fbpx

Loty do USA wstrzymane z powodu koronawirusa

Loty do USA wstrzymane z powodu koronawirusa. Prezydent USA Donald Trump wydał proklamację, na podstawie której zostaje wstrzymana komunikacja lotnicza do USA z większości krajów europejskich. Wielu Polaków w najbliższym czasie miało zaplanowane wyjazdy za ocean. W tej chwili są zmuszeni odwoływać rezerwacje.

 

 

LOTY DO USA WSTRZYMANE

 

Ograniczenie dotyczy podróży osób podróżujących z krajów strefy Schengen oraz krajów mających z nimi umowę o otwartych granicach. Dotyczy to także osób, które przebywały w tych krajach w ciągu ostatnich 14 dni.

Wszystkie loty z Europy mają być docelowo kierowane na ograniczoną liczbę lotnisk, gdzie będą przeprowadzane kontrole wirusologiczne.

Obywatele USA mogą podróżować do domu bez ograniczeń. Ograniczenie nie dotyczy także podróżujących z Wielkiej Brytanii.

Ograniczenia zostaną wprowadzone na okres 30 dni.

 

REAKCJA LINII LOTNICZYCH

 

Linie lotnicze, które latają do USA jeszcze oficjalnie nie odwołały swoich lotów. Jednak należy się spodziewać, że w ciągu najbliższych godzin pojawią się na ich stronach jakieś informacje.

W obecnej chwili na stronie LOT nie ma ani słowa o nowej sytuacji. A na przykład linie Norwegian poinformowały, że są w kontakcie z władzami, ale wszystkie loty będą realizowane zgodnie z planem do odwołania.

 

 

ZWROT ZA BILETY LOTNICZE

 

Zgodnie z art. 11.3 regulaminu LOT linia lotnicza zwraca pieniądze za bilety m.in. gdy przewoźnik nie może wykonać lotu w rozsądnym czasie zgodnie z ustalonym rozkładem.

Zwrot za bilety będzie dokonywany w taki sam sposób, w jaki dokonana była opłata.

 

 

REZERWACJE HOTELI

 

W przypadku odwołanego lotu pozostaje jeszcze problem z rezerwacjami hoteli. Nie ma problemu z rezerwacjami, które mogą być anulowane bezpłatnie. Jednak problematyczne jest to jak będą podchodzić hotele do rezerwacji z opcją bez zwrotu.

Jak doradza booking.com, osoby które dokonały takich rezerwacji mogą skontaktować się z obiektem.

Istnieje możliwość poproszenia o bezpłatne odwołanie w sekcji zarządzania rezerwacją. Taka prośba zostaje wysłana do obiektu, który może zdecydować się odstąpić od pobrania opłaty za odwołanie rezerwacji.

 

 

PRZESYŁKI POCZTOWE

 

Ograniczenia jak na razie nie dotyczą przepływu towarów oraz przesyłek pocztowych, które są realizowane na dotychczasowych zasadach.

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x