fbpx

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica – i swego rodzaju festiwal – tulipanów właśnie.

TARGI TULIPANÓW

Międzynarodowe Targi Tulipanów wracają w tradycyjnej formie. W najbliższy weekend od 1 do 3 maja w Chrzypsku Wielkim odbędzie się impreza, w czasie której miłośnicy kwiatów będą mogli zachwycać się wieloma gatunkami kwiatów.

Jednak oczywiście głównym punktem programu będą tulipany, których dziesiątki odmian rosną na polach obok hurtowni kwiatów. Już teraz przejeżdżając obok możecie podziwiać tulipanowy kobierzec.

FOTOGRAFOWANIE TULIPANÓW

Jeśli jednak poza zachwycaniem się kwiatami chcecie je także pofotografować to radzę się pospieszyć. Wybierzcie się tam dzień przed Targami, kiedy na polu będzie jeszcze mnóstwo kwiatów. Za to nie będzie jeszcze ludzi.

Koniecznie jedźcie tam pod wieczór, gdy pole z kwiatami zasłoni już cień. W ciągu dnia, gry na płatki kwiatów świeci słońce odbiją one bardzo intensywnie światło.

Natomiast gdy pojawicie się już pod wieczór zacienione pole będzie wyglądało na zdjęciach bajkowo, a barwy zarówno kwiatów jak i zieleni będą soczyste.

Pole nie jest zamknięte, można tam wejść i fotografować bez problemu. Pamiętajcie jednak by przy okazji zdjęć nie niszczyć kwiatów.

Pamiętać należy o jeszcze jednej rzeczy – jeśli będziecie chcieli chodzić po tym polu to postarajcie się wziąć ze sobą drugie buty. Kwiaty są często podlewane, w wyniku czego będziecie mieli mocno zabłocone buty.

CHRZYPSKO WIELKIE – DOJAZD NA POLE TULIPANÓW

Jak dojechać na pole tulipanów? Po dojechaniu z dowolnej strony do Chrzypska Wielkiego, musicie odnaleźć ulicę Rolną. Wyjeżdżając tą ulicą z miejscowości po prawej stronie miniecie cmentarz i zabudowania.

Zaraz za zabudowaniami po prawej stronie znajduje się pole z kwiatami. Kończy się na nieczynnej już lini kolejowej, 200 metrów dalej. Udanych zdjęć.

KEUKENHOF – NAJWIĘKSZY OGRÓD

A jeśli będzie wam mało tulipanów w Chrzypsku Wielkim to możecie się w najbliższym czasie wybrać do Holandii.

Tam, pomiędzy Lejdą a Amsterdamem jest Keukenhof, najsłynniejszy tulipanowy ogród na świecie. Pisałem o nim w poście Keukenhof – ogród, który trzeba odwiedzić

Keukenhof

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x