fbpx

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku.

Kiedy przypadają dni darmowego wstępu w 2023 roku?

Jak zwykle pod koniec roku, National Park Service zapowiedziała, w które dni w roku 2023 będzie można wejść do parków bez opłat. W sumie będzie w ciągu całego roku pięć takich dni:

  • 16 stycznia (poniedziałek) – Martin Luter King, Jr Day
  • 22 kwietnia (sobota) – pierwszy dzień National Park Week
  • 4 sierpnia (piątek) – Great American Outdoors Day
  • 23 września (sobota) – National Public Lands Day
  • 11 listopada (sobota) – Veterans Day

Warto dodać, że dni darmowego wstępu dotyczą tylko wjazdu na teren parku. Wszelkie inne usługi, takie jak choćby kempingi, wycieczki specjalne, wodowanie łodzi, pozostają płatne.

Czy warto skorzystać?

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku zachęcają co bardziej oszczędnych do zaplanowania zwiedzania właśnie w te dni. Ale czy na pewno warto?

Wjazd autem, z 4 osobami, do pojedynczego parku to kwota najczęściej 35$. Poza wyjątkowymi sytuacjami raczej nie ma szans by zobaczyć więcej niż jeden parki w ciągu dnia.

Jeśli jedziecie zwiedzać Stany to z pewnością macie w planie zobaczenie więcej niż jednego parku. Wtedy opłaca się kupić Annual Pass, który aktualnie kosztuje 80$ i jest ważny przez cały rok, we wszystkich parkach. Więcej o nim przeczytacie we wpisie Co to jest annual Pass?

Zatem będzie wam bez różnicy czy jakiegoś dnia jest darmowe wejście czy nie. Oczywiście z tym zastrzeżeniem, że możecie zastać tego dnia większy tłok.

Oferta darmowego wjazdu do parku ma sens wyłącznie wtedy, gdy będąc w Stanach chcecie wyskoczyć na jeden dzień za miasto. Takie jednodniowe wypady są bardzo częste wśród turystów spędzających kilka dni w Las Vegas. Stamtąd można bardzo szybko dotrzeć do Grand Canyon National Park i w ciągu kilku godzin odwiedzić najbardziej znane punkty widokowe.

Jednak wybierając się na taką wycieczkę akurat w dzień darmowego wjazdu musicie pamiętać, że właśnie tego dnia pojedzie do parków znacznie więcej osób niż zwykle. Kolejki przed wjazdem do parku mogą skutecznie zepsuć dzień. Należy też pamiętać, że niektóre parki wymagają wcześniejszej rezerwacji. Więcej o tym przeczytacie we wpisie Te amerykańskie parki wymagają rezerwacji przyjazdu.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...

Zniesienie wymogu szczepienia przy podróży do USA

Wielu turystów oczekiwało na tą informację. Biały Dom ogłosił bliskie zniesienie wymogu szczepienia przeciw COVID-19 przy podróży do USA. DATA ZNIESIENIA WYMOGU SZCZEPIEŃ DLA PODRÓŻUJĄCYCH...

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x