fbpx

Death Valley po powodzi – częściowe otwarcie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nastąpiło częściowe otwarcie Death Valley po powodzi, która zniszczyła infrastrukturę parku. Jednak znaczna część parku pozostaje nadal niedostępna.

Death Valley po powodzi
NPS

DEATH VALLEY PO POWODZI

Kierownik parku Death Valley poinformował, że zostały ponownie otwarte dla turystów najpopularniejsze miejsca w Dolinie Śmierci. Jednocześnie zapowiedział jednak, że wiele dróg na terenie parku pozostanie zamkniętych przez kolejne miesiące, aż do całkowitego usunięcia skutków powodzi.

Obecnie służby drogowe oczyściły i naprawiły całą State Route 190. Ta drogaprowadzi prze cały park, od wschodniego, do zachodniego znaku „Welcome to Death Valley”. Dostępna będzie także Panamint Valley Road. Wszystkie inne drogi na terenie parku, w tym Bad Water Road, Beatty Cutoff i Daylight Pass oraz North Highway/Scotty’s Castle, pozostają zamknięte.

Death Valley po powodzi
NPS

SKALA ZNISZCZEŃ W DOLINIE ŚMIERCI

Na terenie parku jest łącznie około 1400 mil dróg, z czego około 200 mil to drogi utwardzone.

Do tej pory służby drogowe dokonały dotąd oceny 600 mil dróg, z czego trzecią część uznano za całkowicie nieprzejezdną.

Na drogach udostępnionych od 20 sierpnia turystom dokonano już niezbędnych napraw, usunięto naniesione przez powódź kamienie, błoto i osady.

Strażnicy parku apelują do turystów o respektowanie wszelkich zakazów wjazdu na zamknięte drogi. Jednocześnie proszą by nie sugerować się wskazaniami nawigacji.

Death Valley po powodzi
NPS

KTÓRE ATRAKCJE DEATH VALLEY SĄ DOSTĘPNE?

Zgodnie z oświadczeniem parku został otwarty dojazd do następujących atrakcji: Furnace Creek Visitor Center, Badwater Basin (dojazd tylko z drogi 190), Golden Canyon, Artist Drive, Devils Golf Course, Natural Bridge, Zabriskie Point, Dantes View, Mesquite Sand Dunes, Dwadzieścia Mule Canyon i Harmony Borax Works. Wszystkie inne miejsca pozostają bezterminowo niedostępne dla turystów.

O aktualnej sytuacji na drogach w Death Valley można się dowiedzieć na stronie parku. Znajduje się tam aktualizowana mapa przejezdnych aktualnie tras.

Więcej o powodzi przeczytasz we wpisie Death Valley NP jest zamknięty do odwołania.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Passo Gavia – malownicza alpejska przełęcz

Wokół włoskiego miasteczka Bormio jest mnóstwo szlaków i wymagających górskich dróg. Jedna z nich prowadzi na malowniczą przełęcz Passo Gavia.

Czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie?

Właściwie nie ma miesiąca by ktoś tam nie zginął. Lipiec pod tym względem jest już rekordowy. Jak do tego doszło? Sam oceń czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie.

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia. KATASTROFALNE ULEWY W...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x