fbpx

Wulkan na Islandii – erupcja online

Bardzo wiele osób chciałoby zobaczyć erupcję wulkanu na żywo. Z przyczyn oczywistych ma na to szansę tylko garstka ludzi. Można jednak obejrzeć wulkan na Islandii online i znacznie bezpieczniej.

Grindavik – miejsce erupcji

Erupcja ma miejsce na północ od miejscowości Grindavik, którą pewnie mało osób kojarzy. Nawet turyści, którzy zwiedzali Islandię nie bardzo potrafią zlokalizować to miejsce. Znacznie łatwiej więc będzie powiedzieć, że erupcja ma miejsce pomiędzy tą miejscowością a popularną Blue Lagoon. Tam znajdują się chętnie odwiedzane baseny termalne, które w związku z erupcją są czasowo zamknięte.

Kilkanaście kilometrów dalej znajduje się międzynarodowe lotnisko Keflavik, na którym lądują wszystkie samoloty z turystami. Ale obecna erupcja nie zagraża na szczęście ruchowi lotniczemu.

Natomiast najbardziej zagrożona jest miejscowość Grindavik, do której zaczęła się wdzierać lawa, która pochłonęła kilka budynków.

Erupcja wulkanu na Islandii online

Erupcję można oglądać na bieżąco z kilku kamer rozmieszczonych w różnej odległości od miejsca, z którego aktualnie wydobywa się lawa.

Pierwsza transmisja pokazuje aktualny widok z 4 kamer. Jeśli chcecie zobaczyć któryś z obrazów dokładniej to przyrzyjcie się kolejnym transmisjom, poniżej.

Po zmroku można, na obrazie z kamer, dostrzec światła poruszające się w zaskakujących kierunkach – to latające nad miejscem erupcji drony.

Wulkan na Islandii – aktualna sytuacja

Jeśli wybieracie się na Islandię w najbliższym czasie albo po prostu chcecie śledzić aktualną sytuację to zajrzyjcie na te strony:

Ostatnia ze stron posiada także własną aplikację na telefon. Dzięki niej osoby znajdujące się aktualnie na wyspie będą mogły otrzymywać powiadomienia o zmianach zagrożeń.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Gdzie jest burza?

Znów pojawiają się na naszych telefonach alerty pogodowe RCB, a jak samemu zorientować się gdzie jest burza? Jak fotografować burzę? I jak robić to...

Karta do Yellowstone na 150 lat

Lubisz odwiedzać najstarszy park narodowy na świecie? Teraz z okazji rocznicy powstania parku zostanie wydana karta do Yellowstone na 150 lat. Ważna na dowolną...

Aktualne ceny na Islandii

Podobnie jak w całej Skandynawii także aktualne ceny na Islandii są dość wysokie dla podróżujących z Polski. Dlatego - jeśli to tylko możliwe -...

Islandia zimą – tak czy nie?

Islandia zimą kusi turystów i przede wszystkim fotografów zorzą polarną. Jednak planując wyprawę na tą wyspę należy pamiętać, że zima tam wygląda zupełnie inaczej...

Astronomiczne okazje do zdjęć w 2022 roku

Coraz więcej osób interesuje się i chce fotografować nocne niebo. Ich czekają nieprzespane noce i astronomiczne okazje do zdjęć w 2022 roku. Niektóre już...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x