fbpx

Aktualne ceny w Austrii – Tyrol

 

 

Austria jest, zwłaszcza zimą jednym z najchętniej odwiedzanych przez Polaków regionów. Ale ten alpejski kraj jest też dzięki taniej benzynie częstym krajem tranzytowym nad Morze Śródziemne. Wszystkim z pewnością przyda się orientacja w tym jakie są ceny w Austrii.

 

 

CENY W AUSTRII

 

Najwięcej turystów z Polski przyjeżdża zimą do Tyrolu, gdzie mogą oddawać się białemu szaleństwu w wysokich górach.

 

W każdej z popularnych miejscowości można zwykle trafić też na jakiś mały market, często nawet więcej niż jeden. Jednak ceny pomiędzy nimi niewiele się różnią.

 

Poniższe ceny zostały zebrane w takim właśnie niewielkim markecie sieci SPAR, w miejscowości Matrei in Osttirol.

 

 

Przykładowe ceny:

 

– pomarańcze – 1,99 € / 8,56 PLN

– jabłka – 1,99 € / 8,56 PLN

– gruszki – 2,49 € / 10,71 PLN

– banany – 1,00 € / 4,30 PLN

– papryka – 2,49 € / 10,71 PLN

– masło 250g – 2,49 € / 10,71 PLN

– jajka 10 szt. – 2,49 € / 10,71 PLN

– szynka 150g – 3,89 € / 16,73 PLN

– ser żółty 150g – 1,69 € / 7,27 PLN

– pepsi 0,5l – 1,19 € / 5,12 PLN

– pizza 3,19 € / 13,72 PLN

– bagietka 1,79 € / 7,70 PLN

– woda mineralna sześciopak 1,5l 2,10 € / 9,03 PLN

– piwo czteropak 0,5l – 5,20 € / 22,36 PLN

 

 

OPŁATY DROGOWE W AUSTRII

 

Trzeba jeszcze pamiętać, że jadąc przez Austrię autostradami i drogami szybkiego ruchu należy wykupić winietę i przykleić ją na przedniej szybie. Koszt winiety na 10 dni to 9 euro, a na 2 miesiące 26,20 euro.

 

Poza tym na terenie Austrii znajdują się odcinki dróg, głównie tunele, za które trzeba osobno zapłacić. Ceny za nie to każdorazowo kilka euro.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Aktualne ceny w Portugalii

Coraz więcej rodaków wybiera Półwysep Iberyjski na miejsce wakacyjnego odpoczynku .Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Portugalii i ile będzie trzeba wydać w czasie wakacji?

Aktualne ceny w Liechtensteinie

Czasem droga na wakacje prowadzi nas do alpejskiego księstwa. Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Liechtensteinie, czy warto się zatrzymać tam na zakupy?

Ceny alkoholu w Norwegii

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę, że ceny alkoholu w Norwegii są znacznie wyższe niż u nas, a jego dostępność bardzo mocno ograniczona. Pomysł na wakacyjnego drinka będzie tam dużo droższy niż w Polsce.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Aktualne ceny w Livigno

Dlaczego akurat aktualne ceny w Livigno są interesujące? Bo znajduje się tam strefa wolnocłowa, o której bardzo wielu podróżnych nie wie. Dowiadują się albo dopiero na miejscu, albo wcale, po prostu przejeżdżając przez dolinę, w drodze dalej.

Aktualne ceny na Maderze

Czy spędzając wakacje na portugalskiej wyspie będzie drożej niż nad Bałtykiem? Oto jak przedstawiają się aktualne ceny na Maderze.

Aktualne ceny w Holandii

Czy jadąc do Holandii zabierać jedzenie ze sobą, czy zdać się na lokalne sklepy spożywcze? Sprawdź aktualne ceny w Holandii.

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x