fbpx

Przychodzi baba w maseczce do fotografa

Przychodzi baba w maseczce do fotografa to druga część perypetii fotografa pracującego w przestrzeni miejskiej. Do teraz nie wiem czy dzisiejsza sytuacja była wywołana jakimś nieopisanym wcześniej objawem koronawirusa czy czymś innym? Oceńcie sami.

 

Zupełnie niespodziewanie nastąpiła dzisiaj część druga przygód z babą na mieście. Nie, nie była to z pewnością ta sama baba co poprzednio. Zdarzenie miało miejsce w innej części miasta i przynajmniej na pierwszy rzut oka dzisiejsza baba była o kilka dekad młodsza od tej baby w czerwonym.

Kwarantanna, ale fotografowie mają (jeszcze) zlecenia więc pojawiłem się dzisiaj na mieście by zrobić zdjęcia dla klienta.

Ludzi niewielu, ruch samochodowy też niezbyt wielki. Ludzie idą do bankomatu albo do sklepu i wracają do siebie. Na Garbarach dodatkowo ruch zwężony bo remont ulicy jest.

Zrobiłem już te zdjęcia, idę pustym chodnikiem, w ręce niosę statyw z aparatem.

 

 

PRZYCHODZI BABA W MASECZCE DO FOTOGRAFA

 

Chodnik ma może ze 3 metry szerokości. Nagle widzę z daleka, że z przeciwka idą dwie baby w wieku na oko z przedziału 20-30.

Jedna się jakoś zaczęła miotać. W pierwszym momencie myślałem, że chce przeleźć w niedozwolonym miejscu, ale mimo braku akurat pojazdów na ulicy dobiła tylko do krawężnika i wróciła bliżej środka.

No dziwne, ale mogła przecież zmienić zdanie, przestałem przez chwilę zwracać na nią uwagę. Tylko na chwilę bo w miarę jak się zbliżaliśmy do siebie to zaczęła się ewidentnie miotać bardziej. Wyglądało to tak jakby chciała uciec z tego chodnika, ale na krawędzi tegoż stała niewidzialna szyba od której się odbijała.

Nagle baba zmieniła zdanie i przestała atakować krawężnik. Za to widzę, że wali prosto do mnie. Ciekawość we mnie wezbrała bo już przeczuwałem chyba, że zaraz stanie się coś niespotykanego.

 

BABA SIĘ ZBLIŻA

 

Baba szła w grubej kurtce, z kapturem naciągniętym na głowę i maseczce, przez co nie widziałem nic poza jej oczami. Jej towarzyszka była podobnie zabezpieczona, ale podeszła bliżej do mnie tylko ta pierwsza.

Zatrzymała się przepisowe 2 metry ode mnie, no to żeby nie łamać zasad aktualnie nam obowiązujących też stanąłem i czekam co się dalej będzie działo.

 

A tu zaskoczenie, baba ludzkim głosem i do tego całkiem grzecznie pyta się mnie:

– Czy będzie pan kręcił w tą czy w tamtą stronę ulicy?

 

Pytanie było dość absurdalne bo szedłem ze złożonym statywem i absolutnie nic nie wskazywało na to, że zamierzam cokolwiek kręcić czy fotografować. Ale zachowując zimną krew i powagę w tej sytuacji odparłem – zgodnie z prawdą, że:

– W ogóle nic nie będę kręcił.

 

I w tym momencie nastąpił dramatyczny i zupełnie niespodziewany zwrot akcji.

Baba odwróciła się do swojej towarzyszki, a spod jej maseczki wydobył się histeryczny krzyk:

– Uciekaj od niego!

 

Po czym baba puściła się galopem w stronę Mostowej drąc się na całą ulicę:

– Wariat! Wariat! Wariat!

 

W ślad za nią, bardzo szybkim krokiem, oddaliła się jej towarzyszka…

 

 

Hmmm.

Jeśli macie JAKIKOLWIEK pomysł o co mogło chodzić babie to będę wdzięczny za wyjaśnienie.

 

 

PS.

Sprawdziłem. Nie zapomniałem się ubrać wychodząc z domu.

 

 

 

PRZYCHODZI BABA DO FOTOGRAFA

Poprzednią część, o spotkaniu z (inną) babą w czerwonym, znajdziecie we wpisie: Przychodzi baba do fotografa.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

3 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola z Muzycznej Listy

Takiego zakończenia się nie spodziewałam. I niestety nie pomogę, nie mam najmniejszego pomysłu, o co mogło chodzić 😛

Walk With Photography

Ludziom odbija w obecnej sytuacji. Prawdopodobnie to był tego efekt. Lepiej nie wnikać głębiej.
Pozdrawiam 😉

PODOBNE

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?
3
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x