fbpx

Dywany kwiatowe – dlatego warto pójść na spacer do centrum

Dywany kwiatowe, które pojawiają się raz do roku w parku przy operze to bardzo dobry pretekst by wybrać się tam na spacer. Mieszkając od lat w takim mieście jak Poznań zdążą się wam opatrzyć wszystkie możliwe, nawet najatrakcyjniejsze widoki.  Dlatego jeśli pojawiają się takie okazje jak ta w najbliższy weekend to warto wybrać się na spacer by zobaczyć te same miejsca w atrakcyjniejszej odsłonie.

 

 

Festiwal Tulipanów i Poznańskie Dywany Kwiatowe

 

Tegoroczna edycja jest już szóstą Poznańskich Dywanów Kwiatowych, co roku w parku przed operą można zobaczyć i sfotografować przez kilka dni obrazy ułożone z milionów płatków kwiatów. Zainteresowani kwiatami mogą też wejść do sąsiadującej z parkiem Auli Uniwersyteckiej, w której znajduje się wystawa tulipanów.

 

 

Dywany kwiatowe

 

 

 

Rozeta z tulipanów

 

Rozetka w biało-czerwonych kolorach to jeden z symboli Powstania Wielkopolskiego, choć symbolizowała walkę o niepodległość także we wcześniejszych walkach powstańczych. W tym roku mijać będzie 100 rocznica udanego powstania w Wielkopolsce i z tej okazji organizatorzy postanowili nawiązać do tamtych wydarzeń.

 

 

 

Dywany kwiatowe

 

 

 

Kiedy wybrać się fotografować?

 

Jak zwykle by nie mieć w kadrze setek ludzi wokoło to najlepszą porą na zdjęcia będzie wczesny poranek. W grę wchodzi jednak tylko najbliższy weekend. Ze względu na to, że dywan jest zrobiony z płatków kwiatów jego żywotność jest ograniczona.

 

Sama rozeta jest na tyle duża, że jak widzicie na moich zdjęciach bardzo trudno będzie ją sfotografować w całości. No chyba, że wybierzecie się tam z własną drabinką 😉

 

 

 

– – – – –

Zapraszam na fotowyprawy i warsztaty fotograficzne.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x