fbpx

Korowód św. Marcina jednak przeszedł ulicami Poznania

Oficjalne obchody imienin ul. św. Marcin zostały odwołane z powodu pandemii. Jednak nielicznych przechodniów zaskoczył widok jaki zobaczyli we wtorkowy wieczór. Przez centrum miasta przeszedł korowód św. Marcina.

 

korowód św. Marcina

 

KOROWÓD ŚW. MARCINA

 

Zazwyczaj korowód św. Marcina przechodzi ulicą o tej samej nazwie popołudniem 11 listopada. Tym razem ze względu na ograniczenia związane z pandemią oficjalne obchody imienin ulicy zostały odwołane.

 

korowód św. Marcina

 

Jednak jak mogli się przekonać nieliczni przechodnie oraz kierowcy, korowód jednak przeszedł ulicą św. Marcina.

 

 

Stało się to wieczorem, dzień przed imieninami ulicy, za sprawą Teatru Asocjacja 2006.

 

korowód św. Marcina

 

Na ul. św. Marcin pojawił się zarówno sam święty, ale także jego rumak i skromniejszy niż zwykle, ale barwny pochód. Obserwujący go z okien okoliczni mieszkańcy zareagowali oklaskami. A spacerowicze i przejeżdżający samochodami – a jakże – uwiecznili wszystko telefonami.

 

 

FILM Z POCHODU ŚW. MARCINA

 

Organizatorzy niezwykłego pokazu poinformowali, ze w dniu imienin ulicy można się na ich stronie spodziewać filmu z pochodu.

 

korowód św. Marcina

 

Szczegóły na fanpejdżu Asocjacja 2006 na facebooku, gratuluję pomysłu!

 

korowód św. Marcina

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
ela
ela
3 lat temu

Zazdro! Szkoda, że ja nie wiedziałam o tym

PODOBNE

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica -...
1
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x