Wieża widokowa w Mosinie położona jest na obrzeżach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Z samej górę widać panoramę Mosiny oraz przy dobrej widoczności panoramę Poznania. Warto wziąć pod uwagę to miejsce w czasie wypraw po Wielkopolsce, zwłaszcza tych rowerowych i fotograficznych.

 

WIEŻA WIDOKOWA W MOSINIE

 

Wieża znajduje się na pagórku, w pobliżu kilku glinianek, które obecnie są siedliskami ptactwa i miejscem rekreacji dla okolicznych mieszkańców.

 

Wieża widokowa w Mosinie

 

Sama wieża ma niecałe 17 metrów wysokości, ale dzięki położeniu na wzniesieniu widok jest z relatywnie wyższego pułapu niż okolica. Zwłaszcza, że pobliska Mosina w ogóle leży w dolinie względem glinianek. Wieża ma całkowicie drewnianą konstrukcję, jest otwarta dla zwiedzających całą dobę.

Gdyby, będąc na miejscu, chcielibyście zobaczyć Poznań – choć widać odległe budynki gołym okiem – to mimo wszystko warto ze sobą zabrać lornetkę.

 

Wieża widokowa w Mosinie

 

Jeśli lubicie robić zdjęcia to najlepszą chwilą jest pojawienie się tam przed wschodem słońca. Zwłaszcza jesienią gdy nad wodą będą się pojawiać mgły, a okoliczne lasy liściaste będą się mieniły kolorami.

 

Wieża widokowa w Mosinie

 

A jeśli fotografia nie jest waszą pasją to wokół glinianek i wieży zorganizowano ścieżki spacerowe. Warto jednak przed przyjazdem na miejsce sprawdzić czy nie będą się tam odbywać jakieś zawody biegowe.

 

Wieża widokowa w Mosinie

 

Jeśli tylko macie taką możliwość to najlepiej się tam pojawić w tygodniu, zwłaszcza rano niemal nie ma tam ludzi.

 

Urokliwe okolice wieży możecie zobaczyć na filmie nakręconym na miejscu kilka dni temu.

 

 

Dotrzeć w okolice wieży można samochodem – wtedy trzeba się zatrzymać na wyznaczonych parkingach i dalej dojść na piechotę. Natomiast pod samą wieżę można dojechać na rowerze. Na miejscu są stojaki dla rowerów.

 

Wieża widokowa w Mosinie

 

Na miejscu są przygotowane dla chętnych także wiaty biwakowe. Nad największą z glinianek jest także piaszczysta plaża.

 

 

WIEŻE WIDOKOWE

 

Wpis o wieży widokowej w Mosinie jest kolejnym z cyklu o wieżach widokowych w Wielkopolsce. Już wkrótce pojawią się wpisy o kolejnych wieżach. Na moim kanale na youtube możecie śledzić filmy nagrywane wokół wież.

Jeśli wiecie o jakiś mniej znanych wieżach, albo o takich dopiero powstających dajcie znać w komentarzach. Chętnie je także odwiedzę!

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Agata
Agata
5 dni temu

Szczerze polecam nie tylko widok z wieży lecz całą okolicę.
Wieża położona w Mosinie Pożegowo przy samych wrotach wielkopolskiego parku narodowego.
Warto przyjechać i przejść się szlakami turystycznymi.
Dla mnie najpiękniejsze miejsce na ziemi, moje wspomnienia z dzieciństwa.
Polecam.

Catch the PLANE & get INSANE

Ładne zdjęcia 🙂