fbpx

Kwitną azalie w Arboretum Kórnickim

Pierwszy czerwcowy weekend to czas by wybrać się zobaczyć azalie w Arboretum Kórnickim. Tysiące kwiatów azalii i różaneczników kwitnie w kórnickim parku.

 

 

AZALIE W ARBORETUM KÓRNICKIM

 

Azalie i różaneczniki, które można oglądać i fotografować w Arboretum Kórnickim to rośliny z jednej rodziny. W naturze najczęściej można je spotkać w Azji, rzadziej w obu Amerykach i Europie. Choć często są uprawiane jako rośliny ozdobne w ogrodach.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

Jednak niezwykle rzadko w takiej ilości jak w zamkowych ogrodach w Kórniku. Dlatego właśnie do Arboretum na początku czerwca jadą tłumy zobaczyć kwitnące krzewy.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

 

JAK FOTOGRAFOWAĆ AZALIE I RÓŻANECZNIKI

 

Jeśli chcecie wybrać się w weekend do Arboretum z aparatem to najlepiej zrobić to jak najwcześniej rano, gdy ludzi jest najmniej. Warto wybrać dzień, w którym zapowiadana jest pochmurna pogoda.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

Dlaczego? Ano dlatego, że kwiaty bardzo mocno odbijają światło. Robiąc zdjęcia kwiatów, na które pada światło słoneczne na części płatków będą przepalenia. A jednocześnie na zdjęciu będą bardzo duże kontrasty. Wszystkie zdjęcia w tym poście były zrobione właśnie w pochmurny dzień.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

I jeszcze pamiętajcie, że jeśli zechcecie tam zorganizować sobie sesję fotograficzną, to możecie zostać przez pracowników Arboretum poproszeni o uiszczenie dodatkowej opłaty.

 

 

JAK DOJECHAĆ DO ARBORETUM

 

Arboretum znajduje się tuż obok zamku w Kórniku, zaledwie pół godziny drogi z centrum Poznania. Na miejscu jednak nie należy kierować się na parking zamkowy, bo jest on po prostu absurdalnie wręcz drogi. Opłata za postój to 12 zł, praktycznie za godzinę parkowania.

Jeśli pozostawicie samochód w centrum, ledwie 200 metrów dalej to zapłacicie za niego tylko 1 zł za godzinę.

 

Azalie w Arboretum Kórnickim

 

A jeśli azalie to dla was za mało i pasjonuje was fotografowanie kwiatów to spróbujcie wybrać się kiedyś do ogrodu Keukenhof pod Amsterdamem. Zdjęcia z holenderskiego ogrodu zobaczycie w poście Keukenhof – ogród, który trzeba odwiedzić.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x