fbpx

Festival of Lights 2021 – Berlin

Berliński Festiwal Światła to jedna z największych i najchętniej odwiedzanych tego typu imprez na świecie. Zapraszam na relację z tegorocznej edycji Festival of Lights 2021, która zakończyła się kilka dni temu.

FESTIVAL OF LIGHTS BERLIN 2021

Tegoroczny festiwal był nietypowy. Wszystkie poprzednie edycje odbywały się w połowie października, gdy zmrok zapada o godzinę wcześniej. W tym roku po raz pierwszy organizatorzy zdecydowali się na zrobienie imprezy już w pierwszej połowie września. Wiele osób doceniło tą zmianę, zwłaszcza tych, które nie lubią chłodu październikowych nocy.

Kolejną zmianą dostrzegalną w iluminacjach, w centrum Berlina, było to, że praktycznie wszystkie budynki były oświetlone mappingami. Dzięki temu można było zobaczyć nie tylko statyczne świetlenie, ale także specjalne pokazy.

Zwłaszcza to co wyświetlano na dziedzińcu Humbolt Forum robiło niesamowite wrażenie. Tym bardziej, że wiele osób tam nie docierało, a dzięki temu można było cały pokaz oglądać bez lasu smartfonów nad głowami.

 

Jak wyglądały pokazy Festival of Lights , między innymi właśnie w Humbolt Forum, ale także na wieży telewizyjnej czy na Bramie Brandenburskiej możecie zobaczyć na filmie.

 

Mimo ograniczeń związanych z podróżami okazało się, że na imprezę po rocznej przerwie przyjechało znów mnóstwo turystów. W czasie wieczornych pokazów przed Bramą Brandenburską stał tłum nie mniejszy niż w edycjach sprzed pandemii.

Z resztą cała ulica Unter den Linden była zapchana przechodniami od samej Bramy Brandenburskiej aż po Deuches Dome. Niemal cały ten odcinek ulicy był wyłączony z ruchu samochodowego.

Dopiero po północy dało się spokojnie robić zdjęcia np. na placu Gendarmenmarkt, choć i tu zdarzało się, ze w kadr wjeżdżał przechodzień ze świecącym smartfonem.

A już za kilka dni podzielę się z wami zdjęciami z łódzkiego festiwalu Light Move Festival, który odbędzie się w najbliższy weekend.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Street art i murale Berlina

Stolica Niemiec jest jednym z najbardziej przyjaznych artystom ulicy miast. Ich prace można zobaczyć niemal na każdym kroku. Oto krótki przewodnik o tym gdzie...

Bomba atomowa w Coldwar Museum

Wczoraj została otwarta najnowsza atrakcja turystyczna Berlina - Coldwar Museum. Zwiedzający mogą w nim zobaczyć nawet bombę atomową, ale przede wszystkim znaleźć mnóstwo opowieści o historii z okresu zimnej wojny.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Festival of Lights 2022 w Berlinie

W weekend rozpoczął się berliński Festival of Lights 2022. Na turystów i berlińczyków czekają kolorowo oświetlone budowle w centrum niemieckiej stolicy.

Gdzie jest burza?

Znów pojawiają się na naszych telefonach alerty pogodowe RCB, a jak samemu zorientować się gdzie jest burza? Jak fotografować burzę? I jak robić to...

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica -...

Wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie

Nastały ciężkie czasy dla podróżników. Niestety, widać bardzo duży wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie. Oto kilka popularnych wśród Polaków kierunków, które...

Berlin Global – wystawa wyjaśni Ci miasto

Berlin Global to wystawa, którą warto odwiedzić w czasie nawet krótkiego pobytu w stolicy Niemiec. Pokazuje jak to miasto oddziałuje na świat i jaki...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x