fbpx

Poznańska ścieżka w koronach drzew

W Poznaniu została właśnie otwarta unikalna atrakcja – ścieżka w koronach drzew. Wszyscy chętni mogą się nią przejść w lesie, nad strumykiem Szklarka, w pobliżu poznańskiego Nowego Zoo.

 

ścieżka w koronach drzew

 

ŚCIEŻKA W KORONACH DRZEW

 

Ścieżka powstała by uatrakcyjnić okolicę, ale także po to by można było obserwować występujące tam wiele gatunków ptaków.

Spacer nad ziemią ułatwi przejście wąwozu ciągnącego się wzdłuż strumyka, ale będzie można też skorzystać z małego baru, który z powodu obecnej sytuacji nie jest jeszcze otwarty.

 

ścieżka w koronach drzew

 

W najwyższym miejscu wysokość konstrukcji to 13 metrów ponad poziom gruntu, cała ścieżka ma około 250 metrów długości.

Cała konstrukcja, poza fundamentami jest drewniana. I trzeba ostrzec osoby z lękiem przestrzeni, że całość się nieco buja, gdy chodzą po niej spacerowicze.

 

 

 

 

DLA KOGO ŚCIEŻKA

 

Ewidentne najbardziej z tego miejsca zadowoleni powinni być fotografowie przyrody, w szczególności ptactwa. Oraz oczywiście ornitolodzy.

Wśród drzew – jak zapewniają leśnicy – można wypatrzyć kosy, rudziki, raniuszki, sójki, zimorodki, pełzacze ogrodowe, mysikróliki, wrony siwe oraz wilgi.

 

 

W ciągu dnia ilość spacerujących osób nie będzie temu sprzyjała, ale zapewne o świcie, gdy ptaki się budzą jako pierwsze będzie tu cicho i spokojnie. Wtedy będzie można z powodzeniem złapać w obiektywie baraszkujące pośród gałęzi ptactwo.

Chociaż sądząc po tym co działo się pierwszego dnia – będzie to też idealne miejsce do robienia sobie selfie.

 

 

Inaczej niż inne, podobne konstrukcje, poznańska ścieżka nie wychodzi ponad korony drzew, zatem nie zobaczycie z niej panoramy miasta.

Na ścieżkę można wejść obecnie tylko z jednej strony – od strony ulicy Czekalskie, w pobliżu marketu spożywczego (aktualnie ruch został jednak odwrócony – trudno powiedzieć czy na stałe). To ograniczenie zostało wprowadzone tylko na czas pandemii.

A jak dokładnie wygląda ścieżka możecie zobaczyć na ostatnio nagranymfilmie.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola z Muzycznej Listy

Fajna ścieżka i piękne zdjęcia. Ja mam w planach na razie tatrzańską ścieżkę, do Poznania mam dużo dalej. Podobają mi się takie pomysły!

PODOBNE

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Zamek w Stobnicy – ścieżka edukacyjna?

Odwiedziłem zamek w Stobnicy czy raczej tzw. ścieżkę edukacyjną, która wydaje się być zrobiona wyłącznie jako pretekst do zobaczenia z bliska budowli. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających to miejsce?

Muzeum Fotografii w Berlinie

W sercu zachodniej części miasta znalazło idealne dla siebie miejsce Muzeum Fotografii w Berlinie. To tutaj można zobaczyć w wielkich formatach prace Helmuta Newtona, fundatora muzeum

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Sztuczna inteligencja i Photoshop. Witamy w Matrixie.

Sztuczna inteligencja i Photoshop już wkrótce sprawią, że nie będziecie mieli bladego pojęcia czy to co widzicie jest realne. Oto przykład pochodzący z prostego...

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.
1
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x