fbpx

Pyrkon – niecodzienna okazja dla fotografów

 

 

Co roku pod koniec kwietnia lub w maju centrum Poznania staje się miejscem dość nierzeczywistym. Na ulicach w pobliżu targów spotkać można bohaterów mangi, potwory i bohaterów wszystkich filmów fantasy jakie kiedykolwiek powstały. To znak, że na targach odbywa się Pyrkon – impreza dla fanów fantastyki. Ale jest to także wyjątkowa okazja dla fotografów by zrobić niecodzienne zdjęcia.

 

 

PYRKON

 

Pyrkon to w tej chwili największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali fantastyki. W tym roku można się na nim spodziewać nawet 50.000 fanów filmów, gier, komiksów, wszystkiego co wiąże się z ich ulubionymi bohaterami.

 

W czasie trwania konwentu, na targach, ale też w ich okolicy można spotkać najprzeróżniejsze fantastyczne postacie. Nikogo już nie dziwi gdy tych dniach na mieście można spotkać szturmowców z Gwiezdnych Wojen, przebiegającą Larę Croft, Spidermana czy choćby Meridę Waleczną.

 

Tak naprawdę nie ma chyba takiej postaci z fantastyki, której byście nie spotkali na Pyrkonie. Autorzy najciekawszych kostiumów biorą udział w sobotniej Maskaradzie, konkursie na najciekawszy, wykonany własnoręcznie kostium.

 

Na zdjęciu poniżej możecie zobaczyć kostium, który wygrał Maskaradę w 2016 roku.

 

 

Pyrkon

 

 

 

 

FOTOGRAFOWANIE NA PYRKONIE

 

Pyrkon to także – dosłownie – fantastyczna okazja dla pasjonatów fotografii. Jeśli nie chcecie wydawać pieniędzy na bilet to możecie poszukać fajnych kadrów jeszcze poza targami. Najwięcej przebranych postaci można zobaczyć na odcinku od dworca PKP do targów. Niewiele czasu potrzeba by pomiędzy tłumem idących ludzi zobaczyć te wyglądające w tym tłumie trochę nierzeczywiście. To świetna okazja dla tych, którzy najbardziej lubią fotografię uliczną.

 

Jeśli jednak kupicie bilet i wejdziecie na teren targów czeka was znacznie więcej fotograficznych okazji. Duża część cosplayerów przyjeżdża na Pyrkon z kostiumami w plecakach i dopiero na miejscu zmieniają się w swoje ulubione postaci. Chodząc po terenach targowych z aparatem można niemal dosłownie co kilkanaście metrów spotkać pozujące do zdjęć postaci.

 

 

Pyrkon

 

 

A jeśli macie ochotę na sesje bardziej na serio z ciekawymi postaciami to warto się postarać to zorganizować jeszcze przed przyjazdem na targi. Na forach cosplayowych wiele osób szuka fotografów, którzy są chętni do zrobienia im zdjęć w czasie Pyrkonu, nawet poza terenem targów.

 

 

Pyrkon

 

 

FOTOGRAFOWANIE PO PYRKONIE

 

Dla fotografa Pyrkon jest też fajną okazją do poznania ciekawych ludzi, z którymi można umówić się na zdjęcia już po konwencie. Wtedy możecie dobrać plenery odpowiednie do kostiumu w jakim będzie cosplayer pozować.

 

Pyrkon

 

 

 

A specjalnie dla tych z was, którzy nie będą mieli okazji fotografować w czasie Pyrkonu już niedługo będzie specjalna okazja na takie zdjęcia. Żeby jej nie przegapić dopiszcie się do newslettera 🙂

 

Cosplayerów z Wielkopolski zapraszam to kontaktu, jeśli macie ciekawe cosplaye – może uda stworzyć się razem coś ciekawego po Pyrkonie.

 

– – – – –

Zapraszam na fotowyprawy i warsztaty fotograficzne.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
6 lat temu

Bardzo ciekawe!:)

PODOBNE

Zorza polarna nad Polską – kiedy ponownie?

Przed weekendem pojawiły się alerty o bardzo silnych wybuchach na Słońcu. Informacje były bardzo pozytywne bo oznaczały, że pojawi się zorza polarna nad Polską. Astronomowie i fotografowie już wiedzieli co się święci i pakowali sprzęt do wypraw za miasto.

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x