fbpx

Sukces Poznania w European Best Destinations 2019

 

 

Właśnie zakończyło się głosowanie na stronie European Best Destinations na najciekawsze miejsca do odwiedzenia w 2019 roku. Poznań, który brał udział w głosowaniu jako jedyne z polskich miast zajął wysokie miejsce w opinii głosujących.

 

 

 

 

EUROPEAN BEST DESTINATIONS 2019

 

Ponad pół miliona internautów wzięło w ostatnich dniach udziała w głosowaniu na najlepsze europejskie destynacje w 2019 roku. Była to już 10, jubileuszowa edycja konkursu.

 

Dzięki dużej ilości głosów Poznań znalazł się wysoko, na 5 miejscu na liście, wyprzedziły go węgierski Budapeszt, portugalska Braga, włoska Monte Isola oraz francuskie Metz.

 

Ratusz Poznań

 

 

Czym reklamuje się Poznań w tym konkursie? Oczywiście miasto chwali renesansowym ratuszem oraz kolorowymi kamieniczkami na Starym Rynku.

 

W opisie zachęcającym do przyjazdu do Poznania znajdują się jeszcze informacje o Starym Browarze, letnim festiwalu Ethno Port. Wreszcie miasto zaprasza także na swoje znane grudniowe atrakcje – jarmark bożonarodzeniowy oraz festiwal rzeźb lodowych.

 

Festiwal Rzeźb Lodowych Poznań

 

 

 

10 NAJBARDZIEJ ZNANYCH KADRÓW POZNANIA

 

Jeśli wybieracie się po raz pierwszy do stolicy Wielkopolski to sprawdźcie jakie miejsca powinniście uwiecznić na zdjęciach. Listę tych najpopularniejszych znajdziecie we wpisie 10 najbardziej znanych kadrów Poznania.

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica -...

Biblioteka Raczyńskich jak nowa

Każdy kto mieszka w Poznaniu zna z widzenia ten budynek. Biblioteka Raczyńskich jest też zapewne na liście budynków do zobaczenia większości turystów odwiedzających miasto....
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x