fbpx

Kwitną azalie w Arboretum Kórnickim

Pierwszy czerwcowy weekend to czas by wybrać się zobaczyć azalie w Arboretum Kórnickim. Tysiące kwiatów azalii i różaneczników kwitnie w kórnickim parku.

 

 

AZALIE W ARBORETUM KÓRNICKIM

 

Azalie i różaneczniki, które można oglądać i fotografować w Arboretum Kórnickim to rośliny z jednej rodziny. W naturze najczęściej można je spotkać w Azji, rzadziej w obu Amerykach i Europie. Choć często są uprawiane jako rośliny ozdobne w ogrodach.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

Jednak niezwykle rzadko w takiej ilości jak w zamkowych ogrodach w Kórniku. Dlatego właśnie do Arboretum na początku czerwca jadą tłumy zobaczyć kwitnące krzewy.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

 

JAK FOTOGRAFOWAĆ AZALIE I RÓŻANECZNIKI

 

Jeśli chcecie wybrać się w weekend do Arboretum z aparatem to najlepiej zrobić to jak najwcześniej rano, gdy ludzi jest najmniej. Warto wybrać dzień, w którym zapowiadana jest pochmurna pogoda.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

Dlaczego? Ano dlatego, że kwiaty bardzo mocno odbijają światło. Robiąc zdjęcia kwiatów, na które pada światło słoneczne na części płatków będą przepalenia. A jednocześnie na zdjęciu będą bardzo duże kontrasty. Wszystkie zdjęcia w tym poście były zrobione właśnie w pochmurny dzień.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

I jeszcze pamiętajcie, że jeśli zechcecie tam zorganizować sobie sesję fotograficzną, to możecie zostać przez pracowników Arboretum poproszeni o uiszczenie dodatkowej opłaty.

 

 

JAK DOJECHAĆ DO ARBORETUM

 

Arboretum znajduje się tuż obok zamku w Kórniku, zaledwie pół godziny drogi z centrum Poznania. Na miejscu jednak nie należy kierować się na parking zamkowy, bo jest on po prostu absurdalnie wręcz drogi. Opłata za postój to 12 zł, praktycznie za godzinę parkowania.

Jeśli pozostawicie samochód w centrum, ledwie 200 metrów dalej to zapłacicie za niego tylko 1 zł za godzinę.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

A jeśli azalie to dla was za mało i pasjonuje was fotografowanie kwiatów to spróbujcie wybrać się kiedyś do ogrodu Keukenhof pod Amsterdamem. Zdjęcia z holenderskiego ogrodu zobaczycie w poście Keukenhof – ogród, który trzeba odwiedzić.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Muzeum Fotografii w Berlinie

W sercu zachodniej części miasta znalazło idealne dla siebie miejsce Muzeum Fotografii w Berlinie. To tutaj można zobaczyć w wielkich formatach prace Helmuta Newtona, fundatora muzeum

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x