Na wakacje Poznań przygotował dla mieszkańców i turystów zupełnie nową atrakcję. Nad jeziorem Malta został po raz pierwszy zorganizowany festiwal rzeźb piaskowych.

 

 

 

FESTIWAL RZEŹB PIASKOWYCH W POZNANIU

 

festiwal rzeźb piaskowych

 

Festiwale rzeźb piaskowych są jednym z pomysłów miast na uatrakcyjnienie wakacyjnych miesięcy mieszkańcom oraz przybywającym do miasta turystom.

 

Jak zwykle w tego typu wydarzeniach rzeźby nie są przypadkowe. W Poznaniu artyści z całej Polski mieli za zadanie stworzyć z piasku rzeźby przedstawiające zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Jakie? Zobaczcie sami. Na rzeźby zostało zużyte około 500 ton piachu.

 

festiwal rzeźb piaskowych

 

W rzeźbach można odnaleźć między innymi nosorożca, żuki, misia koala i wiele innych.

 

 

 

POZNAŃ SAND FESTIVAL

 

Poznań Sand Festiwal został zorganizowany jako letnia atrakcja po niesamowitym sukcesie frekwencyjnym zimowego festiwalu rzeźb lodowych.

 

Jest to pierwsza edycja imprezy i miasto dopiero zdobywa doświadczenia w tym względzie. Miejmy nadzieję, że impreza spodoba się Poznaniakom i za rok zobaczymy ją znowu, być może na większą skalę.

 

Poznań Sand Festival

 

Dla wszystkich, którzy chcieliby sami spróbować swoich sił tuż obok rzeźb czeka wielka kopa piachu, z którego można tworzyć swoje, nieco mniejsze dzieła. Wpadajcie na spacer nad Maltę, rzeźby będą prezentowane do końca sierpnia. Znajdziecie je nad brzegiem jeziora w pobliżu Term Maltańskich.

 

Poznań Sand Festival

 

Rzeźby są podświetlone w nocy, wtedy też warto pojawić się nad Maltą. Jednak po zachodzie słońca zdecydowanie warto zaopatrzyć się w środki przeciwko komarom.

 

Poznań Sand Festival

 

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
fotografwdrodze.plWalk With Photography Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Walk With Photography
Gość

Co cy było gdybym zobaczyła te rzeźby jako dziecko… Może teraz właśnie tworzyłabym takie dzieła sztuki? 😀