fbpx

Powstanie Wielkopolskie – mapping na Operze

 

 

Wczoraj w nietypowy sposób została w Poznaniu uczczona 100 rocznica Powstania Wielkopolskiego. Tym razem mieszkańcy Poznania mieli okazję zobaczyć historię powstania wyświetloną za pomocą mappingu na budynku opery.

 

 

POWSTAŃCZY MAPPING NA OPERZE

 

Rocznica Powstania Wielkopolskiego była obchodzona dotąd na różne sposoby. Wydaje mi się jednak, że mapping był jednym z ciekawszych, ze względu na to, że widzowie mogli się nieco o historii zrywu powstańczego dowiedzieć.

 

Choć jednocześnie szkoda, że po kilku minutach takiej opowieści organizatorzy pokazu zaplanowali kolejne 20 minut wyłącznie koncertowych pokazów oświetlenia.

 

 

 

 

POWSTANIE WIELKOPOLSKIE – HISTORIA W OBRAZACH

 

Jednak pierwsza część pokazu robiła naprawdę wrażenie na oglądających pokazy Poznaniakach. Budynek opery zmieniał się co chwilę w inne miejsce związane w walkami powstańczymi. Bardzo ciekawie wyglądała opera jako Hotel Bazar.

 

Powstanie Wielkopolskie

 

Na fasadzie opery można było zobaczyć także powstańcze walki i historię bitew, które rozgrywały się na terenie całej Wielkopolski.

 

 

W czasie widowiska wspomniano także o zdobyciu Ławicy, przejęciu wozu pancernego oraz pociągu pancernym Danuta. Największe chyba wrażenie na oglądających zrobiła właśnie animacja pędzącej w stronę publiczności lokomotywy.

 

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x