fbpx

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia.

NPS/M.Clark

KATASTROFALNE ULEWY W DEATH VALLEY

Death Valley National Park w przeważającej części jest po prostu pustynią. Deszcz w trakcie letnich miesięcy jest tam rzadkością. Tym razem w ciągu zaledwie 3 godzin spadło go tyle co średnio w ciągu roku!

Skala takich opadów jest tak rzadka, że określana jest jako „1000 year event”. Jak wyjaśnił Daniel Berc, meteorolog z National Weather Service Las Vegas, zwrot ten oznacza, że istnieje 0,1% szans na jego wystąpienie.

Ulewy nastąpiły w weekend, ale na dzisiaj zapowiadane są w okolicy Death Valley kolejne burze, a to oznacza jeszcze więcej opadów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania
NPS

SKUTKI ULEW W DEATH VALLEY

Skutki ulew są dla parku katastrofalne. Powodzie wywołane przez taką ilość wody spowodowały uszkodzenia zarówno w infrastrukturze drogowej, jak też we wszystkich instalacjach parkowych.

Setki mil dróg ma umiarkowane bądź poważne uszkodzenia nawierzchni. Na razie służby parku nie są wstanie dokładnie ocenić strat, bo wiele dróg jest zupełnie niedostępnych.

W tej chwili służby skupiają się na zlokalizowaniu turystów w mniej uczęszczanych regionach parku.

NPS

DEATH VALLEY CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTY DLA TURYSTÓW

W chwili obecnej zostały zamknięte wszystkie drogi wewnątrz parku. Pozostają zamknięte także pola biwakowe i centra obsługi gości. Zarząd parku spodziewa się otwarcia części dróg, prowadzących do Pahrump w Nevadzie do Cow Creek w Death Valley już we wtorek.

Jednak z zapowiedzi dotyczących pozostałych dróg – należy się spodziewać, że będą zamknięte od kilku dni do kilku miesięcy, w zależności od skali zniszczeń.

Jeśli jesteście akurat w trakcie podróży po Stanach i macie w planie Death Valley to sprawdzajcie aktualne komunikaty na stronie parku.

NPS/M.Clark

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
9 miesięcy temu

No coś podobnego, jak nie można tam umrzeć to zamykają, przed wojną nie do pomyślenia!

PODOBNE

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...

Zniesienie wymogu szczepienia przy podróży do USA

Wielu turystów oczekiwało na tą informację. Biały Dom ogłosił bliskie zniesienie wymogu szczepienia przeciw COVID-19 przy podróży do USA. DATA ZNIESIENIA WYMOGU SZCZEPIEŃ DLA PODRÓŻUJĄCYCH...

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x