fbpx

Aktualne ceny w Nowym Jorku

 

 

Nowy Jork to cel wielu podróży. Przed wyjazdem warto wiedzieć na jakie koszty należy się przygotować odwiedzając to miasto, zwłaszcza, że pobyt w nim nie jest tani. Jakie są aktualne ceny w Nowym Jorku?

 

 

 

MARKETY I SKLEPY W NOWYM JORKU

 

Mieszkając przez kilka dni w Nowym Jorku masz niewielkie szanse dotrzeć do najtańszych i najpopularniejszych marketów Walmart. Ani na Mahattanie, ani na Brooklynie, ani w ogóle nigdzie nie ma Walmartów. Najbliższy sklep tej sieci jest dopiero w New Jersey.

 

Zamiast tego możesz kupować w dużej ilości małych sklepów rozsianych po całym mieście, ceny w nich są zależne od lokalizacji. Im dalej od centrum tym taniej.

 

Jeśli lubisz zdrową żywność to znajdziesz ją bez problemu, na samym Manhattanie jest 10 marketów Whole Foods, kolejne są także w innych dzielnicach miasta.

 

Co ciekawe, w Nowym Jorku Whole Foods wcale nie jest droższy niż inne sklepy, a często można tam kupić lepszej jakości produkty taniej niż ich odpowiedniki w mniejszych sklepach.

 

W mieście, nawet w odległych dzielnicach jest mnóstwo małych sklepów całodobowych. Jednak kupowanie w nich to czasem trochę loteria. W sklepach arabskich zdarza się, że nie ma w ogóle cen i o tym ile co kosztuje można się dowiedzieć dopiero przy kasie. Ma się wrażenie, że kasjer wymyśla ceny na twarz.

 

Ważne byś pamiętał, że wyskoczenie po piwo do sklepu może się wiązać z mandatem. Alkohol zawsze musi być wynoszony ze sklepu tak by nie było go widać – w papierowej lub foliowej torbie. Sprzedawcy o tym wiedzą i zawsze sugerują zapakowanie np. piwa do siatki.

 

Kupując w dowolnym sklepie nie zdziw się ilością otrzymanych reklamówek, do których sprzedawca pakuje zakupy. Właściwie nie zdarza się by cokolwiek było zapakowane w pojedynczą torbę, często do jednej podwójnej siatki wkładana jest tylko jedna butelka napoju.

 

Podobnie sprzedawcy zwykle bardzo się dziwią gdy klient chce by zakupy zapakowali do przyniesionej torby. Jedynym miejscem, gdzie to jest spotykane bez zdziwienia, są markety Whole Foods.

 

 

 

AKTUALNE CENY NOWYM JORKU

 

Jak wynika ze średniej podatków w Nowym Jorku, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 4,49%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Poniżej zestawienie cen z dwóch sklepów sieciowych na Brooklynie. Z zestawienia wynika, że w Nowym Jorku zdrowo nie musi oznaczać drożej.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z Whole Foods na Brooklynie:

 

– pomarańcze – 1,99 $ / 7,49 PLN

– jabłka – 1,99 $ / 7,49 PLN

– gruszki – 2,99 $ / 11,26 PLN

– banany – 0,99 $ / 3,73 PLN

– papryka – 3,99 $ / 15,02 PLN

– masło 120g – 4,39 $ / 16,53 PLN

– jajka 6 szt. – 2,89 $ / 10,88 PLN

– szynka 200g – 6,99 $ / 26,32 PLN

– ser żółty 220g – 3,69 $ / 13,89 PLN

– pizza 3,99 $ / 15,02 PLN

– bagietka 6,00 $ / 22,59 PLN

– woda mineralna  1,69 $ / 6,36 PLN*

– piwo (sześciopak) – 10,99 $ / 41,38 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 18 sztuk

 

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z CTown Supermarkets na Brooklynie:

 

– pomarańcze – 1,99 $ / 7,49 PLN

– jabłka – 1,99 $ / 7,49 PLN

– gruszki – 2,49 $ / 9,47 PLN

– banany – 0,69 $ / 2,60 PLN

– papryka – 3,99 $ / 15,02 PLN

– masło 120g – 2,99 $ / 11,26 PLN

– jajka 6 szt. – 1,49 $ / 5,61 PLN

– szynka 200g – 3,99 $ / 15,02 PLN

– ser żółty 220g – 7,99 $ / 30,09 PLN

– pepsi 0,5l (sześciopak) – 4,99 $ / 18,96 PLN

– pizza 2,15 $ / 8,09 PLN

– chleb (tylko tostowy) 2,00 $ / 7,53 PLN

– woda mineralna  3,19 $ / 12,01 PLN*

– piwo (sześciopak) – 10,79 $ / 40,62 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 6 sztuk

 

 

 

JAK ZWIEDZIĆ NOWY JORK TANIEJ

 

O tym jak zaoszczędzić nieco na wyprawie do miasta, które nigdy nie śpi możecie się pisałem we wpisie – Jak zwiedzić Nowy Jork taniej?

 

A jeśli planujecie podróż po innych częściach Stanów to pomoże wam wpis – Tanie zwiedzanie USA.

 

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x