fbpx

Owinięty Łuk Triumfalny

Zakończyła się instalacja niezwykłego projektu. Mieszkańcy Paryża i turyści mogą, przez dwa tygodnie, podziwiać owinięty Łuk Triumfalny.

OWINIĘTY ŁUK TRIUMFALNY

Kilka dni temu opowiadałem wam jak spełniają się marzenia dwojga artystów. Ich projekt powstawał od początku lat 60-tych. I pomimo, że oboje już niestety nie żyją to powołana przez nich do życia fundacja już po śmierci autorów doprowadziła ich dzieło do końca.

O szczegółach projektu możecie przeczytać w poście Łuk Triumfalny znika z ulic Paryża.

L’ARC DE TRIOMPHE, WRAPPED

Rożne są wrażenia – zwłaszcza polskich – odbiorców na ten projekt. Jednak nie da się odmówić temu że owinięty Łuk Triumfalny wygląda niesamowicie.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Naprawdę kosmiczne wrażenie na oglądających owinięty Łuk Triumfalny robi dopiero po zmroku, gdy zapalają się światła.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Znana wszystkim niemal na pamięć bryła uzyskała nieco inną powierzchnię. Dzięki temu można przekonać się, że mimo wieków od powstania to właśnie bryła Łuku Triumfalnego robi największe wrażenie. Detale nie mają takiego znaczenia, choć są ważne z historycznego punktu widzenia.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Szczerze mówiąc, gdyby nie odległość dzieląca Poznań od Paryża już dzisiaj bym robił tam zdjęcia. Zobaczcie sami jak absolutnie wyjątkowo wygląda teraz Łuk Triumfalny.

photo: Benjamin Loyseau © 2021 Christo and Jeanne-Claude Foundation

Dziękuję Christo, dziękuję Jeanne-Claude za Wasz projekt.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie artystów https://christojeanneclaude.net/

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Tablice rejestracyjne w USA – ciekawostki

W przeciwieństwie do europejskich, tablice rejestracyjne w USA mienią się kolorami. Można na nich znaleźć grafiki i znacznie więcej informacji. A w czasie podróży...

Gdzie jest burza?

Znów pojawiają się na naszych telefonach alerty pogodowe RCB, a jak samemu zorientować się gdzie jest burza? Jak fotografować burzę? I jak robić to...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x