fbpx

Festiwal rzeźb piaskowych

Na wakacje Poznań przygotował dla mieszkańców i turystów zupełnie nową atrakcję. Nad jeziorem Malta został po raz pierwszy zorganizowany festiwal rzeźb piaskowych.

FESTIWAL RZEŹB PIASKOWYCH W POZNANIU

festiwal rzeźb piaskowych

Festiwale rzeźb piaskowych są jednym z pomysłów miast na uatrakcyjnienie wakacyjnych miesięcy mieszkańcom oraz przybywającym do miasta turystom.

Jak zwykle w tego typu wydarzeniach rzeźby nie są przypadkowe. W Poznaniu artyści z całej Polski mieli za zadanie stworzyć z piasku rzeźby przedstawiające zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Jakie? Zobaczcie sami. Na rzeźby zostało zużyte około 500 ton piachu.

festiwal rzeźb piaskowych

W rzeźbach można odnaleźć między innymi nosorożca, żuki, misia koala i wiele innych.

POZNAŃ SAND FESTIVAL

Poznań Sand Festiwal został zorganizowany jako letnia atrakcja po niesamowitym sukcesie frekwencyjnym zimowego festiwalu rzeźb lodowych.

Jest to pierwsza edycja imprezy i miasto dopiero zdobywa doświadczenia w tym względzie. Miejmy nadzieję, że impreza spodoba się Poznaniakom i za rok zobaczymy ją znowu, być może na większą skalę.

Poznań Sand Festival

Dla wszystkich, którzy chcieliby sami spróbować swoich sił tuż obok rzeźb czeka wielka kopa piachu, z którego można tworzyć swoje, nieco mniejsze dzieła. Wpadajcie na spacer nad Maltę, rzeźby będą prezentowane do końca sierpnia. Znajdziecie je nad brzegiem jeziora w pobliżu Term Maltańskich.

Poznań Sand Festival

Rzeźby są podświetlone w nocy, wtedy też warto pojawić się nad Maltą. Jednak po zachodzie słońca zdecydowanie warto zaopatrzyć się w środki przeciwko komarom.

Poznań Sand Festival

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Walk With Photography

Co cy było gdybym zobaczyła te rzeźby jako dziecko… Może teraz właśnie tworzyłabym takie dzieła sztuki? 😀

2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x