fbpx

Jak zapisać się na szczepienie przeciw covid-19?

Linie lotnicze i niektóre organizacje turystyczne promują pomysły by korzystać z ich usług mogły tylko osoby zaszczepione. Zatem jak zapisać się na szczepienie przeciw covid-19? Krótki przewodnik krok po kroku.

 

 

SZCZEPIENIA WARUNKIEM PODRÓŻY?

 

Kolejne linie lotnicze i organizacje odwołują loty i imprezy turystyczne. Jednocześnie sugerują, że będzie skorzystać z ich usług pod warunkiem zaszczepienia przeciw covid-19.

Grecja proponuje systemowe ułatwienia, na poziomie całej Unii, dla osób, które będą zaszczepione.

Wygląda więc na to, że jeśli chcemy możliwie szybko wrócić do podróżowania to należy możliwie szybko się zapisać na szczepienia.

 

JAK ZAPISAĆ SIĘ NA SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19

 

W tej chwili większość z nas ma możliwość tylko wyrażenia chęci do zaszczepienia, a umawiać na konkretny termin mogą się tylko seniorzy.

Jednak jak poinformował rząd osoby, które wcześniej wyrażą chęć będą szczepione w swoich grupach wiekowych w pierwszej kolejności.

Zgłosić chęć można wchodząc na stronę szczepimysie.pacjent.gov.pl

 

Gdzie zapisać się na szczepienie przeciw covid-19?

 

Na stronie jest prosty formularz, w którym należy wpisać swoje podstawowe dane oraz zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Po wypełnieniu wyświetli się nam potwierdzenie wysłania wpisanych danych.

 

Gdzie zapisać się na szczepienie przeciw covid-19?

 

Jednocześnie na podanego na stronie maila otrzymamy wiadomość, w której musimy potwierdzić zgłoszenie.

 

Gdzie zapisać się na szczepienie przeciw covid-19?

 

Klikamy „Potwierdź” i jednocześnie otwiera się raz jeszcze strona ze zgłoszeniem, gdzie wyświetla się informacja o zapisaniu się na listę.

Gdzie zapisać się na szczepienie przeciw covid-19?

 

Na tym procedura w tym momencie się kończy. Musimy czekać na rozpoczęcie szczepień dla naszej grupy wiekowej. Wtedy zostaniemy poinformowani i terminie oraz zaszczepieni w pierwszej kolejności.

I możemy wreszcie zacząć planować wakacyjne (ale raczej jesienne) wyjazdy.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

OMNY Card – system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Gdzie jest burza?

Znów pojawiają się na naszych telefonach alerty pogodowe RCB, a jak samemu zorientować się gdzie jest burza? Jak fotografować burzę? I jak robić to...

Oszustwa na warsztatach fotograficznych

Najlepsze modelki z całego świata, aktorki, celebryci to powinna być gwarancja fantastycznej imprezy, epickich zdjęć. Tyle tylko, że jeśli sprawdzić to są to oszustwa...

Black Friday 2020 – nadchodzą mega zniżki

Dla podróżników rok 2020 jest już stracony. Jednak Black Friday 2020 może być najbardziej udaną okazją na rezerwacje w ciągu ostatnich kilku lat. Planowane...

Jak sfotografować karuzelę?

Za każdym razem gdy do miasta przyjeżdża wesołe miasteczko część ludzi się bawi a część próbuje robić zdjęcia. Chcecie wiedzieć jak sfotografować karuzelę? Oto...

Promocje turystyczne – sierpień 2020

Promocje turystyczne – sierpień 2020. Milion darmowych Sightseeing Pass ze zniżkami w USA i wiele innych promocji. Organizatorzy i pośrednicy turystyczni starają się zachęcić...

Promocje turystyczne – lipiec 2020

Promocje turystyczne – lipiec 2020. Pierwszy raz po przerwie związanej z epidemią informacje o promocjach. Tym razem jest okazja na dużo tańsze zakupy biletów...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x