fbpx

Aktualne ceny w Nowym Jorku

 

 

Nowy Jork to cel wielu podróży. Przed wyjazdem warto wiedzieć na jakie koszty należy się przygotować odwiedzając to miasto, zwłaszcza, że pobyt w nim nie jest tani. Jakie są aktualne ceny w Nowym Jorku?

 

 

 

MARKETY I SKLEPY W NOWYM JORKU

 

Mieszkając przez kilka dni w Nowym Jorku masz niewielkie szanse dotrzeć do najtańszych i najpopularniejszych marketów Walmart. Ani na Mahattanie, ani na Brooklynie, ani w ogóle nigdzie nie ma Walmartów. Najbliższy sklep tej sieci jest dopiero w New Jersey.

 

Zamiast tego możesz kupować w dużej ilości małych sklepów rozsianych po całym mieście, ceny w nich są zależne od lokalizacji. Im dalej od centrum tym taniej.

 

Jeśli lubisz zdrową żywność to znajdziesz ją bez problemu, na samym Manhattanie jest 10 marketów Whole Foods, kolejne są także w innych dzielnicach miasta.

 

Co ciekawe, w Nowym Jorku Whole Foods wcale nie jest droższy niż inne sklepy, a często można tam kupić lepszej jakości produkty taniej niż ich odpowiedniki w mniejszych sklepach.

 

W mieście, nawet w odległych dzielnicach jest mnóstwo małych sklepów całodobowych. Jednak kupowanie w nich to czasem trochę loteria. W sklepach arabskich zdarza się, że nie ma w ogóle cen i o tym ile co kosztuje można się dowiedzieć dopiero przy kasie. Ma się wrażenie, że kasjer wymyśla ceny na twarz.

 

Ważne byś pamiętał, że wyskoczenie po piwo do sklepu może się wiązać z mandatem. Alkohol zawsze musi być wynoszony ze sklepu tak by nie było go widać – w papierowej lub foliowej torbie. Sprzedawcy o tym wiedzą i zawsze sugerują zapakowanie np. piwa do siatki.

 

Kupując w dowolnym sklepie nie zdziw się ilością otrzymanych reklamówek, do których sprzedawca pakuje zakupy. Właściwie nie zdarza się by cokolwiek było zapakowane w pojedynczą torbę, często do jednej podwójnej siatki wkładana jest tylko jedna butelka napoju.

 

Podobnie sprzedawcy zwykle bardzo się dziwią gdy klient chce by zakupy zapakowali do przyniesionej torby. Jedynym miejscem, gdzie to jest spotykane bez zdziwienia, są markety Whole Foods.

 

 

 

AKTUALNE CENY NOWYM JORKU

 

Jak wynika ze średniej podatków w Nowym Jorku, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 4,49%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Poniżej zestawienie cen z dwóch sklepów sieciowych na Brooklynie. Z zestawienia wynika, że w Nowym Jorku zdrowo nie musi oznaczać drożej.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z Whole Foods na Brooklynie:

 

– pomarańcze – 1,99 $ / 7,49 PLN

– jabłka – 1,99 $ / 7,49 PLN

– gruszki – 2,99 $ / 11,26 PLN

– banany – 0,99 $ / 3,73 PLN

– papryka – 3,99 $ / 15,02 PLN

– masło 120g – 4,39 $ / 16,53 PLN

– jajka 6 szt. – 2,89 $ / 10,88 PLN

– szynka 200g – 6,99 $ / 26,32 PLN

– ser żółty 220g – 3,69 $ / 13,89 PLN

– pizza 3,99 $ / 15,02 PLN

– bagietka 6,00 $ / 22,59 PLN

– woda mineralna  1,69 $ / 6,36 PLN*

– piwo (sześciopak) – 10,99 $ / 41,38 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 18 sztuk

 

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z CTown Supermarkets na Brooklynie:

 

– pomarańcze – 1,99 $ / 7,49 PLN

– jabłka – 1,99 $ / 7,49 PLN

– gruszki – 2,49 $ / 9,47 PLN

– banany – 0,69 $ / 2,60 PLN

– papryka – 3,99 $ / 15,02 PLN

– masło 120g – 2,99 $ / 11,26 PLN

– jajka 6 szt. – 1,49 $ / 5,61 PLN

– szynka 200g – 3,99 $ / 15,02 PLN

– ser żółty 220g – 7,99 $ / 30,09 PLN

– pepsi 0,5l (sześciopak) – 4,99 $ / 18,96 PLN

– pizza 2,15 $ / 8,09 PLN

– chleb (tylko tostowy) 2,00 $ / 7,53 PLN

– woda mineralna  3,19 $ / 12,01 PLN*

– piwo (sześciopak) – 10,79 $ / 40,62 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 6 sztuk

 

 

 

JAK ZWIEDZIĆ NOWY JORK TANIEJ

 

O tym jak zaoszczędzić nieco na wyprawie do miasta, które nigdy nie śpi możecie się pisałem we wpisie – Jak zwiedzić Nowy Jork taniej?

 

A jeśli planujecie podróż po innych częściach Stanów to pomoże wam wpis – Tanie zwiedzanie USA.

 

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?

Aktualne ceny w Livigno

Dlaczego akurat aktualne ceny w Livigno są interesujące? Bo znajduje się tam strefa wolnocłowa, o której bardzo wielu podróżnych nie wie. Dowiadują się albo dopiero na miejscu, albo wcale, po prostu przejeżdżając przez dolinę, w drodze dalej.

Koniec (prawie) z airbnb w Nowym Jorku

Właściciele nieruchomości nagle zaczęli anulować rezerwacje. Wielu turystów jest zaskoczonych, ale to jest początek końca airbnb w Nowym Jorku. Miasto wygrało batalię sądową z najemcami

Nowy Jork podnosi ceny biletów

Od dziś, od północy miasto Nowy Jork podnosi ceny biletów na wszystkie usługi transportu publicznego. Drożeje między innymi najpopularniejsze wśród turystów metro.

Czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie?

Właściwie nie ma miesiąca by ktoś tam nie zginął. Lipiec pod tym względem jest już rekordowy. Jak do tego doszło? Sam oceń czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie.

Aktualne ceny na Maderze

Czy spędzając wakacje na portugalskiej wyspie będzie drożej niż nad Bałtykiem? Oto jak przedstawiają się aktualne ceny na Maderze.

Aktualne ceny w Holandii

Czy jadąc do Holandii zabierać jedzenie ze sobą, czy zdać się na lokalne sklepy spożywcze? Sprawdź aktualne ceny w Holandii.

Porównanie Las Vegas Pass – który wybrać?

Wybierasz się do Miasta Grzechu, chcesz kupić karnet i zaoszczędzić na zwiedzaniu? Zobacz porównanie cen Las Vegas Pass. Znajdź najlepsze atrakcje czekające na turystów. Las...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x