fbpx

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia.

NPS/M.Clark

KATASTROFALNE ULEWY W DEATH VALLEY

Death Valley National Park w przeważającej części jest po prostu pustynią. Deszcz w trakcie letnich miesięcy jest tam rzadkością. Tym razem w ciągu zaledwie 3 godzin spadło go tyle co średnio w ciągu roku!

Skala takich opadów jest tak rzadka, że określana jest jako „1000 year event”. Jak wyjaśnił Daniel Berc, meteorolog z National Weather Service Las Vegas, zwrot ten oznacza, że istnieje 0,1% szans na jego wystąpienie.

Ulewy nastąpiły w weekend, ale na dzisiaj zapowiadane są w okolicy Death Valley kolejne burze, a to oznacza jeszcze więcej opadów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania
NPS

SKUTKI ULEW W DEATH VALLEY

Skutki ulew są dla parku katastrofalne. Powodzie wywołane przez taką ilość wody spowodowały uszkodzenia zarówno w infrastrukturze drogowej, jak też we wszystkich instalacjach parkowych.

Setki mil dróg ma umiarkowane bądź poważne uszkodzenia nawierzchni. Na razie służby parku nie są wstanie dokładnie ocenić strat, bo wiele dróg jest zupełnie niedostępnych.

W tej chwili służby skupiają się na zlokalizowaniu turystów w mniej uczęszczanych regionach parku.

NPS

DEATH VALLEY CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTY DLA TURYSTÓW

W chwili obecnej zostały zamknięte wszystkie drogi wewnątrz parku. Pozostają zamknięte także pola biwakowe i centra obsługi gości. Zarząd parku spodziewa się otwarcia części dróg, prowadzących do Pahrump w Nevadzie do Cow Creek w Death Valley już we wtorek.

Jednak z zapowiedzi dotyczących pozostałych dróg – należy się spodziewać, że będą zamknięte od kilku dni do kilku miesięcy, w zależności od skali zniszczeń.

Jeśli jesteście akurat w trakcie podróży po Stanach i macie w planie Death Valley to sprawdzajcie aktualne komunikaty na stronie parku.

NPS/M.Clark

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 rok temu

No coś podobnego, jak nie można tam umrzeć to zamykają, przed wojną nie do pomyślenia!

PODOBNE

Brooklyn Bridge – ikona Nowego Jorku

Brooklyn Bridge to nie tylko most – to ikona, legenda i nieskończona inspiracja dla fotografów z całego świata. Zanurz się w jego fascynującą historię i odkryj, dlaczego spacer po jego deskach to fascynujące doświadczenie.

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x