fbpx

Powstanie Wielkopolskie – mapping na Operze

 

 

Wczoraj w nietypowy sposób została w Poznaniu uczczona 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego. Tym razem mieszkańcy Poznania mieli okazję zobaczyć historię powstania wyświetloną za pomocą mappingu na budynku opery.

 

 

POWSTAŃCZY MAPPING NA OPERZE

 

Rocznica Powstania Wielkopolskiego była obchodzona dotąd na różne sposoby. Wydaje mi się jednak, że mapping był jednym z ciekawszych, ze względu na to, że widzowie mogli się nieco o historii zrywu powstańczego dowiedzieć.

 

Choć jednocześnie szkoda, że po kilku minutach takiej opowieści organizatorzy pokazu zaplanowali kolejne 20 minut wyłącznie koncertowych pokazów oświetlenia.

 

 

 

 

POWSTANIE WIELKOPOLSKIE – HISTORIA W OBRAZACH

 

Jednak pierwsza część pokazu robiła naprawdę wrażenie na oglądających pokazy Poznaniakach. Budynek opery zmieniał się co chwilę w inne miejsce związane w walkami powstańczymi. Bardzo ciekawie wyglądała opera jako Hotel Bazar.

 

Powstanie Wielkopolskie

 

Na fasadzie opery można było zobaczyć także powstańcze walki i historię bitew, które rozgrywały się na terenie całej Wielkopolski.

 

 

W czasie widowiska wspomniano także o zdobyciu Ławicy, przejęciu wozu pancernego oraz pociągu pancernym Danuta. Największe chyba wrażenie na oglądających zrobiła właśnie animacja pędzącej w stronę publiczności lokomotywy.

 

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Zorza polarna nad Polską – kiedy ponownie?

Przed weekendem pojawiły się alerty o bardzo silnych wybuchach na Słońcu. Informacje były bardzo pozytywne bo oznaczały, że pojawi się zorza polarna nad Polską. Astronomowie i fotografowie już wiedzieli co się święci i pakowali sprzęt do wypraw za miasto.

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x