fbpx

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia.

NPS/M.Clark

KATASTROFALNE ULEWY W DEATH VALLEY

Death Valley National Park w przeważającej części jest po prostu pustynią. Deszcz w trakcie letnich miesięcy jest tam rzadkością. Tym razem w ciągu zaledwie 3 godzin spadło go tyle co średnio w ciągu roku!

Skala takich opadów jest tak rzadka, że określana jest jako „1000 year event”. Jak wyjaśnił Daniel Berc, meteorolog z National Weather Service Las Vegas, zwrot ten oznacza, że istnieje 0,1% szans na jego wystąpienie.

Ulewy nastąpiły w weekend, ale na dzisiaj zapowiadane są w okolicy Death Valley kolejne burze, a to oznacza jeszcze więcej opadów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania
NPS

SKUTKI ULEW W DEATH VALLEY

Skutki ulew są dla parku katastrofalne. Powodzie wywołane przez taką ilość wody spowodowały uszkodzenia zarówno w infrastrukturze drogowej, jak też we wszystkich instalacjach parkowych.

Setki mil dróg ma umiarkowane bądź poważne uszkodzenia nawierzchni. Na razie służby parku nie są wstanie dokładnie ocenić strat, bo wiele dróg jest zupełnie niedostępnych.

W tej chwili służby skupiają się na zlokalizowaniu turystów w mniej uczęszczanych regionach parku.

NPS

DEATH VALLEY CAŁKOWICIE ZAMKNIĘTY DLA TURYSTÓW

W chwili obecnej zostały zamknięte wszystkie drogi wewnątrz parku. Pozostają zamknięte także pola biwakowe i centra obsługi gości. Zarząd parku spodziewa się otwarcia części dróg, prowadzących do Pahrump w Nevadzie do Cow Creek w Death Valley już we wtorek.

Jednak z zapowiedzi dotyczących pozostałych dróg – należy się spodziewać, że będą zamknięte od kilku dni do kilku miesięcy, w zależności od skali zniszczeń.

Jeśli jesteście akurat w trakcie podróży po Stanach i macie w planie Death Valley to sprawdzajcie aktualne komunikaty na stronie parku.

NPS/M.Clark

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

No coś podobnego, jak nie można tam umrzeć to zamykają, przed wojną nie do pomyślenia!

2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x