fbpx

Dywany kwiatowe – dlatego warto pójść na spacer do centrum

Dywany kwiatowe, które pojawiają się raz do roku w parku przy operze to bardzo dobry pretekst by wybrać się tam na spacer. Mieszkając od lat w takim mieście jak Poznań zdążą się wam opatrzyć wszystkie możliwe, nawet najatrakcyjniejsze widoki.  Dlatego jeśli pojawiają się takie okazje jak ta w najbliższy weekend to warto wybrać się na spacer by zobaczyć te same miejsca w atrakcyjniejszej odsłonie.

 

 

Festiwal Tulipanów i Poznańskie Dywany Kwiatowe

 

Tegoroczna edycja jest już szóstą Poznańskich Dywanów Kwiatowych, co roku w parku przed operą można zobaczyć i sfotografować przez kilka dni obrazy ułożone z milionów płatków kwiatów. Zainteresowani kwiatami mogą też wejść do sąsiadującej z parkiem Auli Uniwersyteckiej, w której znajduje się wystawa tulipanów.

 

 

Dywany kwiatowe

 

 

 

Rozeta z tulipanów

 

Rozetka w biało-czerwonych kolorach to jeden z symboli Powstania Wielkopolskiego, choć symbolizowała walkę o niepodległość także we wcześniejszych walkach powstańczych. W tym roku mijać będzie 100 rocznica udanego powstania w Wielkopolsce i z tej okazji organizatorzy postanowili nawiązać do tamtych wydarzeń.

 

 

 

Dywany kwiatowe

 

 

 

Kiedy wybrać się fotografować?

 

Jak zwykle by nie mieć w kadrze setek ludzi wokoło to najlepszą porą na zdjęcia będzie wczesny poranek. W grę wchodzi jednak tylko najbliższy weekend. Ze względu na to, że dywan jest zrobiony z płatków kwiatów jego żywotność jest ograniczona.

 

Sama rozeta jest na tyle duża, że jak widzicie na moich zdjęciach bardzo trudno będzie ją sfotografować w całości. No chyba, że wybierzecie się tam z własną drabinką 😉

 

 

 

– – – – –

Zapraszam na fotowyprawy i warsztaty fotograficzne.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Zorza polarna nad Polską – kiedy ponownie?

Przed weekendem pojawiły się alerty o bardzo silnych wybuchach na Słońcu. Informacje były bardzo pozytywne bo oznaczały, że pojawi się zorza polarna nad Polską. Astronomowie i fotografowie już wiedzieli co się święci i pakowali sprzęt do wypraw za miasto.

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Noc polarna

Czas, kiedy słońce nie pokazuje się nad horyzontem. Przeżyj niezwykłe zjawisko jakim jest noc polarna, gdzie każdy dzień jest nieprzerwaną ciemnością.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Wulkan na Islandii – erupcja online

Bardzo wiele osób chciałoby zobaczyć wybuch wulkanu na Islandii na żywo. Z przyczyn oczywistych ma na to szansę tylko garstka ludzi. Można jednak śledzić erupcję online i znacznie bezpieczniej.

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x