fbpx

Blokada centrum Poznania

Dzisiaj, w ramach coraz liczniejszych protestów młodych ludzi, miała miejsce niezwykle skuteczna blokada centrum Poznania. Setki demonstrantów wyszły na skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Zobaczcie jak to wyglądało.

 

Blokada centrum Poznania

 

 

BLOKADA CENTRUM POZNANIA

 

Najbardziej centralnie położonym węzłem komunikacyjnym jest Rondo Kaponiera, którego zablokowanie sparaliżowało ruch praktycznie w całym centrum.

Poza Kaponierą zablokowane były całkowicie także wszystkie kolejne skrzyżowania ulicy św. Marcin w stronę Starego Runku. Na każdym z nich można było zobaczyć setkę młodych osób.

Blokada centrum Poznania

 

Ciekawe, że jednocześnie z setek kierowców czekających w samochodach tak naprawdę niemal nikt nie miał pretensji do protestujących.

Blokada centrum Poznania

Blokada centrum Poznania

Blokada centrum Poznania

 

Zwykle walające się na chodnikach hulajnogi tym okazały się być dla protestujących idealnym sposobem na zablokowanie przejazdu.

Niemal całkowicie została sparaliżowana komunikacja miejska w centrum, gdzie utknęły dziesiątki tramwajów.

 

Na koniec do blokujących skrzyżowania dołączyły napływające do centrum tysiące kolejnych młodych osób by ostatecznie spotkać się na wielotysięcznym wiecu antyrządowym na placu Wolności.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica -...

Biblioteka Raczyńskich jak nowa

Każdy kto mieszka w Poznaniu zna z widzenia ten budynek. Biblioteka Raczyńskich jest też zapewne na liście budynków do zobaczenia większości turystów odwiedzających miasto....

Nowy mural antywojenny w Poznaniu

Nowy mural antywojenny w Poznaniu nawiązuje do napaści Rosji na Ukrainę. Murale o podobnej tematyce zaczynają się pojawiać każdego dnia na dosłownie całym świecie. NOWY...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x