fbpx

Aktualne ceny w Liechtensteinie

Czasem droga na wakacje prowadzi nas do alpejskiego księstwa. Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Liechtensteinie, czy warto się zatrzymać tam na zakupy?

Waluta Liechtensteinu

Księstwo jest tak mikroskopijnym państwem, że nie posiada własnej waluty. Od 1924 roku jest w unii monetarnej ze Szwajcarią i posługuje się frankiem szwajcarskim, dlatego też wszystkie ceny w sklepach podawane są w tej właśnie walucie.

Aktualne ceny w Liechtensteinie

Wszystkie poniższe ceny pochodzą ze sklepu sieci Coop, na przedmieściach Vaduz, stolicy księstwa.

 • jabłka kg – 3,50 CHF = 16,26 PLN
 • gruszki kg – 4,95 CHF = 22,99 PLN
 • banany kg – 2,60 CHF = 12,08 PLN
 • pomarańcze kg – 2,40 CHF = 11,15 PLN
 • papryka kg – 5,95 CHF = 27,63 PLN
 • szynka 160 g – 4,95 CHF = 22,99 PLN
 • żółty ser 100 g – 2,50 CHF = 11,61 PLN
 • jajka 6 szt. – 2,95 CHF = 13,70 PLN
 • masło 200 g – 3,50 CHF = 16,26 PLN
 • pizza – 7,20 CHF = 33,91 PLN
 • bułka paryska kg – 2,10 CHF = 9,76 PLN
 • czekolada – 2,50 CHF = 11,61 PLN
 • cola 0,5l – 1,45 CHF = 6,74 PLN
 • piwo 0,5l – 2,35 CHF = 10,91 PLN
 • woda 0,5l – 0,65 CHF = 3,02 PLN

Jak widać z powyższego zestawienia, zakupy w Liechtensteinie są zdecydowanie droższe niż w sąsiednich Niemczech czy Austrii. Wato mieć to na uwadze.

Cena benzyny w Liechtensteinie

Dla kierowców istotna jest też cena benzyny, aktualnie wynosi ona średnio 1,78 CHF za litr 95, co odpowiada 1,885 € za litr. Jest to jedna z najwyższych cen paliwa na świecie i jest wyższa nawet niż w sąsiedniej Szwajcarii.

Roaming w Liechtensteinie

Księstwo jest w ramach podstawowego pakietu roamingowego w ofertach polskich operatorów telefonicznych. Jednak warto pamiętać, że jest to państwo o bardzo małej powierzchni i w każdej chwili telefon może się zalogować do szwajcarskiej sieci, gdzie opłaty są znacznie wyższe.

Problem wysokich opłat można ominąć kupując pakiet roamingowy na całą Europę lub Szwajcarię w usłudze Airalo.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich nie płacisz więcej, a pomagasz mi utrzymać bloga. Dziękuję!

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Ceny alkoholu w Norwegii

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę, że ceny alkoholu w Norwegii są znacznie wyższe niż u nas, a jego dostępność bardzo mocno ograniczona. Pomysł na wakacyjnego drinka będzie tam dużo droższy niż w Polsce.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Aktualne ceny w Livigno

Dlaczego akurat aktualne ceny w Livigno są interesujące? Bo znajduje się tam strefa wolnocłowa, o której bardzo wielu podróżnych nie wie. Dowiadują się albo dopiero na miejscu, albo wcale, po prostu przejeżdżając przez dolinę, w drodze dalej.

Aktualne ceny na Maderze

Czy spędzając wakacje na portugalskiej wyspie będzie drożej niż nad Bałtykiem? Oto jak przedstawiają się aktualne ceny na Maderze.

Aktualne ceny w Holandii

Czy jadąc do Holandii zabierać jedzenie ze sobą, czy zdać się na lokalne sklepy spożywcze? Sprawdź aktualne ceny w Holandii.

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x