fbpx

The Vessel – nowa megaatrakcja Nowego Jorku

 

 

Jeśli byliście w Nowym Jorku już 10 razy i widzieliście naprawdę wszystko to musicie odwiedzić to miasto ponownie. Właśnie została oficjalnie otwarta dla zwiedzających nowa megaatrakcja Nowego Jorku – The Vessel.

 

 

 

 

 

ARCHITEKTURA NOWEGO JORKU

 

Każdy, kto był choć raz w Nowym Jorku przyzna, że architektura tego miasta jest niesamowita. Na ulicach tego miasta znajdziecie zrealizowane projekty najbardziej znanych architektów z całego świata.

 

Spacerując -zwłaszcza po Manhattanie – nie sposób nie zakochać się w architekturze tego miasta. Zaczynając po tak klasyczne projekty jak Empire State Building i Chrysler Building aż po najnowsze budowle, takie jak spektakularny The Oculus.

 

 

THE VESSEL

 

Ale od kliku dni najbardziej gorącym ciachem nowojorskiej architektury jest The Vessel. Jest to konstrukcja składająca się ze 154 schodów, nie, nie stopni – ale schodów. Jej uzupełnieniem jest 80 poziomych platform. Pokonanie całości wymaga niemal 2500 kroków.

Ale czy warto? Zobaczcie na instagramie jak niezwykłe kadry można tam sfotografować. Każdy, kto kocha architekturę odwiedzi to miejsce na pewno.

 

 

Autorem projektu jest Thomas Heathertwick i jego studio. Według jego koncepcji konstrukcja The Vessel jest pomyślana tak by odwiedzający to miejsce mogli się cieszyć nowymi perspektywami miasta. By mogli je zobaczyć z nowych, innych kątów i punktów widzenia.

 

 

 

JAK ZWIEDZIĆ THE VESSEL?

 

Odwiedzić The Vessel możecie zupełnie za darmo, oczywiście chętnych w tej chwili jest bardzo dużo. Aby otrzymać bezpłatny bilet musicie wejść na tą stronę i zarezerwować wejście.

 

Obecnie na najbliższe kilkanaście dni nie ma już biletów, ale jeszcze możecie próbować – każdego dnia o 8:00 (czasu nowojorskiego) na stronie udostępniana jest kolejna pula biletów.

 

The Vessel można zwiedzać każdego dnia od 10 rano do 21 wieczorem.

 

 

 

 

PRAWA AUTORSKIE DO ZDJĘĆ

 

Niektóre media w Polsce podniosły krzyk, że właściciele The Vessel zamierzają okraść odwiedzających z praw autorskich do zdjęć. Nie do końca tak jest.

 

Wchodząc na The Vessel musicie jednak pamiętać o zasadach, jakie właściciel obiektu umieścił na udostępnionym wam bezpłatnym bilecie. Wszelkie materiały – czy to fotografie, czy filmy, jakie zrobicie na terenie konstrukcji oraz udostępnicie w social mediach mogą być przez niego być repostowane, udostępniane i wykorzystywane w ich social mediach oraz na ich (oraz innych podmiotów) stronach internetowych związanych z The Vessel.

 

 

Ja już mam w planie odwiedzić to miejsce jeszcze w tym roku – i wy też powinniście.

 

 

SERIA SAMOBÓJSTW NA THE VESSEL

 

Niestety tą niesamowitą strukturę upodobali sobie nie tylko turyści, ale także samobójcy. W wyniku czego wprowadzane są coraz większe ograniczenia dla normalnych zwiedzających.

Pomimo specjalnego przeszkolenia obsługi oraz podwyższenia barierek ponownie zdarzyło się samobójstwo nastolatka.

W związku z tym wprowadzono kolejne ograniczenie – niestety wykluczające możliwość zobaczenia The Vessel dla części turystów. Mianowicie na strukturę będzie można wejść tylko w parze z inną osobą. Pojedyncze osoby nie będą wpuszczane.

 

 

Wszystkie zdjęcia pochodzą z materiałów prasowych Hudson Yards New York.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

6 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
Paulina
3 lat temu

Chyba wkradł się mały błąd i chodzi o materiały prasowe Hudson Yards. Na pewno się tam wybiorę! Ciekawa konstrukcja!

Globtroterek
3 lat temu

Wygląda niesamowicie! Marzy nam się ostatnio wyjazd do USA, więc jak zrealizujemy u to marzenie to z pewnością zahaczymy o The Vessel 😀

Piotr
Piotr
1 rok temu

Warto dodac, że już cztery osoby popełniły z tego budynku samobójstwo 🙂

PODOBNE

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia. KATASTROFALNE ULEWY W...

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.
6
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x