fbpx

Poznańska ścieżka w koronach drzew

W Poznaniu została właśnie otwarta unikalna atrakcja – ścieżka w koronach drzew. Wszyscy chętni mogą się nią przejść w lesie, nad strumykiem Szklarka, w pobliżu poznańskiego Nowego Zoo.

 

ścieżka w koronach drzew

 

ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW

 

Ścieżka powstała by uatrakcyjnić okolicę, ale także po to by można było obserwować występujące tam wiele gatunków ptaków.

Spacer nad ziemią ułatwi przejście wąwozu ciągnącego się wzdłuż strumyka, ale będzie można też skorzystać z małego baru, który z powodu obecnej sytuacji nie jest jeszcze otwarty.

 

ścieżka w koronach drzew

 

W najwyższym miejscu wysokość konstrukcji to 13 metrów ponad poziom gruntu, cała ścieżka ma około 250 metrów długości.

Cała konstrukcja, poza fundamentami jest drewniana. I trzeba ostrzec osoby z lękiem przestrzeni, że całość się nieco buja, gdy chodzą po niej spacerowicze.

 

 

 

 

DLA KOGO ŚCIEŻKA

 

Ewidentne najbardziej z tego miejsca zadowoleni powinni być fotografowie przyrody, w szczególności ptactwa. Oraz oczywiście ornitolodzy.

Wśród drzew – jak zapewniają leśnicy – można wypatrzyć kosy, rudziki, raniuszki, sójki, zimorodki, pełzacze ogrodowe, mysikróliki, wrony siwe oraz wilgi.

 

 

W ciągu dnia ilość spacerujących osób nie będzie temu sprzyjała, ale zapewne o świcie, gdy ptaki się budzą jako pierwsze będzie tu cicho i spokojnie. Wtedy będzie można z powodzeniem złapać w obiektywie baraszkujące pośród gałęzi ptactwo.

Chociaż sądząc po tym co działo się pierwszego dnia – będzie to też idealne miejsce do robienia sobie selfie.

 

 

Inaczej niż inne, podobne konstrukcje, poznańska ścieżka nie wychodzi ponad korony drzew, zatem nie zobaczycie z niej panoramy miasta.

Na ścieżkę można wejść obecnie tylko z jednej strony – od strony ulicy Czekalskie, w pobliżu marketu spożywczego (aktualnie ruch został jednak odwrócony – trudno powiedzieć czy na stałe). To ograniczenie zostało wprowadzone tylko na czas pandemii.

A jak dokładnie wygląda ścieżka możecie zobaczyć na ostatnio nagranymfilmie.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola z Muzycznej Listy

Fajna ścieżka i piękne zdjęcia. Ja mam w planach na razie tatrzańską ścieżkę, do Poznania mam dużo dalej. Podobają mi się takie pomysły!

PODOBNE

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Zorza polarna nad Polską – kiedy ponownie?

Przed weekendem pojawiły się alerty o bardzo silnych wybuchach na Słońcu. Informacje były bardzo pozytywne bo oznaczały, że pojawi się zorza polarna nad Polską. Astronomowie i fotografowie już wiedzieli co się święci i pakowali sprzęt do wypraw za miasto.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.
1
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x