fbpx

Zapowiedź otwarcia granic USA dla turystów [aktualizacja]

Pojawiła się długo oczekiwana zapowiedź otwarcia granic USA dla turystów z Europy. To pierwsza, od zniesienia wiz, okazja by zaplanować upragnione wakacje w USA.

ZAMKNIĘCIE GRANIC USA DLA TURYSTÓW Z EUROPY

W 2019 został zniesiony dla Polaków obowiązek starania się o wizy przed wyjazdem do USA. Dziesiątki tysięcy osób wypełniły wniosek ESTA i wybierały się na wakacje do Stanów w roku 2020.

Niestety zimą rozpoczęła się pandemia. Wkrótce potem prezydent Trump ogłosił zamknięcie amerykańskich dla turystów ze strefy Schengen, które trwa do dziś.

Jedyną szansą by dostać się m.in. z Polski do USA drogą lotniczą jest pobyt w jednym z krajów pośrednich przez 2 tygodnie. Taka możliwość jest dostępna tylko dla osób z bardzo dużą ilością czasu. Trzeba spędzić kilkanaście dni np. w Turcji czy Meksyku i dopiero stamtąd drogą lotniczą dostać się do USA.

Jest to oczywiście bardzo upierdliwy sposób podróżowania i decydują się na niego tylko naprawdę zdesperowani podróżnicy. Większość czeka na oficjalne otwarcie granic dla turystów i możliwość bezpośrednich lotów z Europy do Stanów.

ZAPOWIEDŹ OTWARCIA GRANIC USA DLA TURYSTÓW

W ostatnich dniach w sprawie zmian podejścia do turystów wypowiedział się Jeffrey Zients, który jest koordynatorem do spraw Covid-19 w Białym Domu.

Według niego amerykańska administracja przygotowuje system, który ma umożliwić przywrócenie normalnych podróży m.in. z Europy. Jednak jak się wydaje będzie to dotyczyło wyłącznie zaszczepionych osób.

Nowy system ma pozwalać amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC) na śledzenie przemieszczania się turystów. Nie podano szczegółów tego systemu, ani na jakim etapie jest jego przygotowanie.

Według agencji Reuters raczej nie należy się spodziewać uruchomienia systemu w roku 2021, ale w 2022 powinien już działać.

Zatem jest to chyba w takim razie pierwsza, choć przyznać dość jeszcze mglista, zapowiedź tego, że w przyszłym roku być może wreszcie uda się Polakom polecieć na wymarzone wakacje do USA. Oby.

AKTUALIZACJA

Już po opublikowaniu przeze mnie posta pojawiły się nowe zapowiedzi ze storny amerykańskiej administracji. Granice dla zaszczepionych mają zostać otwarte już w listopadzie.

Poza dowodem zaszczepienia konieczne będzie także każdorazowo wykonanie przed samym przylotem testu.

OD CZEGO ZACZĄĆ PLANOWANIE PODRÓŻY DO USA

Skoro już pojawiła się możliwość podróżowania to sprawdźcie jak zabrać się planowanie wakacji w USA.

Zdjęcie wykorzystane w tekście pochodzi z materiałów: Official White House, autorem zdjęcia jest Cameron Smith.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x