fbpx

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna?

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna – zastanawialiście się która to jest? Każdy ma swoje marzenia podróżnicze, ale większość z nas prędzej czy później trafia w to miejsce…

 

 

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna na świecie

 

Każde miejsce, do którego ściągają turyści ma swoje budowle, które są najchętniej fotografowane. Ale czy podejrzewaliście, że niemal 10% zdjęć z całego świata przypada na jedną budowlę?

 

A jednak, właśnie taki procent zdjęć turystycznych ze świata przypada na Wieżę Eiffla.  Przynajmniej jeśli chodzi o te zdjęcia, które są opublikowane i otagowane na instagramie.

 

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna

 

Mało tego, Wieża Eiffla jest oczywiście także najczęściej fotografowaną budowlą w Paryżu. Na 53% wszystkich zdjęć  ze stolicy Francji jest właśnie symbol tego miasta.

 

I nic dziwnego, w okolicach wieży ludzi z aparatami można spotkać niemal o każdej porze dnia i nocy.

 

Metro w Paryżu kursuje od 5:30 rano. Już kilkanaście minut później na schodach nad Jardins du Trocadero są dziesiątki fotografów. Naprawdę trzeba sporo cierpliwości by nawet o tej porze można było zrobić zdjęcie takie jak udało mi się kilka lat temu z modelką, Paulą.

 

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna

 

Potem już przez cały dzień wokół Wieży kręcą się dziesiątki tysięcy turystów. Faktem jest, że ciacho i kawa w słoneczny dzień na trawniku z takim widokiem potrafią pozostać w pamięci na długo. Oraz oczywiście natychmiast pojawiają się na instagramie 🙂

 

Najczęściej fotografowana atrakcja turystyczna

 

 

 

A INNE MIASTA?

 

W Nowym Jorku najczęściej fotografowany jest Central Park.  Chiński Szanghaj fotografowany jest najchętniej od strony promenady. W Londynie oczywiście siedziba królewska Buckingham Palace. Najczęściej na zdjęciach z  Dubaju jest oczywiście Burj Khalifa. A w Sydney kangury… noooo nie, oczywiście, że charakterystyczna australijska Opera.

 

Dubaj

 

Więcej ciekawostek znajdziecie na tej stronie, badania zrobiono na zlecenie sieci hotelowej InterContinental.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x