fbpx

Wspólny sylwester w Paryżu

Wiele osób marzyło o tym by odwiedzić w tym roku stolicę Francji. Niewielu się udało. Ale dzięki jednemu z największych wizjonerów muzyki czeka nas na koniec tego dziwnego roku wspólny sylwester w Paryżu. W katedrze Notre Dame.

 

WELCOME TO THE OTHER SIDE

W sylwestrową noc do katedry Notre Dame zabierze wszystkich chętnych sam Jean-Michel Jarre. Wydarzenie odbędzie się we współpracy z miastem Paryż i pod patronatem UNESCO.
Mistrz muzyki elektronicznej Jean-Michel Jarre we współpracy z francuskim start-upem VRrOOm przedstawi spektakularny spektakl osadzony w wirtualnym środowisku katedry Notre-Dame de Paris. Wyjątkowy świat wizualny stworzony przez Jarre’a w VR będzie również oficjalnym obrazem wiadomości prezentowanym o północy z Paryża.

„Welcome to the Other Side” to jednorazowy, ekskluzywny, bezpłatny koncert, którego ambicją, poza świętowaniem Nowego Roku w futurystyczny i świąteczny sposób, jest przesłanie nadziei na 2021 rok.

Będzie to wirtualne zaproszenie z Paryża, Miasta Światła, tętniącej życiem metropolii sztuki i kultury oraz siedziby najsłynniejszej katedry na świecie. Notre-Dame zajmuje wyjątkowe miejsce w zbiorowej wyobraźni, jest symbolem siły i dziedzictwa, które łączy ludzi na całym świecie.

 

WSPÓLNY SYLWESTER W PARYŻU

 

Jean Michel Jarre zaprasza nas wszystkich do wspólnego świętowania Nowego Roku, a wirtualna rzeczywistość daje możliwość wspólnego imprezowania, gdziekolwiek na świecie będziemy spędzać ostatnią noc tego dziwnego roku.

Transmisja na żywo 31 grudnia będzie nowatorska. Każdy z widzów będzie mógł świętować jednocześnie osobiście ale też w ramach globalnej imprezy.

Wszystko przez wybranym przez wymiarze: platformie VRchat, dostępnej po prostu na PC lub w wirtualnej rzeczywistości dla publiczności wyposażonej w zestawy VR, transmisji na żywo na platformach Jarre’a i innych platform społecznościowych za pośrednictwem dowolnego komputera PC lub Mac, smartfona lub tabletu, transmisja audio na żywo w France Inter, francuskim radiu publicznym, telewizji na żywo transmitowanej przez francuski kanał informacyjny BFM Paris.

 

 

Jean-Michel Jarre wystąpi na żywo ze studia w pobliżu katedry w Paryżu, podczas gdy jego awatar będzie grał w wirtualnej katedrze Notre-Dame.

Na 45-minutowy koncert, który wykona Jarre, złożą się utwory z jego Electronica, a także nowe przerobione wersje jego klasyków, Oxygène i Equinoxe.

Dźwięk z koncertu zostanie wydany 01.01.2021 o godz. 0:15 CET na wszystkich platformach muzycznych pod tytułem „Welcome to the Other Side – LIVE”.

 

JEAN-MICHEL JARRE

Jarre, którego legendarne widowiskowe koncerty pobiły światowe rekordy pod względem liczby widzów i odbywały się w niektórych z najbardziej znanych miejsc na świecie w trakcie jego wybitnej kariery, odcisnął swoje piętno na światowej klasy rozrywce. „Welcome to the Other Side” to zaproszenie do wejścia na drugą stronę lustra i przeniesienia się z fizycznego świata koncertowego do wirtualnego świata fantasy.

 

 

Wizjonerska kreatywność Jarre’a we współpracy z projektantami VRrOOm VR spotykają się tutaj, aby stworzyć spektakularny koncert, który jest niczym innym jak jego wzorcowymi występami na świeżym powietrzu, a przede wszystkim jest kamieniem milowym w wyznaczaniu nowych standardów rozrywki muzycznej jutra.

„Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla sztuk widowiskowych tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę, że VR stanie się jutro samodzielnym sposobem ekspresji.” Jean-Michel Jarre

 

GDZIE OGLĄDAĆ?

Wspólny sylwester w Paryżu zacznie się o godzinie 23:25 na platformach:

 

Znając dokonania Jarre’a to co zostało przygotował dla nas na sylwestra będzie niesamowitym widowiskiem. Ja na pewno się wybiorę na zobaczyć jak będzie wyglądał ten wspólny sylwester w Paryżu.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie

Nastały ciężkie czasy dla podróżników. Niestety, widać bardzo duży wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie. Oto kilka popularnych wśród Polaków kierunków, które...

Owinięty Łuk Triumfalny

Zakończyła się instalacja niezwykłego projektu. Mieszkańcy Paryża i turyści mogą, przez dwa tygodnie, podziwiać owinięty Łuk Triumfalny. OWINIĘTY ŁUK TRIUMFALNY Kilka dni temu opowiadałem wam jak...

Łuk Triumfalny znika z ulic Paryża

Jeśli w najbliższych dniach wybieracie się do stolicy Francji to nie zobaczycie jednej z najbardziej charakterystycznych budowli tego miasta. Łuk Triumfalny, wokół którego jest...

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna?

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna - zastanawialiście się która to jest? Każdy ma swoje marzenia podróżnicze, ale większość z nas prędzej czy później trafia w...

75 rocznica D-Day w Normandii

Każda rocznica D-Day w Normandii to niesamowite przeżycie. Każdego roku można tam spotkać niezwykłych ludzi, świadków tamtych wydarzeń. Można też wziąć udział w dziesiątkach imprez przygotowanych na tą okazję. Od tych najprostszych jak oddawanie hołdu tym którzy walczyli, aż po widowiskowe imprezy typu pokazy sztucznych ogni, zrzuty spadochronowe czy akrobacje lotnicze.

Katedra Notre Dame spłonęła

To jest jedna z najgorszych wiadomości jakie mogły się pojawić, płonie jeden z najbardziej znanych budynków na świecie, paryska katedra Notre Dame. Nawet jeśli francuskim strażakom uda się cokolwiek uratować to odbudowa Notre Damme zajmie zapewne dziesiątki lat.

Ceny we Francji – sierpień 2018

Wyjeżdżając za granicę, zwłaszcza na dłużej niż tylko weekend, warto zorientować się jakich cen możemy się spodziewać na miejscu. Specjalnie na takie okazje częścią...

D-Day w Normandii to najlepsza lekcja historii

Zawsze w pierwszych dniach czerwca wracam pamięcią do swoich podróży do Normandii. Byłem tam już kilka razy, najczęściej właśnie w czerwcu, na rocznicach D-Day,...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x