fbpx

Przychodzi baba w maseczce do fotografa

Przychodzi baba w maseczce do fotografa to druga część perypetii fotografa pracującego w przestrzeni miejskiej. Do teraz nie wiem czy dzisiejsza sytuacja była wywołana jakimś nieopisanym wcześniej objawem koronawirusa czy czymś innym? Oceńcie sami.

 

Zupełnie niespodziewanie nastąpiła dzisiaj część druga przygód z babą na mieście. Nie, nie była to z pewnością ta sama baba co poprzednio. Zdarzenie miało miejsce w innej części miasta i przynajmniej na pierwszy rzut oka dzisiejsza baba była o kilka dekad młodsza od tej baby w czerwonym.

Kwarantanna, ale fotografowie mają (jeszcze) zlecenia więc pojawiłem się dzisiaj na mieście by zrobić zdjęcia dla klienta.

Ludzi niewielu, ruch samochodowy też niezbyt wielki. Ludzie idą do bankomatu albo do sklepu i wracają do siebie. Na Garbarach dodatkowo ruch zwężony bo remont ulicy jest.

Zrobiłem już te zdjęcia, idę pustym chodnikiem, w ręce niosę statyw z aparatem.

 

 

PRZYCHODZI BABA W MASECZCE DO FOTOGRAFA

 

Chodnik ma może ze 3 metry szerokości. Nagle widzę z daleka, że z przeciwka idą dwie baby w wieku na oko z przedziału 20-30.

Jedna się jakoś zaczęła miotać. W pierwszym momencie myślałem, że chce przeleźć w niedozwolonym miejscu, ale mimo braku akurat pojazdów na ulicy dobiła tylko do krawężnika i wróciła bliżej środka.

No dziwne, ale mogła przecież zmienić zdanie, przestałem przez chwilę zwracać na nią uwagę. Tylko na chwilę bo w miarę jak się zbliżaliśmy do siebie to zaczęła się ewidentnie miotać bardziej. Wyglądało to tak jakby chciała uciec z tego chodnika, ale na krawędzi tegoż stała niewidzialna szyba od której się odbijała.

Nagle baba zmieniła zdanie i przestała atakować krawężnik. Za to widzę, że wali prosto do mnie. Ciekawość we mnie wezbrała bo już przeczuwałem chyba, że zaraz stanie się coś niespotykanego.

 

BABA SIĘ ZBLIŻA

 

Baba szła w grubej kurtce, z kapturem naciągniętym na głowę i maseczce, przez co nie widziałem nic poza jej oczami. Jej towarzyszka była podobnie zabezpieczona, ale podeszła bliżej do mnie tylko ta pierwsza.

Zatrzymała się przepisowe 2 metry ode mnie, no to żeby nie łamać zasad aktualnie nam obowiązujących też stanąłem i czekam co się dalej będzie działo.

 

A tu zaskoczenie, baba ludzkim głosem i do tego całkiem grzecznie pyta się mnie:

– Czy będzie pan kręcił w tą czy w tamtą stronę ulicy?

 

Pytanie było dość absurdalne bo szedłem ze złożonym statywem i absolutnie nic nie wskazywało na to, że zamierzam cokolwiek kręcić czy fotografować. Ale zachowując zimną krew i powagę w tej sytuacji odparłem – zgodnie z prawdą, że:

– W ogóle nic nie będę kręcił.

 

I w tym momencie nastąpił dramatyczny i zupełnie niespodziewany zwrot akcji.

Baba odwróciła się do swojej towarzyszki, a spod jej maseczki wydobył się histeryczny krzyk:

– Uciekaj od niego!

 

Po czym baba puściła się galopem w stronę Mostowej drąc się na całą ulicę:

– Wariat! Wariat! Wariat!

 

W ślad za nią, bardzo szybkim krokiem, oddaliła się jej towarzyszka…

 

 

Hmmm.

Jeśli macie JAKIKOLWIEK pomysł o co mogło chodzić babie to będę wdzięczny za wyjaśnienie.

 

 

PS.

Sprawdziłem. Nie zapomniałem się ubrać wychodząc z domu.

 

 

 

PRZYCHODZI BABA DO FOTOGRAFA

Poprzednią część, o spotkaniu z (inną) babą w czerwonym, znajdziecie we wpisie: Przychodzi baba do fotografa.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola z Muzycznej Listy

Takiego zakończenia się nie spodziewałam. I niestety nie pomogę, nie mam najmniejszego pomysłu, o co mogło chodzić 😛

Walk With Photography

Ludziom odbija w obecnej sytuacji. Prawdopodobnie to był tego efekt. Lepiej nie wnikać głębiej.
Pozdrawiam 😉

PODOBNE

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska
3
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x