fbpx

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku.

Kiedy przypadają dni darmowego wstępu w 2023 roku?

Jak zwykle pod koniec roku, National Park Service zapowiedziała, w które dni w roku 2023 będzie można wejść do parków bez opłat. W sumie będzie w ciągu całego roku pięć takich dni:

  • 16 stycznia (poniedziałek) – Martin Luter King, Jr Day
  • 22 kwietnia (sobota) – pierwszy dzień National Park Week
  • 4 sierpnia (piątek) – Great American Outdoors Day
  • 23 września (sobota) – National Public Lands Day
  • 11 listopada (sobota) – Veterans Day

Warto dodać, że dni darmowego wstępu dotyczą tylko wjazdu na teren parku. Wszelkie inne usługi, takie jak choćby kempingi, wycieczki specjalne, wodowanie łodzi, pozostają płatne.

Czy warto skorzystać?

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku zachęcają co bardziej oszczędnych do zaplanowania zwiedzania właśnie w te dni. Ale czy na pewno warto?

Wjazd autem, z 4 osobami, do pojedynczego parku to kwota najczęściej 35$. Poza wyjątkowymi sytuacjami raczej nie ma szans by zobaczyć więcej niż jeden parki w ciągu dnia.

Jeśli jedziecie zwiedzać Stany to z pewnością macie w planie zobaczenie więcej niż jednego parku. Wtedy opłaca się kupić Annual Pass, który aktualnie kosztuje 80$ i jest ważny przez cały rok, we wszystkich parkach. Więcej o nim przeczytacie we wpisie Co to jest annual Pass?

Zatem będzie wam bez różnicy czy jakiegoś dnia jest darmowe wejście czy nie. Oczywiście z tym zastrzeżeniem, że możecie zastać tego dnia większy tłok.

Oferta darmowego wjazdu do parku ma sens wyłącznie wtedy, gdy będąc w Stanach chcecie wyskoczyć na jeden dzień za miasto. Takie jednodniowe wypady są bardzo częste wśród turystów spędzających kilka dni w Las Vegas. Stamtąd można bardzo szybko dotrzeć do Grand Canyon National Park i w ciągu kilku godzin odwiedzić najbardziej znane punkty widokowe.

Jednak wybierając się na taką wycieczkę akurat w dzień darmowego wjazdu musicie pamiętać, że właśnie tego dnia pojedzie do parków znacznie więcej osób niż zwykle. Kolejki przed wjazdem do parku mogą skutecznie zepsuć dzień. Należy też pamiętać, że niektóre parki wymagają wcześniejszej rezerwacji. Więcej o tym przeczytacie we wpisie Te amerykańskie parki wymagają rezerwacji przyjazdu.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Brooklyn Bridge – ikona Nowego Jorku

Brooklyn Bridge to nie tylko most – to ikona, legenda i nieskończona inspiracja dla fotografów z całego świata. Zanurz się w jego fascynującą historię i odkryj, dlaczego spacer po jego deskach to fascynujące doświadczenie.

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x