fbpx

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

NEW YORK PASS – TO SIĘ OPŁACA

Po co w ogóle kupować jakikolwiek New York Pass? Odpowiedź jest prosta – by zapłacić mniej za zwiedzanie. Kupując bezpośrednio u operatora danej atrakcji zapłacicie więcej niż korzystając z karnetów.

Przykładowo – chcecie jednego dnia zobaczyć dwa charakterystyczne punkty widokowe: Empire State Building i Top of the Rock oraz popłynąć statkiem wokół Manhattanu. Ceny na stronach operatorów atrakcji to 44$ + 40$ + 51$, co daje łącznie 135$ za osobę dorosłą.

Jednak jeśli skorzystacie z jednego z karnetów to cena za te 3 atrakcje może spaść poniżej 100$. Więc jasne, że lepiej kupić karnet.

RODZAJE DOSTĘPNYCH KARNETÓW NA ZWIEDZANIE NOWEGO JORKU

Aktualnie można wybrać jeden z 4 dostępnych karnetów. Są one dostępne w dwóch wariantach: na ilość dni lub na ilość atrakcji.

Pierwszy wariant przeznaczony jest raczej dla osób, które jeszcze nigdy nie były w Nowym Jorku i chcą zwiedzić, zobaczyć jak najwięcej.

Poniżej porównanie najlepszych karnetów, które dostępne są dla zwiedzających Nowy Jork: Sightseeing Pass New York, New York Pass, New York City Pass oraz GO City New York.

Wszystkie najchętniej odwiedzane atrakcje są dostępne w każdym z karnetów. Jeśli chcecie się skupić tylko na nich to wystarczy porównać ceny i wybrać najtańszą.

Zdecydowanie najwięcej atrakcji dostępnych jest w ramach Sightseeing Pass New York. Jeśli jesteście miłośnikami zwierząt to powinniście wybrać właśnie ten karnet, bo tylko w nim dostępne są wejściówki do Bronx ZOO, Central Park ZOO oraz New York Aquarium.

Nazwa atrakcjicena w USDSightseeing
Pass
New York
New York
Pass
New York
City Pass
GO City
New York
9/11 Memorial & Museum28,00++++
American Museum of Natural History23,00++++
Big Bus NY Classic Tour – 1 day59,00+++
Bronx Zoo41,95+
Central Park Zoo19,95+
Circle Line Cruise33-46++++
Edge38,00++++
Empire State Building44,00++++
Intrepid Sea, Air & Space Museum33,00++++
Madame Tussauds New York43,99+++
MoMA25,00++++
Museum of the City of New York20,00+++
New York Botanical Garden30,00+++
NY Aquarium29,95+
One World Observatory53,00+++
Solomon R. Guggenheim Museum25,00++++
Statue of Liberty Ferry and Ellis Island24,00++++
Top of the Rock40,00++++
Whitney Museum of American Art25,00+++
NYC

NEW YORK PASS – PORÓWNANIE CEN

Jak możecie sami się przekonać – ceny pomiędzy poszczególnymi karnetami różnią się albo symbolicznie, albo nie różnią się wcale. Wszystkie ceny podane są w dolarach.

Przy czym New York City Pass nie oferuje w ogóle tzw. dziennych karnetów.

nazwa karnetu1 dzień2 dni3 dni4 dni5 dni
Sightseeing Pass New York144189219249279
New York Pass142189218249279
New York City Pass
GO City New York142189218249279

Poza karnetami pozwalającymi na zwiedzanie wszystkich atrakcji, przez z góry określoną ilość dni – jest także opcja dla zdecydowanych. Są to karnety obejmujące ilość atrakcji.

I jeśli się uważnie przyjrzycie to tutaj właśnie są zauważalne różnice w cenach pomiędzy poszczególnymi karnetami. Zwłaszcza New York City Pass jest wyraźnie tańszy od Sightseeing Pass New York – choć trzeba pamiętać, że oferuje mniejszy wybór atrakcji.

Jednak jeśli chcecie się skupić na tych najbardziej obleganych to będą dostępne w obu karnetach.

nazwa karnetu23456
Sightseeing Pass New York74104139159179
New York Pass
New York City Pass129
New York City Pass C392
GO City New York7299135154177

CZEGO NIE OFERUJE ŻADEN KARNET

Jak dotąd żaden New York Pass nie obejmuje najnowszego nowojorskiego punktu widokowego – Summit One Vanderbilt.

W żadnym z karnetów nie znajdziecie też możliwości skorzystania z tak niszowych atrakcji jak choćby New York Transit Museum Nostalgia Rides. Są to organizowane niezwykle rzadko wycieczki historycznymi wagonami nowojorskiego metra.

Takie atrakcje musicie rezerwować bezpośrednio u operatorów.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy
ciekawy
4 miesięcy temu

Jedno mnie frapuje. Czy na 1 karcie Sightseeing Pass FLEX możliwe jest wejście do jednej atrakcji np. 2óch osób. „Odbijając” oczywiście kartę 2 razy. Czyli „zużywając” 2 atrakcje na takim wejściu.

PODOBNE

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x