fbpx

Light Move Festival 2021 – Łódź

Łódzka impreza jest jedną z najstarszych tego typu w Polsce. Light Move Festival 2021 był już jej 10 edycją. Kolorowe ulice i parki miasta znów przemierzały tłumy oglądających.

LIGHT MOVE FESTIVAL 2021

Po kilku latach przerwy udało mi się znów pojawić w Łodzi w czasie festiwalu. Ze względu na specyfikę miasta formuła festiwalu jest mniej więcej podobna.

Przede wszystkim zawsze mniej lub bardziej oświetlona jest ulica Piotrkowska. W tym roku były to dwie strefy oświetlone światłem ledowym, które oświetlały kolorowo zabytkowe kamienice.

Dodatkową atrakcją w tej imprezowej części miasta był DJ. Do muzyki puszczanej przez niego była dostrojona część oświetlenia, przez co miało się wrażenie, że część kamienic jest ogromnym korektorem graficznym, pulsującym światłem w rytm muzyki.

NAJCIEKAWIEJ POZA PIOTRKOWSKĄ

Jednak ze względu na to, że ulica Piotrkowska to imprezowe centrum miasta to najciekawsze wydarzenia festiwalu miały miejsce poza nią.

Szczególnie duże tłumy zbierały się przed kościołem św. Teresy i św. Jana Bosko, na którego murach wyświetlony było ogromny mapping. Towarzyszyły mu występy tancerzy, które widziały pierwsze dwa rzędy widzów.

Kolejne sporych rozmiarów spektakl był wyświetlany na murach Łódzkiego Domu Kultury, gdzie tradycyjnie już pojawiają się ciekawe mappingi.

 

Kolejnym miejscem, które przyciągało sporo oglądających był plac Dąbrowskiego, na którym stanęły ogromne instalacje przypominające kwiaty. Obrazu dopełniał kolorowo oświetlony Teatr Wielki.

 

Mappingi i iluminacje można było zobaczyć jeszcze w kilku miejscach. Jednak moim zdaniem najciekawsze były instalacje, które czekały na widzów w Parku im. Stanisława Staszica.

Część z tych instalacji zachęcała do działania, dzięki czemu widzowie stawali się integralną częścią tego co się działo. Najlepiej odda to film z Light Move Festival 2021.

FESTIVAL OF LIGHTS 2021 BERLIN

Jeśli lubicie takie imprezy jak łódzki LMF to odwiedźcie kiedyś Berlin w czasie tamtejszego festiwalu światła. Relację z tego jak w stolicy Niemiec było w tym roku możecie przeczytać w poście Festival of Lights 2021 w Berlinie.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
1 rok temu

Szkoda że w tym roku nie udało mi się pojechać. Może za rok.

PODOBNE

Street art i murale Berlina

Stolica Niemiec jest jednym z najbardziej przyjaznych artystom ulicy miast. Ich prace można zobaczyć niemal na każdym kroku. Oto krótki przewodnik o tym gdzie...

Bomba atomowa w Coldwar Museum

Wczoraj została otwarta najnowsza atrakcja turystyczna Berlina - Coldwar Museum. Zwiedzający mogą w nim zobaczyć nawet bombę atomową, ale przede wszystkim znaleźć mnóstwo opowieści o historii z okresu zimnej wojny.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Festival of Lights 2022 w Berlinie

W weekend rozpoczął się berliński Festival of Lights 2022. Na turystów i berlińczyków czekają kolorowo oświetlone budowle w centrum niemieckiej stolicy.

Gdzie jest burza?

Znów pojawiają się na naszych telefonach alerty pogodowe RCB, a jak samemu zorientować się gdzie jest burza? Jak fotografować burzę? I jak robić to...

Targi tulipanów – Chrzypsko Wielkie

Jeśli lubicie kwiaty, a zwłaszcza tulipany to powinniście się wybrać na Targi tulipanów do Chrzypska Wielkiego. W najbliższy weekend będzie to polska stolica -...

Wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie

Nastały ciężkie czasy dla podróżników. Niestety, widać bardzo duży wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie. Oto kilka popularnych wśród Polaków kierunków, które...

Berlin Global – wystawa wyjaśni Ci miasto

Berlin Global to wystawa, którą warto odwiedzić w czasie nawet krótkiego pobytu w stolicy Niemiec. Pokazuje jak to miasto oddziałuje na świat i jaki...
1
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x