Na wakacje Poznań przygotował dla mieszkańców i turystów zupełnie nową atrakcję. Nad jeziorem Malta został po raz pierwszy zorganizowany festiwal rzeźb piaskowych.

 

 

 

FESTIWAL RZEŹB PIASKOWYCH W POZNANIU

 

festiwal rzeźb piaskowych

 

Festiwale rzeźb piaskowych są jednym z pomysłów miast na uatrakcyjnienie wakacyjnych miesięcy mieszkańcom oraz przybywającym do miasta turystom.

 

Jak zwykle w tego typu wydarzeniach rzeźby nie są przypadkowe. W Poznaniu artyści z całej Polski mieli za zadanie stworzyć z piasku rzeźby przedstawiające zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Jakie? Zobaczcie sami. Na rzeźby zostało zużyte około 500 ton piachu.

 

festiwal rzeźb piaskowych

 

W rzeźbach można odnaleźć między innymi nosorożca, żuki, misia koala i wiele innych.

 

 

 

POZNAŃ SAND FESTIVAL

 

Poznań Sand Festiwal został zorganizowany jako letnia atrakcja po niesamowitym sukcesie frekwencyjnym zimowego festiwalu rzeźb lodowych.

 

Jest to pierwsza edycja imprezy i miasto dopiero zdobywa doświadczenia w tym względzie. Miejmy nadzieję, że impreza spodoba się Poznaniakom i za rok zobaczymy ją znowu, być może na większą skalę.

 

Poznań Sand Festival

 

Dla wszystkich, którzy chcieliby sami spróbować swoich sił tuż obok rzeźb czeka wielka kopa piachu, z którego można tworzyć swoje, nieco mniejsze dzieła. Wpadajcie na spacer nad Maltę, rzeźby będą prezentowane do końca sierpnia. Znajdziecie je nad brzegiem jeziora w pobliżu Term Maltańskich.

 

Poznań Sand Festival

 

Rzeźby są podświetlone w nocy, wtedy też warto pojawić się nad Maltą. Jednak po zachodzie słońca zdecydowanie warto zaopatrzyć się w środki przeciwko komarom.

 

Poznań Sand Festival

 

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Walk With Photography
10 miesięcy temu

Co cy było gdybym zobaczyła te rzeźby jako dziecko… Może teraz właśnie tworzyłabym takie dzieła sztuki? 😀