fbpx

Zapowiedź otwarcia granic USA dla turystów [aktualizacja]

Pojawiła się długo oczekiwana zapowiedź otwarcia granic USA dla turystów z Europy. To pierwsza, od zniesienia wiz, okazja by zaplanować upragnione wakacje w USA.

ZAMKNIĘCIE GRANIC USA DLA TURYSTÓW Z EUROPY

W 2019 został zniesiony dla Polaków obowiązek starania się o wizy przed wyjazdem do USA. Dziesiątki tysięcy osób wypełniły wniosek ESTA i wybierały się na wakacje do Stanów w roku 2020.

Niestety zimą rozpoczęła się pandemia. Wkrótce potem prezydent Trump ogłosił zamknięcie amerykańskich dla turystów ze strefy Schengen, które trwa do dziś.

Jedyną szansą by dostać się m.in. z Polski do USA drogą lotniczą jest pobyt w jednym z krajów pośrednich przez 2 tygodnie. Taka możliwość jest dostępna tylko dla osób z bardzo dużą ilością czasu. Trzeba spędzić kilkanaście dni np. w Turcji czy Meksyku i dopiero stamtąd drogą lotniczą dostać się do USA.

Jest to oczywiście bardzo upierdliwy sposób podróżowania i decydują się na niego tylko naprawdę zdesperowani podróżnicy. Większość czeka na oficjalne otwarcie granic dla turystów i możliwość bezpośrednich lotów z Europy do Stanów.

ZAPOWIEDŹ OTWARCIA GRANIC USA DLA TURYSTÓW

W ostatnich dniach w sprawie zmian podejścia do turystów wypowiedział się Jeffrey Zients, który jest koordynatorem do spraw Covid-19 w Białym Domu.

Według niego amerykańska administracja przygotowuje system, który ma umożliwić przywrócenie normalnych podróży m.in. z Europy. Jednak jak się wydaje będzie to dotyczyło wyłącznie zaszczepionych osób.

Nowy system ma pozwalać amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC) na śledzenie przemieszczania się turystów. Nie podano szczegółów tego systemu, ani na jakim etapie jest jego przygotowanie.

Według agencji Reuters raczej nie należy się spodziewać uruchomienia systemu w roku 2021, ale w 2022 powinien już działać.

Zatem jest to chyba w takim razie pierwsza, choć przyznać dość jeszcze mglista, zapowiedź tego, że w przyszłym roku być może wreszcie uda się Polakom polecieć na wymarzone wakacje do USA. Oby.

AKTUALIZACJA

Już po opublikowaniu przeze mnie posta pojawiły się nowe zapowiedzi ze storny amerykańskiej administracji. Granice dla zaszczepionych mają zostać otwarte już w listopadzie.

Poza dowodem zaszczepienia konieczne będzie także każdorazowo wykonanie przed samym przylotem testu.

OD CZEGO ZACZĄĆ PLANOWANIE PODRÓŻY DO USA

Skoro już pojawiła się możliwość podróżowania to sprawdźcie jak zabrać się planowanie wakacji w USA.

Zdjęcie wykorzystane w tekście pochodzi z materiałów: Official White House, autorem zdjęcia jest Cameron Smith.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x