fbpx

Nowy mural antywojenny w Poznaniu

Nowy mural antywojenny w Poznaniu nawiązuje do napaści Rosji na Ukrainę. Murale o podobnej tematyce zaczynają się pojawiać każdego dnia na dosłownie całym świecie.

NOWY MURAL ANTYWOJENNY W POZNANIU

Najnowszy mural przedstawia postać Voldemorta zmieszana z twarzą Putina na tle wojny i walczącej Ukrainy. Jego twórcą jest poznański artysta @kawuart

Tak Kawu mówi o swoim pomyśle na mural:

„Na pomysł wpadłem całkowicie przypadkowo, jestem ogromnym fanem Harrego Pottera i oglądając w telewizji to co się dzieje za nasza granica uznałem ze Vladimir Putin jest właśnie jak taki Voldemort, który dokonuje brutalnych zbrodni i najchętniej podbiłby cały świat.”

Mural od pomysłu do ukończenia powstawał dwa dni. Autor pierwszego dnia przygotował szkice, a kolejnego – przez kilka godzin – malował.

Dla Kawu, który jest artystą samoukiem, jest to wyjątkowa praca. Stworzone przez niego murale nie mają zazwyczaj przekazu politycznego. Najczęściej są to postacie z bajek.

Poznański mural możecie zobaczyć od wczoraj na murze tuż obok tunelu pod torami kolejowymi na ulicy Hetmańskiej.

MURALE WSPIERAJĄCE UKRAINĘ POWSTAJĄ NA CAŁYM ŚWIECIE

W ostatnich dniach zaczęły się pojawiać na całym świecie murale wspierające Ukrainę. Oto kilka z nich.

Mural z Hourston w Texasie, który powstał z inspiracji ukraińskiej społeczności w USA.

W Łodzi można zobaczyć prosty – ale adekwatny do naszych przemyśleń – przekaz.

W Paryżu, artysta o nicku @seth_globepainter stworzył bardzo sugestywny mural dziewczynki maszerującej z ukraińską flagą.

Od początku ataku rosyjskiego na Ukrainę minęło 5 dni, należy się spodziewać, że kolejne murale na całym świecie będą się pojawiały każdego dnia.

Dajcie znać jeśli zobaczycie – zwłaszcza w Poznaniu inne antywojenne murale lub nawiązujące do wsparcia dla atakowanej Ukrainy.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojtek z Poznania
2 lat temu

poznańska cena graffiti ciągle żyje – brawo dla chłopaków!

PODOBNE

Kolorowe drzwi w Funchal, na Maderze

Rua de Santa Maria była niezbyt bezpieczną częścią miasta, aż ktoś wpadł na pomysł by oddać ją artystom ulicznym. W ten sposób zaczęły powstawać kolorowe drzwi w Funchal, na portugalskiej wyspie Madera.

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

STRAAT – Street Art Museum w Amsterdamie

Nie planowałem odwiedzać muzeum STRAAT, trafiłem tam przy okazji. Jednak teraz wiem, że gdybym go nie odwiedził to teraz bym żałował. Trzeba je odwiedzić koniecznie.

Artpark Tegel – murale berlińskiego blokowiska

Mało znanym miejscem na mapie streetartowego Berlina jest Artpark Tegel. To blokowisko na północy miasta, na którym można zobaczyć kilka naprawdę świetnych murali.

North Side Gallery w Berlinie

Niewiele osób wie, że w Berlinie jest druga ściana pełna murali. Jest krótsza od tej słynnej, ale zmienia się każdego dnia - nazywa się...

Street art i murale Berlina

Stolica Niemiec jest jednym z najbardziej przyjaznych artystom ulicy miast. Ich prace można zobaczyć niemal na każdym kroku. Oto krótki przewodnik o tym gdzie...

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...

Biblioteka Raczyńskich jak nowa

Każdy kto mieszka w Poznaniu zna z widzenia ten budynek. Biblioteka Raczyńskich jest też zapewne na liście budynków do zobaczenia większości turystów odwiedzających miasto....
1
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x