fbpx

Poznań w czasach koronawirusa

Poznaniacy zastosowali się do wskazań epidemiologów i pozostali w domach w sobotę i niedzielę. Poznań w czasach koronawirusa opustoszał niemal zupełnie. Zobaczcie sami.

 

 

POZNAŃ W CZASACH KORONAWIRUSA

 

Po godzinie 20 praktycznie większość ruchu w mieście zamarła. Markety spożywcze były ciągle otwarte, ale np. w Carrefourze w Pestce było więcej pracowników niż klientów. Dzięki temu puste częściowo półki zaczęły się ponownie zapełniać.

 

 

Parkingi podziemne były właściwie puste. Pojedynczy klienci mogli wybierać spośród tysięcy miejsc parkingowych. Podobnie było w innych centrach handlowych, w których otwarte były tylko markety.

 

 

 

Na parkingu Avenidy pozostało tylko to jedno BMW, które stoi tam od lat.

 

 

Poznań w czasach koronawirusa

 

Składy kursujące na trasie szybkiego tramwaju jeździły albo zupełnie puste, albo z pojedynczymi pasażerami.

 

 

 

STARY RYNEK

 

Szczególnie niesamowicie wyglądały wczoraj okolice Starego Rynku. Wolne miejsca parkingowe można było znaleźć dosłownie wszędzie. Na al. Marcinkowskiego, na Podgórnej a także przy pl. Wielkopolskim i na ul. 23 lutego.

Na ul. Padarewskiego, gdzie zwykle w sobotni wieczór przechadzają się setki ludzi nie było ani jednego przechodnia.

 

 

Oczekująca na Podgórnej taksówka wyglądała wręcz nierealnie w tej opuszczonej okolicy.

 

 

Na samym rynku przechodziły w tym czasie ledwie dwie osoby. Zupełnie abstrakcyjnie wyglądały ciągle otwarte sklepy z alkoholem, których pracownicy nudzili się, nie widząc godzinami klientów.

 

 

NIEDZIELNY PORANEK

 

Podobnie pusto było na ulicach w niedzielny poranek. Pierwsze kilka autobusów i tramwajów, które mijały mnie około 8 rano było zupełnie pustych.

Jeśli nie liczyć komunikacji miejskiej to szerokie ulice Winograd świeciły zupełnymi pustkami. Nie inaczej było w centrum.

 

 

 

ZOSTAŃCIE W DOMACH

 

To, że jest pusto nie oznacza, że zachęcam do wychodzenia. Zostańcie bezpieczni w domach. Fotografowie pokażą wam jak wyglądają opustoszałe ulice naszego miasta.

Jeśli potrzebujecie pomocy, lub szukacie informacji – zaglądajcie na oficjalną stronę miasta, gdzie znajdziecie najnowsze informacje o epidemii.

 

Nie inaczej było w centrum.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bart
bart
4 lat temu

tam gdzie stoi ten dryndziarz jest zakaz!

PODOBNE

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x