fbpx

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym.

Zasady obowiązujące w parkach narodowych

Jedną z naczelnych zasad obowiązujących w amerykańskich parkach narodowych jest „give wildlife room”, czyli daj przestrzeń dzikiej przyrodzie. Turyści odwiedzający parki mają obserwować przyrodę a nie w nią ingerować.

W myśl tej zasady turyści mają obowiązek zachować dystans do dzikich zwierząt. Jest to co najmniej 25 jardów (około 23 metry) od łosi, jeleni i bizonów. A wobec wilków i niedźwiedzi dystans powinien wynosić co najmniej 100 jardów (około 91 metrów).

Stosowanie się do tych zasad ma pozwolić zarówno turystom, jak i zwierzętom za pozostanie w zdrowiu, a czasem nawet zachowanie życia.

Śmierć bizona w Yellowstone

Do obowiązujących zasad nie zastosował się turysta odwiedzający kilka dni temu Park Narodowy Yellowstone.

Ów turysta obserwując przechodzące przez rzekę bizony postanowił pomóc nowonarodzonemu cielakowi wydostać się z wody. Po prostu wyciągnął młodego bizona z wody i wypchnął go na drogę.

W wyniku czego cielak miał na sobie zapach człowieka i z tego powodu został odrzucony przez stado, z którym wcześniej przechodził przez rzekę. Strażnicy parku podejmowali później próby połączenia go ze stadem, jednak wszystkie były nieudane.

Opuszczony przez stado cielak błąkał się pomiędzy samochodami, stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych turystów. Ostatecznie strażnicy parku byli zmuszeni by go zastrzelić.

Obecnie Park Narodowy Yellowstone prowadzi poszukiwania turysty, który bezmyślnie ingerując w dziką przyrodę do doprowadził w efekcie do śmierci zwierzęcia.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
3 miesięcy temu

Cielak nie mógł się wydostać więc i tak zginąłby ale strażnicy zamiast go zastrzelić, mogli wziąć go do ośrodka, w którym zwierzę mogłoby dorosnąć.

PODOBNE

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?

Passo Gavia – malownicza alpejska przełęcz

Wokół włoskiego miasteczka Bormio jest mnóstwo szlaków i wymagających górskich dróg. Jedna z nich prowadzi na malowniczą przełęcz Passo Gavia.

Koniec (prawie) z airbnb w Nowym Jorku

Właściciele nieruchomości nagle zaczęli anulować rezerwacje. Wielu turystów jest zaskoczonych, ale to jest początek końca airbnb w Nowym Jorku. Miasto wygrało batalię sądową z najemcami

Nowy Jork podnosi ceny biletów

Od dziś, od północy miasto Nowy Jork podnosi ceny biletów na wszystkie usługi transportu publicznego. Drożeje między innymi najpopularniejsze wśród turystów metro.

Czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie?

Właściwie nie ma miesiąca by ktoś tam nie zginął. Lipiec pod tym względem jest już rekordowy. Jak do tego doszło? Sam oceń czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie.

Porównanie Las Vegas Pass – który wybrać?

Wybierasz się do Miasta Grzechu, chcesz kupić karnet i zaoszczędzić na zwiedzaniu? Zobacz porównanie cen Las Vegas Pass. Znajdź najlepsze atrakcje czekające na turystów. Las...

Nowy Jork pogrąża się w smogu z kanadyjskich pożarów

Płoną ogromne połacie lasów w Kanadzie, wiejące od północy wiatry zwiewają dym na wielkie miasta wschodniego wybrzeża. Od kilku godzin Nowy Jork pogrąża się...

Zniesienie wymogu szczepienia przy podróży do USA

Wielu turystów oczekiwało na tą informację. Biały Dom ogłosił bliskie zniesienie wymogu szczepienia przeciw COVID-19 przy podróży do USA. DATA ZNIESIENIA WYMOGU SZCZEPIEŃ DLA PODRÓŻUJĄCYCH...
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x