fbpx

Poznań w czasach koronawirusa

Poznaniacy zastosowali się do wskazań epidemiologów i pozostali w domach w sobotę i niedzielę. Poznań w czasach koronawirusa opustoszał niemal zupełnie. Zobaczcie sami.

 

 

POZNAŃ W CZASACH KORONAWIRUSA

 

Po godzinie 20 praktycznie większość ruchu w mieście zamarła. Markety spożywcze były ciągle otwarte, ale np. w Carrefourze w Pestce było więcej pracowników niż klientów. Dzięki temu puste częściowo półki zaczęły się ponownie zapełniać.

 

 

Parkingi podziemne były właściwie puste. Pojedynczy klienci mogli wybierać spośród tysięcy miejsc parkingowych. Podobnie było w innych centrach handlowych, w których otwarte były tylko markety.

 

 

 

Na parkingu Avenidy pozostało tylko to jedno BMW, które stoi tam od lat.

 

 

Poznań w czasach koronawirusa

 

Składy kursujące na trasie szybkiego tramwaju jeździły albo zupełnie puste, albo z pojedynczymi pasażerami.

 

 

 

STARY RYNEK

 

Szczególnie niesamowicie wyglądały wczoraj okolice Starego Rynku. Wolne miejsca parkingowe można było znaleźć dosłownie wszędzie. Na al. Marcinkowskiego, na Podgórnej a także przy pl. Wielkopolskim i na ul. 23 lutego.

Na ul. Padarewskiego, gdzie zwykle w sobotni wieczór przechadzają się setki ludzi nie było ani jednego przechodnia.

 

 

Oczekująca na Podgórnej taksówka wyglądała wręcz nierealnie w tej opuszczonej okolicy.

 

 

Na samym rynku przechodziły w tym czasie ledwie dwie osoby. Zupełnie abstrakcyjnie wyglądały ciągle otwarte sklepy z alkoholem, których pracownicy nudzili się, nie widząc godzinami klientów.

 

 

NIEDZIELNY PORANEK

 

Podobnie pusto było na ulicach w niedzielny poranek. Pierwsze kilka autobusów i tramwajów, które mijały mnie około 8 rano było zupełnie pustych.

Jeśli nie liczyć komunikacji miejskiej to szerokie ulice Winograd świeciły zupełnymi pustkami. Nie inaczej było w centrum.

 

 

 

ZOSTAŃCIE W DOMACH

 

To, że jest pusto nie oznacza, że zachęcam do wychodzenia. Zostańcie bezpieczni w domach. Fotografowie pokażą wam jak wyglądają opustoszałe ulice naszego miasta.

Jeśli potrzebujecie pomocy, lub szukacie informacji – zaglądajcie na oficjalną stronę miasta, gdzie znajdziecie najnowsze informacje o epidemii.

 

Nie inaczej było w centrum.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
bart
bart
2 lat temu

tam gdzie stoi ten dryndziarz jest zakaz!

2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x