fbpx

New York Edge – nowy punkt widokowy na Manhattanie

 

Jeszcze tylko kilka miesięcy i będzie można podziwiać panoramę Nowego Jorku z zupełnie nowego  miejsca. W marcu 2020 zostanie udostępniony zwiedzającym punkt widokowy New York Edge.

 

 

 

NEW YORK EDGE

 

Kiedy rok temu otwierano The Vessel setki metrów powyżej już trwała budowa New York Edge. I co prawda nadal nie oddano tego miejsca do użytku to wiele o nim już wiadomo.

 

Będzie to punkt widokowy położony na uboczu od linii, na której stoją dotychczasowe najbardziej znane punkty widokowe Top of the Rock – Empite State Building – One World Observatory.

 

Właściciele Hudson Yards reklamują go jako najwyżej położony otwarty w zachodniej hemisferze, znajduje się na 100 piętrze nad 10 Aleją. Wjazd windami na poziom, na którym znajduje się taras widokowy zajmie zaledwie 60 sekund.

 

New York Edge jest częścią Hudson Yards. Jeśli byliście w The Vessel to bez problemu traficie do nowej atrakcji, zobaczenie obu można zaplanować za jednym razem.

 

 

New York Edge

 

 

PUNKT WIDOKOWY

 

Edge będzie poza bryłą budynku, dzięki czemu możliwe będzie poznawanie zupełnie nowe doświadczeń.

 

U góry na zwiedzających czeka jedna z najmodniejszych od kilku lat atrakcji – szklana podłoga, przez którą będzie można zobaczyć ulice Nowego Jorku. Jednak jak pokazują doświadczenia tego typu atrakcji kolejka by się położyć na szklanej podłodze będzie pewnie baaaaardzo długa.

 

 

New York Edge

 

 

Dla tych, którzy lubią obserwować zachody słońca nad Manhattanem zaprojektowano specjalne schody, na których będzie można usiąść. To spora różnica wobec stania w tłoku na Top of the Rock.

 

Ważne dla osób pragnących fotografować z góry – właściciele zezwalają na zdjęcia wyłącznie dla celów prywatnych. Nie jest dozwolone robienie zdjęć ze statywów.

 

Edge będzie czynne 365 dni w roku, oglądać panoramę miasta będzie można od godziny 8 rano aż do północy.

 

 

New York Edge

 

 

BILETY DO NEW YORK EDGE – Z SIGHTSEEING PASS

 

Od 11 marca 2020 The Edge jest dostępny do zobaczenia w ramach New York Sightseeing Pass. Dzięki temu można obniżyć cenę zobaczenia Nowego Jorku z tego punktu widokowego.

 

 

New York Edge

 

 

TANIE ZWIEDZANIE NOWEGO JORKU

 

Jeśli już planujecie wyprawę do Nowego Jorku to sprawdźcie jak można nieco zaoszczędzić na zwiedzaniu we wpisie – Jak zwiedzić Nowy Jork taniej.

 

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych Hudson Yards New York.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka Skalik
3 lat temu

Piękne te zdjęcia świetnie uchwycone

PODOBNE

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia. KATASTROFALNE ULEWY W...

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.
1
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x