydentów Polski i ich małżonek.

 

Ale to co najważniejsze, możecie się przejść pośród rabat pełnych wszystkich możliwych odmian tulipanów. Możecie nacieszyć nimi oczy ale także je sfotografować. Jedynym problemem będzie jednak jak zwykle popularność imprezy, przez co trudno o fajne zdjęcia bez ludzi w kadrze.

 

 

 

Pola tulipanów w Polsce

 

 

Sposób na zdjęcia tulipanów

 

Targi tulipanów sprawiają, że na miejsce przybywają tysiące ludzi. Przybywają właściwie wyłącznie w godzinach trwania festiwalu, by przy okazji zjeść i pobawić się przy biesiadnych rytmach. Jeśli wy chcecie wybrać się wyłącznie dla fajnych kadrów to najlepszą porą będzie bardzo wczesny poranek, lub bardzo późne popołudnie. Wtedy na polach (patrz mapka)  będzie najprawdopodobniej zupełnie pusto, a nawet jeśli trafi się jeszcze kilku pasjonatów fotografii to z pewnością nie będziecie sobie wchodzić w drogę.

 

Drugą istotną sprawą jest to, że jak sama nazwa wskazuje tulipany rosną na polu. W bezchmurny dzień słońce wypala swoim blaskiem płatki kwiatów. Ale jeśli przyjedziecie na miejsce w czasie gdy słońce będzie na tyle nisko by nie oświetlać całego pola będziecie mogli robić zdjęcia bardzo jasnymi obiektywami i niemal portretować pojedyncze kwiaty.

 

pola tulipanów w Polsce

 

 

Tak jak w Keukenhof

 

Szukając naprawdę fajnych kadrów starajcie się brać pod uwagę to co pisałem o fotografowaniu kwiatów, we wpisie o holenderskim ogrodzie Keukenhof. Pamiętajcie, że najciekawsze są te inne, biały tulipan fotografowany na tle tysiąca podobnych najprawdopodobniej nie zrobi na oglądających wielkiego wrażenia.

 

 

 

 

 

Jak dotrzeć do Chrzypska Wielkiego

 

Chrzypsko Wielkie to, mimo swojej nazwy, mała miejscowość, położona 10 minut jazdy samochodem od Pniew. Jeśli jesteście z Poznania to dotrzecie tam w ciągu godziny. Gdybyście jechali z dalszych miejsc to z autostrady najlepiej zjechać koło Nowego Tomyśla i dalej kierować się na Pniewy.

 

Kolorowe pole pełne wielobarwnych tulipanów znajdziecie już za głównym terenem tulipanowego przedsiębiorstwa. Samochód można zaparkować przy samym ogrodzeniu pola, przy bramie.

 

 

 

 

Pole tulipanów w Polsce

 

 

Dajcie znać jeśli znacie inne pola tulipanów w Polsce, na tyle duże by warto było się na nie wybrać z aparatem.

 

– – – – –

 

Informacje o tym jakie atrakcje czekają na was na miejscu znajdziecie na oficjalnej stronie Międzynarodowych Targów Tulipanów

Zapraszam na fotowyprawy i warsztaty fotograficzne także w takie miejsca jak holenderski ogród.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x