Wyjeżdżając za granicę, zwłaszcza na dłużej niż tylko weekend, warto zorientować się jakich cen możemy się spodziewać na miejscu. Specjalnie na takie okazje częścią bloga będzie informator o cenach, zapraszam do odwiedzania go w czasie planowania wyjazdów. Zatem jakie są ceny w Las Vegas?

 

WHOLE FOODS – NIETYPOWA SIEĆ

 

Na początek ceny ze sklepu innego niż większość w USA. Z marketu Whole Foods w Las Vegas. To co musicie wiedzieć to tyle, że jest to nietypowa sieć, która sprzedaje wyłącznie żywność określaną jako zdrowa.

 

W tej sieci faktycznie zaopatrzenie jest zupełnie inne niż gdzie indziej, pełno tu świeżych warzyw i owoców. Także lady z mięsem wyglądają zupełnie inaczej niż w większości marketów.

 

Sieć dba do tego stopnia o swój wizerunek sieci ze zdrową żywnością, że nie ma w niej na przykład możliwości kupienia żadnej coli, ani podobnych słodzonych napojów obu głównych producentów. Gdybyście zadali pracownikowi sklepu pytanie o takie napoje popatrzy na was z karcącym zdziwieniem.

 

 

PODATKI W USA

 

Istotna uwaga, dla tych z was, którzy dotąd nie byli jeszcze w Stanach. W sklepach na półkach podawane są ceny netto. Wiem, to jest durne. A cała trudność polega na tym, że każdy region czy miasto ma podatki w innej wysokości.

 

Zatem jeśli podróżujecie przez USA to co kawałek do ceny podawanej na metkach będziecie musieli dodawać inny procent podatku. Poniżej udostępniłem mapkę ze strony taxfundation.org, która przedstawia – co istotne – średnią podatków w każdym ze stanów. Jeśli chcecie poznać bardziej szczegółowe dane to na stronie fundacji możecie dowiedzieć się wszystkiego o amerykańskich podatkach.

 

 

 

Jak wynika z mapki, do cen podanych w sklepach w Nevadzie w kasie zostanie doliczony podatek średnio w wysokości 8,14%.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z amerykańskiego marketu Whole Foods w miejscowości Las Vegas:

 

– pomarańcze – 2,99 $ / 11,21 PLN

– jabłka – 2,99 $ / 11,21 PLN

– gruszki – 2,99 $ / 11,21 PLN

– banany – 0,99 $ / 3,71 PLN

– papryka – 3,99 $ / 14,96 PLN

– masło 450g – 4,79 $ / 17,96 PLN

– jajka 6 szt. – 2,99 $ / 11,21 PLN

– szynka 200g – 7,99 $ / 29,96 PLN

– ser żółty 220g – 5,99 $ / 22,46 PLN

– pizza 3,99 $ / 14,96 PLN

– bagietka 3,99 $ / 14,96 PLN

– woda mineralna 35 sztuk – 5,99 $ / 22,46 PLN *

– sześciopak Heinekena – 7,99 $ / 29,96 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach i to ceny takich zgrzewek będę podawać

 

Wkrótce kolejne części z cenami z amerykańskich marketów, zebrane w czasie podróży po Nevadzie, Arizonie oraz Utah. Zapraszam.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments