fbpx

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym.

Zasady obowiązujące w parkach narodowych

Jedną z naczelnych zasad obowiązujących w amerykańskich parkach narodowych jest „give wildlife room”, czyli daj przestrzeń dzikiej przyrodzie. Turyści odwiedzający parki mają obserwować przyrodę a nie w nią ingerować.

W myśl tej zasady turyści mają obowiązek zachować dystans do dzikich zwierząt. Jest to co najmniej 25 jardów (około 23 metry) od łosi, jeleni i bizonów. A wobec wilków i niedźwiedzi dystans powinien wynosić co najmniej 100 jardów (około 91 metrów).

Stosowanie się do tych zasad ma pozwolić zarówno turystom, jak i zwierzętom za pozostanie w zdrowiu, a czasem nawet zachowanie życia.

Śmierć bizona w Yellowstone

Do obowiązujących zasad nie zastosował się turysta odwiedzający kilka dni temu Park Narodowy Yellowstone.

Ów turysta obserwując przechodzące przez rzekę bizony postanowił pomóc nowonarodzonemu cielakowi wydostać się z wody. Po prostu wyciągnął młodego bizona z wody i wypchnął go na drogę.

W wyniku czego cielak miał na sobie zapach człowieka i z tego powodu został odrzucony przez stado, z którym wcześniej przechodził przez rzekę. Strażnicy parku podejmowali później próby połączenia go ze stadem, jednak wszystkie były nieudane.

Opuszczony przez stado cielak błąkał się pomiędzy samochodami, stwarzając zagrożenie dla siebie oraz innych turystów. Ostatecznie strażnicy parku byli zmuszeni by go zastrzelić.

Obecnie Park Narodowy Yellowstone prowadzi poszukiwania turysty, który bezmyślnie ingerując w dziką przyrodę do doprowadził w efekcie do śmierci zwierzęcia.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

2 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł
Paweł
1 rok temu

Cielak nie mógł się wydostać więc i tak zginąłby ale strażnicy zamiast go zastrzelić, mogli wziąć go do ośrodka, w którym zwierzę mogłoby dorosnąć.

PODOBNE

Brooklyn Bridge – ikona Nowego Jorku

Brooklyn Bridge to nie tylko most – to ikona, legenda i nieskończona inspiracja dla fotografów z całego świata. Zanurz się w jego fascynującą historię i odkryj, dlaczego spacer po jego deskach to fascynujące doświadczenie.

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?
2
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x