fbpx

Za rok nowy punkt widokowy na Manhattanie

 

W roku 2021 ma zostać oddany do użytku jeszcze jeden, nowy punkt widokowy na Manhattanie. Tym razem będzie można obserwować centrum miasta z tarasu, wysoko nad Madison Avenue.

 

 

 

NOWY PUNKT WIDOKOWY NA MANHATTANIE

 

Punkt widokowy znajdzie się na budynku One Vanderbilt, którego budowa jest właśnie na ukończeniu. One Vanderbilt znajduje się na działce pomiędzy Madison Avenue oraz Vanderbilt Avenue. Dla osób, które mniej znają Nowy Jork najłatwiej będzie wyjaśnić, że budynek sąsiaduje z Grand Central Terminal.

 

Będzie to nie lada gratka dla osób, które lubią fotografować miasta z różnych perspektyw. Bo z tego punku widokowego będzie można fotografować zachody słońca nad Manhattanem, na których będzie w kadrze widać zarówno One World, jak też Empire State Building i wreszcie kończony właśnie budynek Hudson Yards, na którym będzie inny punkt widokowy The Edge.

 

 

THE SUMMIT

 

The Summit, czyli w tłumaczeniu szczyt, taka nazwa punktu widokowego jest używana w tym momencie. Jednak najprawdopodobniej jest to nazwa robocza, a ostateczną poznamy na kilka miesięcy przed otwarciem.

 

Na pewno jednak punkt widokowy będzie w trójce najwyżej położonych otwartych tarasów w Nowym Jorku. Na pewno znajdzie się na wysokości co najmniej 1020 stóp, ale niektóre źródła podejrzewają, że inwestor dopiero przed ukończeniem poinformuje o tym, że taras będzie wyżej. Jeszcze wyżej jest One World Observatory, ale ten punkt widokowy jest całkowicie wewnątrz budynku.

 

Inwestor nie udostępnił jeszcze wizualizacji punktu widokowego. Wiadomo natomiast, że za projekt The Summit odpowiedzialna jest kanadyjska firma GSM Project. Ma ona na swoim koncie najwyżej położony punkt widokowy – At the Top Burj Khalifa w Dubaju.

 

To co wiadomo już teraz, to tyle że cena za wejście na The Summit będzie wynosiła 35$ od osoby. A otwarcie punktu widokowego planowane jest na drugie półrocze 2021 roku.

 

 

 

WIĘCEJ WPISÓW O Nowym Jorku

 

[wp_show_posts id=”3070″]

 

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x