fbpx

Light Move Festival 2021 – Łódź

Łódzka impreza jest jedną z najstarszych tego typu w Polsce. Light Move Festival 2021 był już jej 10 edycją. Kolorowe ulice i parki miasta znów przemierzały tłumy oglądających.

LIGHT MOVE FESTIVAL 2021

Po kilku latach przerwy udało mi się znów pojawić w Łodzi w czasie festiwalu. Ze względu na specyfikę miasta formuła festiwalu jest mniej więcej podobna.

Przede wszystkim zawsze mniej lub bardziej oświetlona jest ulica Piotrkowska. W tym roku były to dwie strefy oświetlone światłem ledowym, które oświetlały kolorowo zabytkowe kamienice.

Dodatkową atrakcją w tej imprezowej części miasta był DJ. Do muzyki puszczanej przez niego była dostrojona część oświetlenia, przez co miało się wrażenie, że część kamienic jest ogromnym korektorem graficznym, pulsującym światłem w rytm muzyki.

NAJCIEKAWIEJ POZA PIOTRKOWSKĄ

Jednak ze względu na to, że ulica Piotrkowska to imprezowe centrum miasta to najciekawsze wydarzenia festiwalu miały miejsce poza nią.

Szczególnie duże tłumy zbierały się przed kościołem św. Teresy i św. Jana Bosko, na którego murach wyświetlony było ogromny mapping. Towarzyszyły mu występy tancerzy, które widziały pierwsze dwa rzędy widzów.

Kolejne sporych rozmiarów spektakl był wyświetlany na murach Łódzkiego Domu Kultury, gdzie tradycyjnie już pojawiają się ciekawe mappingi.

 

Kolejnym miejscem, które przyciągało sporo oglądających był plac Dąbrowskiego, na którym stanęły ogromne instalacje przypominające kwiaty. Obrazu dopełniał kolorowo oświetlony Teatr Wielki.

 

Mappingi i iluminacje można było zobaczyć jeszcze w kilku miejscach. Jednak moim zdaniem najciekawsze były instalacje, które czekały na widzów w Parku im. Stanisława Staszica.

Część z tych instalacji zachęcała do działania, dzięki czemu widzowie stawali się integralną częścią tego co się działo. Najlepiej odda to film z Light Move Festival 2021.

FESTIVAL OF LIGHTS 2021 BERLIN

Jeśli lubicie takie imprezy jak łódzki LMF to odwiedźcie kiedyś Berlin w czasie tamtejszego festiwalu światła. Relację z tego jak w stolicy Niemiec było w tym roku możecie przeczytać w poście Festival of Lights 2021 w Berlinie.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
2 lat temu

Szkoda że w tym roku nie udało mi się pojechać. Może za rok.

PODOBNE

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Muzeum Fotografii w Berlinie

W sercu zachodniej części miasta znalazło idealne dla siebie miejsce Muzeum Fotografii w Berlinie. To tutaj można zobaczyć w wielkich formatach prace Helmuta Newtona, fundatora muzeum

Artpark Tegel – murale berlińskiego blokowiska

Mało znanym miejscem na mapie streetartowego Berlina jest Artpark Tegel. To blokowisko na północy miasta, na którym można zobaczyć kilka naprawdę świetnych murali.

North Side Gallery w Berlinie

Niewiele osób wie, że w Berlinie jest druga ściana pełna murali. Jest krótsza od tej słynnej, ale zmienia się każdego dnia - nazywa się...

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Street art i murale Berlina

Stolica Niemiec jest jednym z najbardziej przyjaznych artystom ulicy miast. Ich prace można zobaczyć niemal na każdym kroku. Oto krótki przewodnik o tym gdzie...

Bomba atomowa w Coldwar Museum

Wczoraj została otwarta najnowsza atrakcja turystyczna Berlina - Coldwar Museum. Zwiedzający mogą w nim zobaczyć nawet bombę atomową, ale przede wszystkim znaleźć mnóstwo opowieści o historii z okresu zimnej wojny.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska
1
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x