fbpx

Owinięty Łuk Triumfalny

Zakończyła się instalacja niezwykłego projektu. Mieszkańcy Paryża i turyści mogą, przez dwa tygodnie, podziwiać owinięty Łuk Triumfalny.

OWINIĘTY ŁUK TRIUMFALNY

Kilka dni temu opowiadałem wam jak spełniają się marzenia dwojga artystów. Ich projekt powstawał od początku lat 60-tych. I pomimo, że oboje już niestety nie żyją to powołana przez nich do życia fundacja już po śmierci autorów doprowadziła ich dzieło do końca.

O szczegółach projektu możecie przeczytać w poście Łuk Triumfalny znika z ulic Paryża.

L’ARC DE TRIOMPHE, WRAPPED

Rożne są wrażenia – zwłaszcza polskich – odbiorców na ten projekt. Jednak nie da się odmówić temu że owinięty Łuk Triumfalny wygląda niesamowicie.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Naprawdę kosmiczne wrażenie na oglądających owinięty Łuk Triumfalny robi dopiero po zmroku, gdy zapalają się światła.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Znana wszystkim niemal na pamięć bryła uzyskała nieco inną powierzchnię. Dzięki temu można przekonać się, że mimo wieków od powstania to właśnie bryła Łuku Triumfalnego robi największe wrażenie. Detale nie mają takiego znaczenia, choć są ważne z historycznego punktu widzenia.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Szczerze mówiąc, gdyby nie odległość dzieląca Poznań od Paryża już dzisiaj bym robił tam zdjęcia. Zobaczcie sami jak absolutnie wyjątkowo wygląda teraz Łuk Triumfalny.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Dziękuję Christo, dziękuję Jeanne-Claude za Wasz projekt.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie artystów https://christojeanneclaude.net/

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Muzeum Fotografii w Berlinie

W sercu zachodniej części miasta znalazło idealne dla siebie miejsce Muzeum Fotografii w Berlinie. To tutaj można zobaczyć w wielkich formatach prace Helmuta Newtona, fundatora muzeum

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x