fbpx

Aktualne ceny w Nowym Jorku

 

 

Nowy Jork to cel wielu podróży. Przed wyjazdem warto wiedzieć na jakie koszty należy się przygotować odwiedzając to miasto, zwłaszcza, że pobyt w nim nie jest tani. Jakie są aktualne ceny w Nowym Jorku?

 

 

 

MARKETY I SKLEPY W NOWYM JORKU

 

Mieszkając przez kilka dni w Nowym Jorku masz niewielkie szanse dotrzeć do najtańszych i najpopularniejszych marketów Walmart. Ani na Mahattanie, ani na Brooklynie, ani w ogóle nigdzie nie ma Walmartów. Najbliższy sklep tej sieci jest dopiero w New Jersey.

 

Zamiast tego możesz kupować w dużej ilości małych sklepów rozsianych po całym mieście, ceny w nich są zależne od lokalizacji. Im dalej od centrum tym taniej.

 

Jeśli lubisz zdrową żywność to znajdziesz ją bez problemu, na samym Manhattanie jest 10 marketów Whole Foods, kolejne są także w innych dzielnicach miasta.

 

Co ciekawe, w Nowym Jorku Whole Foods wcale nie jest droższy niż inne sklepy, a często można tam kupić lepszej jakości produkty taniej niż ich odpowiedniki w mniejszych sklepach.

 

W mieście, nawet w odległych dzielnicach jest mnóstwo małych sklepów całodobowych. Jednak kupowanie w nich to czasem trochę loteria. W sklepach arabskich zdarza się, że nie ma w ogóle cen i o tym ile co kosztuje można się dowiedzieć dopiero przy kasie. Ma się wrażenie, że kasjer wymyśla ceny na twarz.

 

Ważne byś pamiętał, że wyskoczenie po piwo do sklepu może się wiązać z mandatem. Alkohol zawsze musi być wynoszony ze sklepu tak by nie było go widać – w papierowej lub foliowej torbie. Sprzedawcy o tym wiedzą i zawsze sugerują zapakowanie np. piwa do siatki.

 

Kupując w dowolnym sklepie nie zdziw się ilością otrzymanych reklamówek, do których sprzedawca pakuje zakupy. Właściwie nie zdarza się by cokolwiek było zapakowane w pojedynczą torbę, często do jednej podwójnej siatki wkładana jest tylko jedna butelka napoju.

 

Podobnie sprzedawcy zwykle bardzo się dziwią gdy klient chce by zakupy zapakowali do przyniesionej torby. Jedynym miejscem, gdzie to jest spotykane bez zdziwienia, są markety Whole Foods.

 

 

 

AKTUALNE CENY NOWYM JORKU

 

Jak wynika ze średniej podatków w Nowym Jorku, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 4,49%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Poniżej zestawienie cen z dwóch sklepów sieciowych na Brooklynie. Z zestawienia wynika, że w Nowym Jorku zdrowo nie musi oznaczać drożej.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z Whole Foods na Brooklynie:

 

– pomarańcze – 1,99 $ / 7,49 PLN

– jabłka – 1,99 $ / 7,49 PLN

– gruszki – 2,99 $ / 11,26 PLN

– banany – 0,99 $ / 3,73 PLN

– papryka – 3,99 $ / 15,02 PLN

– masło 120g – 4,39 $ / 16,53 PLN

– jajka 6 szt. – 2,89 $ / 10,88 PLN

– szynka 200g – 6,99 $ / 26,32 PLN

– ser żółty 220g – 3,69 $ / 13,89 PLN

– pizza 3,99 $ / 15,02 PLN

– bagietka 6,00 $ / 22,59 PLN

– woda mineralna  1,69 $ / 6,36 PLN*

– piwo (sześciopak) – 10,99 $ / 41,38 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 18 sztuk

 

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z CTown Supermarkets na Brooklynie:

 

– pomarańcze – 1,99 $ / 7,49 PLN

– jabłka – 1,99 $ / 7,49 PLN

– gruszki – 2,49 $ / 9,47 PLN

– banany – 0,69 $ / 2,60 PLN

– papryka – 3,99 $ / 15,02 PLN

– masło 120g – 2,99 $ / 11,26 PLN

– jajka 6 szt. – 1,49 $ / 5,61 PLN

– szynka 200g – 3,99 $ / 15,02 PLN

– ser żółty 220g – 7,99 $ / 30,09 PLN

– pepsi 0,5l (sześciopak) – 4,99 $ / 18,96 PLN

– pizza 2,15 $ / 8,09 PLN

– chleb (tylko tostowy) 2,00 $ / 7,53 PLN

– woda mineralna  3,19 $ / 12,01 PLN*

– piwo (sześciopak) – 10,79 $ / 40,62 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 6 sztuk

 

 

 

JAK ZWIEDZIĆ NOWY JORK TANIEJ

 

O tym jak zaoszczędzić nieco na wyprawie do miasta, które nigdy nie śpi możecie się pisałem we wpisie – Jak zwiedzić Nowy Jork taniej?

 

A jeśli planujecie podróż po innych częściach Stanów to pomoże wam wpis – Tanie zwiedzanie USA.

 

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Aktualne ceny w Portugalii

Coraz więcej rodaków wybiera Półwysep Iberyjski na miejsce wakacyjnego odpoczynku .Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Portugalii i ile będzie trzeba wydać w czasie wakacji?

Brooklyn Bridge – ikona Nowego Jorku

Brooklyn Bridge to nie tylko most – to ikona, legenda i nieskończona inspiracja dla fotografów z całego świata. Zanurz się w jego fascynującą historię i odkryj, dlaczego spacer po jego deskach to fascynujące doświadczenie.

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Aktualne ceny w Liechtensteinie

Czasem droga na wakacje prowadzi nas do alpejskiego księstwa. Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Liechtensteinie, czy warto się zatrzymać tam na zakupy?

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Ceny alkoholu w Norwegii

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę, że ceny alkoholu w Norwegii są znacznie wyższe niż u nas, a jego dostępność bardzo mocno ograniczona. Pomysł na wakacyjnego drinka będzie tam dużo droższy niż w Polsce.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x