fbpx

Dywany kwiatowe – dlatego warto pójść na spacer do centrum

Dywany kwiatowe, które pojawiają się raz do roku w parku przy operze to bardzo dobry pretekst by wybrać się tam na spacer. Mieszkając od lat w takim mieście jak Poznań zdążą się wam opatrzyć wszystkie możliwe, nawet najatrakcyjniejsze widoki.  Dlatego jeśli pojawiają się takie okazje jak ta w najbliższy weekend to warto wybrać się na spacer by zobaczyć te same miejsca w atrakcyjniejszej odsłonie.

 

 

Festiwal Tulipanów i Poznańskie Dywany Kwiatowe

 

Tegoroczna edycja jest już szóstą Poznańskich Dywanów Kwiatowych, co roku w parku przed operą można zobaczyć i sfotografować przez kilka dni obrazy ułożone z milionów płatków kwiatów. Zainteresowani kwiatami mogą też wejść do sąsiadującej z parkiem Auli Uniwersyteckiej, w której znajduje się wystawa tulipanów.

 

 

Dywany kwiatowe

 

 

 

Rozeta z tulipanów

 

Rozetka w biało-czerwonych kolorach to jeden z symboli Powstania Wielkopolskiego, choć symbolizowała walkę o niepodległość także we wcześniejszych walkach powstańczych. W tym roku mijać będzie 100 rocznica udanego powstania w Wielkopolsce i z tej okazji organizatorzy postanowili nawiązać do tamtych wydarzeń.

 

 

 

Dywany kwiatowe

 

 

 

Kiedy wybrać się fotografować?

 

Jak zwykle by nie mieć w kadrze setek ludzi wokoło to najlepszą porą na zdjęcia będzie wczesny poranek. W grę wchodzi jednak tylko najbliższy weekend. Ze względu na to, że dywan jest zrobiony z płatków kwiatów jego żywotność jest ograniczona.

 

Sama rozeta jest na tyle duża, że jak widzicie na moich zdjęciach bardzo trudno będzie ją sfotografować w całości. No chyba, że wybierzecie się tam z własną drabinką 😉

 

 

 

– – – – –

Zapraszam na fotowyprawy i warsztaty fotograficzne.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Gdzie jest burza?

Znów pojawiają się na naszych telefonach alerty pogodowe RCB, a jak samemu zorientować się gdzie jest burza? Jak fotografować burzę? I jak robić to...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x