fbpx

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Kładka w Owińskach

Kładka powstała na granicy trzech gmin: Poznania, Suchego Lasu oraz Czerwonaka. Dzięki niej stwarzają się nowe możliwości dla cyklistów oraz osób lubiących piesze wycieczki. Można się wybrać na spacer na zielonych terenach po obu stronach Warty. A rowerzyści jadący Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym mogą z niego odbić w stronę Puszczy Zielonki.

Sama kładka ma długość ponad 130 metrów, wraz z podjazdami osiąga 200 metrów. Na tzw. wieży widokowej, wchodzącej w skład kładki, znajdują się dwie platformy. Niższa na poziomie 12 metrów, wyższa na wysokości 20,7 metra.

Na samej kładce, na platformach widokowych oraz na wschodnim brzegu rzeki umieszczono kilka ławek i stoły, przy których można odpocząć. Zejście do samej Warty i mała przystań pozwalają także na dotarcie tam od strony wody, choćby kajakami.

Jak dojechać do kładki w Owińskach?

Rowerem lub pieszo, od strony Owińsk do kładki można dotrzeć ulicą Cysterek. Prowadzi ona zarówno od ścieżki rowerowej prowadzącej od Poznania, wzdłuż ulicy… Poznańskiej, jak też od strony centrum Owińsk i zabudowań klasztornych.

Do kładki można też dojechać samochodem, kilkadziesiąt metrów od niej znajdują się nieutwardzone miejsca parkingowe na kilkanaście aut.

Natomiast od zachodniej strony można dotrzeć wyłącznie rowerem lub pieszo. Do przeprawy można dojechać Nadwarciańskim Szlakiem Rowerowym.

Możliwa jest także kombinowana wyprawa. Komunikacją podmiejską można dojechać do Radojewa po zachodniej stronie Warty. Potem wybrać się na około 3-kilometrowy spacer, po drodze przechodząc przez kładkę nad rzeką. A na koniec wsiąść ponownie do komunikacji podmiejskiej w Owińskach i wrócić do Poznania. Całość wycieczki, w zależności od szybkości marszu i ruchu na dojazdach do miasta, powinna zająć około 3 godzin.

Punkt widokowy przy kładce

Kładka jest reklamowana także jako punkt widokowy, z którego można oglądać okolicę. To fakt, można, konstrukcja obejmuje dwie platformy widokowe, ale głownie widać z niech bałagan na sąsiedniej działce oraz dachy zabudowań poklasztornych.

Poza tym widać drzewa. Wyższa platforma widokowa została zbudowana na wysokości niecałych 21 metrów. Okoliczne drzewa sięgają często kilka metrów wyżej. Żeby zobaczyć coś więcej należy się wybrać na położoną kilka kilometrów dalej wieżę widokową na Dziewiczej Górze.

Wejście na platformy widokowe jest bezpłatne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Zorza polarna nad Polską – kiedy ponownie?

Przed weekendem pojawiły się alerty o bardzo silnych wybuchach na Słońcu. Informacje były bardzo pozytywne bo oznaczały, że pojawi się zorza polarna nad Polską. Astronomowie i fotografowie już wiedzieli co się święci i pakowali sprzęt do wypraw za miasto.

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica -...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x