fbpx

Zupełnie puste ulice Poznania

Mija drugi weekend od ogłoszenia wezwania do pozostania w domach. Epidemia, ale też pozamykane sklepy sprawiły, że w niedzielne przedpołudnie można było zobaczyć zupełnie puste ulice Poznania.

 

 

STARY RYNEK

 

Okolice Starego Rynku świeciły kompletnymi pustkami. Nic dziwnego, skoro praktycznie cała gastronomia przestała działać, a turyści przestali podróżować. Po ulicach przemykały się praktycznie pojedyncze osoby, głównie w poszukiwaniu otwartych sklepów.

 

zupełnie puste ulice Poznania

zupełnie puste ulice Poznania

 

Na samym Starym Rynku było ledwie kilka osób, ale byli to ludzie spieszący się dokądś. Niedzielnych spacerowiczów o tej porze nie było wcale. Było to w okolicach godziny 11. Przez moment zastanowiłem się czy ktokolwiek będzie tego dnia oglądał koziołki na ratuszu w południe. Prawdopodobnie nikt…

 

zupełnie puste ulice Poznania

 

W farze w tym czasie, nie licząc zakonnicy, była tylko jedna osoba. I choć na drzwiach wejściowych wisi informacja o maksymalnej ilości 50 osób jednocześnie to nikt nie musi tego pilnować.

 

 

 

ZUPEŁNIE PUSTE ULICE POZNANIA

 

Jednak największe wrażenie robiły okolice świętego Marcina i Kaponiery. Momentami okolica wyglądała na całkowicie wymarłą. Co jakiś czas, na światłach zbierały się góra 2-3 pojazdy.

 

Epidemia, ale też pozamykane sklepy sprawiły, że w niedzielne przedpołudnie można było zobaczyć zupełnie puste ulice Poznania.

Epidemia, ale też pozamykane sklepy sprawiły, że w niedzielne przedpołudnie można było zobaczyć zupełnie puste ulice Poznania.

Epidemia, ale też pozamykane sklepy sprawiły, że w niedzielne przedpołudnie można było zobaczyć zupełnie puste ulice Poznania.

 

Jedynym widocznym znakiem, że miasto nadal żyje były przemykające się przez centrum zielone pojazdy komunikacji miejskiej. Jednak nie lada sztuką było w nich dostrzec kogokolwiek poza kierowcami czy motorniczymi.

 

 

 

ZOSTAŃCIE W DOMACH

 

To, że jest pusto nie oznacza, że zachęcam do wychodzenia. Zostańcie bezpieczni w domach. Fotografowie pokażą wam jak wyglądają opustoszałe ulice naszego miasta.

Jeśli potrzebujecie pomocy, lub szukacie informacji – zaglądajcie na oficjalną stronę miasta, gdzie znajdziecie najnowsze informacje o epidemii.

 

Nie inaczej było w centrum.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x