fbpx

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica – i swego rodzaju festiwal – tulipanów właśnie.

TARGI TULIPANÓW

Międzynarodowe Targi Tulipanów wracają w tradycyjnej formie. W najbliższy weekend od 1 do 3 maja w Chrzypsku Wielkim odbędzie się impreza, w czasie której miłośnicy kwiatów będą mogli zachwycać się wieloma gatunkami kwiatów.

Jednak oczywiście głównym punktem programu będą tulipany, których dziesiątki odmian rosną na polach obok hurtowni kwiatów. Już teraz przejeżdżając obok możecie podziwiać tulipanowy kobierzec.

FOTOGRAFOWANIE TULIPANÓW

Jeśli jednak poza zachwycaniem się kwiatami chcecie je także pofotografować to radzę się pospieszyć. Wybierzcie się tam dzień przed Targami, kiedy na polu będzie jeszcze mnóstwo kwiatów. Za to nie będzie jeszcze ludzi.

Koniecznie jedźcie tam pod wieczór, gdy pole z kwiatami zasłoni już cień. W ciągu dnia, gry na płatki kwiatów świeci słońce odbiją one bardzo intensywnie światło.

Natomiast gdy pojawicie się już pod wieczór zacienione pole będzie wyglądało na zdjęciach bajkowo, a barwy zarówno kwiatów jak i zieleni będą soczyste.

Pole nie jest zamknięte, można tam wejść i fotografować bez problemu. Pamiętajcie jednak by przy okazji zdjęć nie niszczyć kwiatów.

Pamiętać należy o jeszcze jednej rzeczy – jeśli będziecie chcieli chodzić po tym polu to postarajcie się wziąć ze sobą drugie buty. Kwiaty są często podlewane, w wyniku czego będziecie mieli mocno zabłocone buty.

CHRZYPSKO WIELKIE – DOJAZD NA POLE TULIPANÓW

Jak dojechać na pole tulipanów? Po dojechaniu z dowolnej strony do Chrzypska Wielkiego, musicie odnaleźć ulicę Rolną. Wyjeżdżając tą ulicą z miejscowości po prawej stronie miniecie cmentarz i zabudowania.

Zaraz za zabudowaniami po prawej stronie znajduje się pole z kwiatami. Kończy się na nieczynnej już lini kolejowej, 200 metrów dalej. Udanych zdjęć.

KEUKENHOF – NAJWIĘKSZY OGRÓD

A jeśli będzie wam mało tulipanów w Chrzypsku Wielkim to możecie się w najbliższym czasie wybrać do Holandii.

Tam, pomiędzy Lejdą a Amsterdamem jest Keukenhof, najsłynniejszy tulipanowy ogród na świecie. Pisałem o nim w poście Keukenhof – ogród, który trzeba odwiedzić

Keukenhof

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Zabytkowy most na Gwdzie

Blisko Jastrowia, na północy Wielkopolski znajduje się zabytkowy most na Gwdzie. Jest to mały fragment nieistniejącej już linii kolejowej.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Wieża widokowa na Młynicy

Wieża widokowa na Młynicy jest jedną z najnowszych w Polsce, wybudowano ją w 2021 roku. Z jej szczytu można podziwiać widok na Góry Izerskie...

Krzywy las pod Gryfinem

Pod Gryfinem znajduje się wyjątkowe miejsce, które miejscowi nazwali krzywy las. Rosną w nim drzewa, o których wiadomo na pewno tylko to, że nie są typowe. Ponad setka sosen ma dolną część pnia wygiętą w łuk.

Gdzie jest burza?

Znów pojawiają się na naszych telefonach alerty pogodowe RCB, a jak samemu zorientować się gdzie jest burza? Jak fotografować burzę? I jak robić to...

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...

Biblioteka Raczyńskich jak nowa

Każdy kto mieszka w Poznaniu zna z widzenia ten budynek. Biblioteka Raczyńskich jest też zapewne na liście budynków do zobaczenia większości turystów odwiedzających miasto....
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x