fbpx

Zapowiedź otwarcia granic USA dla turystów [aktualizacja]

Pojawiła się długo oczekiwana zapowiedź otwarcia granic USA dla turystów z Europy. To pierwsza, od zniesienia wiz, okazja by zaplanować upragnione wakacje w USA.

ZAMKNIĘCIE GRANIC USA DLA TURYSTÓW Z EUROPY

W 2019 został zniesiony dla Polaków obowiązek starania się o wizy przed wyjazdem do USA. Dziesiątki tysięcy osób wypełniły wniosek ESTA i wybierały się na wakacje do Stanów w roku 2020.

Niestety zimą rozpoczęła się pandemia. Wkrótce potem prezydent Trump ogłosił zamknięcie amerykańskich dla turystów ze strefy Schengen, które trwa do dziś.

Jedyną szansą by dostać się m.in. z Polski do USA drogą lotniczą jest pobyt w jednym z krajów pośrednich przez 2 tygodnie. Taka możliwość jest dostępna tylko dla osób z bardzo dużą ilością czasu. Trzeba spędzić kilkanaście dni np. w Turcji czy Meksyku i dopiero stamtąd drogą lotniczą dostać się do USA.

Jest to oczywiście bardzo upierdliwy sposób podróżowania i decydują się na niego tylko naprawdę zdesperowani podróżnicy. Większość czeka na oficjalne otwarcie granic dla turystów i możliwość bezpośrednich lotów z Europy do Stanów.

ZAPOWIEDŹ OTWARCIA GRANIC USA DLA TURYSTÓW

W ostatnich dniach w sprawie zmian podejścia do turystów wypowiedział się Jeffrey Zients, który jest koordynatorem do spraw Covid-19 w Białym Domu.

Według niego amerykańska administracja przygotowuje system, który ma umożliwić przywrócenie normalnych podróży m.in. z Europy. Jednak jak się wydaje będzie to dotyczyło wyłącznie zaszczepionych osób.

Nowy system ma pozwalać amerykańskiej agencji Centers for Disease Control and Prevention (CDC) na śledzenie przemieszczania się turystów. Nie podano szczegółów tego systemu, ani na jakim etapie jest jego przygotowanie.

Według agencji Reuters raczej nie należy się spodziewać uruchomienia systemu w roku 2021, ale w 2022 powinien już działać.

Zatem jest to chyba w takim razie pierwsza, choć przyznać dość jeszcze mglista, zapowiedź tego, że w przyszłym roku być może wreszcie uda się Polakom polecieć na wymarzone wakacje do USA. Oby.

AKTUALIZACJA

Już po opublikowaniu przeze mnie posta pojawiły się nowe zapowiedzi ze storny amerykańskiej administracji. Granice dla zaszczepionych mają zostać otwarte już w listopadzie.

Poza dowodem zaszczepienia konieczne będzie także każdorazowo wykonanie przed samym przylotem testu.

OD CZEGO ZACZĄĆ PLANOWANIE PODRÓŻY DO USA

Skoro już pojawiła się możliwość podróżowania to sprawdźcie jak zabrać się planowanie wakacji w USA.

Zdjęcie wykorzystane w tekście pochodzi z materiałów: Official White House, autorem zdjęcia jest Cameron Smith.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.

Efekt halo na niebie – kiedy występuje

Efekt halo fascynuje i inspiruje od wieków, łącząc naukę z magią natury. Czym jest to fascynujące zjawisko atmosferyczne i kiedy występuje?

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x