Zwykle pojawiają się nocą i nikt nie potrafi powiedzieć kiedy dokładnie powstały. Wielkopolskie kręgi w zbożu pojawiły się tak samo. Jednak wszystkich najbardziej interesuje to kto je zrobił. Wiele osób widzi w nich pozaziemskie pochodzenie. Ale czy słusznie?

 

WIELKOPOLSKIE KRĘGI W ZBOŻU

 

Kręgi w zbożu zostały zauważone w okolicach miejscowości Nadarzyce pod Wrześnią pod koniec ubiegłego tygodnia. Jako pierwsi zauważyli je najprawdopodobniej lotniarze. Z rozmów z miejscowymi wynika, że kręgów raczej na pewno nie było jeszcze w poprzedni weekend.

wielkopolskie kręgi w zbożu

Okoliczni mieszkańcy nie zauważyli żadnego ruchu w okolicy tego pola. Tym bardziej ciekawe, że wg opinii miejscowych w tym miejscu nie przejeżdża więcej niż jeden samochód dziennie. Zatem każdy ruch byłby zauważalny.

Oczywiście w takich przypadkach jednym z pierwszych pytań jest to, kto te kręgi zrobił. Mimo tego, że Circlemakers przyznali się do stworzenia wielu kręgów w Wielkiej Brytanii i nawet pokazali technikę ich robienia to i tak ich ziemskie pochodzenie jet poddawane w wątpliwość.

 

wielkopolskie kręgi w zbożu

 

Tak samo jest w przypadku Nadarzyc. Na miejscu można się przekonać, ze okoliczni mieszkańcy mają co najmniej wątpliwości, że kręgi wykonali ludzie. A część z nich otrawcie twierdzi, że kręgi zostały wykonane pozaziemską techniką. Oczywiście jest to bardziej romantyczna wersja by uznać, że UFO wybrało akurat pobliskie pole by wylądować.

Jak jest w rzeczywistości każdy musi ocenić sam. Jest jeszcze szansa zobaczyć kręgi na własne oczy.

 

 

GDZIE DOKŁADNIE SĄ KRĘGI?

 

Jeśli chcielibyście sami się przekonać jak wyglądają takie kręgi to macie bardzo niewiele czasu. Trwają żniwa i każdego dnia pole może zostać ścięte. Chociaż w rozmowie z miejscowym rolnikiem dowiedziałem się, że być może do końca tygodnia na to pole nie wjadą kombajny.

 

 

Żeby trafić na miejsce musicie po wjeździe do Nadarzyc kierować się na widoczny z daleka na górce wiatrak. Po przejechaniu pomiędzy polami kukurydzy dojedziecie do skrzyżowania polnych dróg. Tam skręcacie w prawo. I pierwsze pole ze zbożem jakie zobaczycie to będzie pole z kręgami.

 

crop circles

 

Do kręgów można bez problemu dojść przez wydeptaną ścieżkę w zbożu. Na miejscu można zobaczyć jak dokładnie zboże zostało położone. Ale najlepszy efekt daje widok z drona. Tylko pamiętajcie o tym by zgłosić lot w Drone Radar, bo na miejscu często jest więcej chętnych osób do robienia zdjęć z powietrza. I w takim miejscu o zderzenie dronów nie jest trudno.

 

WIELKOPOLSKIE KRĘGI W ZBOŻU – FILM

Na koniec krótki film, na którym zobaczycie jak wyglądają kręgi. Zapraszam do subskrybowania mojego kanału na youtube. Będzie się tam pojawiać więcej ciekawostek z Wielkopolski.

 

A jakie jest wasze zdanie? Pozaziemska cywilizacja odwiedziła Wielkopolskę czy jednak dobrze zorganizowana grupa pochodzenia ziemskiego zrobiła kręgi?

 

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kaśka
Kaśka
6 miesięcy temu

Raczej się komuś nudziło albo ma hobby: udeptywanie cudzego zboża 😂

Lilia
Lilia
5 miesięcy temu
Reply to  Kaśka

Wątpię w to proszę zauważyć, że ten wzór jest ogromny i bez podglądu z lotu ptaka zwykli ludzie, którzy mogliby to zrobić dla jaj nie mają takiego oka do zachowania perfekcyjnej perspektywy. Proszę sobie wyobrazić stworzenie proporcjonalnego muralu z figurami zrobionego nocą bez rzutnika czy jakiejś kalki tu jest tak samo, po za tym zwykli ludzie nie interesują się znaczeniem symboliki, a te kształty geometryczne są powiązane z Arkturianami. Koła są perfekcyjne, to nawet na kartce papieru cyrklem za pierwszym razem zwykły człowiek nie technik czy rysownik “spieprzy” i narysuje krzywo. Czy rysowała Pani kiedyś coś w wieku dorosłym? Proszę… Czytaj więcej »

Kasia
Kasia
5 miesięcy temu

Świetne zdjęcia zapraszam na mojego bloga