fbpx

The Vessel został zamknięty do odwołania

W ostatnich latach zostało w Nowym Jorku udostępnionych kilka fantastycznych architektonicznie konstrukcji. Niestety, powodu niewłaściwego używania przez odwiedzających jedna z nich – The Vessel został zamknięty do odwołania.

 

 

THE VESSEL

 

The Vessell to konstrukcja składająca się z kilku poziomów schodów. Została zbudowana na dziedzińcu, pomiędzy wieżowcami Hudson Yards.

Atrakcja od samego początku cieszyła się ogromną popularnością u turystów oraz mieszkańców. Zwykle była ona zwieńczeniem spaceru po parku High Line Park.

Więcej o konstrukcji przeczytacie we wpisie The Vessel – nowa megaatrakcja Nowego Jorku.

Wizyta była bezpłatna lecz konieczna była rejestracja. W przypadku najpopularniejszych terminów trzeba było rezerwować zwiedzanie że sporym. Aż do czasu pandemii, gdy konstrukcja świeciła pustkami z powodu niemal całkowitego braku turystów w mieście.

 

 

SAMOBÓJCY Z THE VESSEL

 

The Vessel był odwiedzany głównie przez turystów oraz miłośników architektury. Wiele osób traktowało też jako wyzwanie wspięcie się po schodach na samą górę. Choć byli i tacy, którzy podczas wizyty chcieli postawić nogę na każdej z 80 platform tej niezwykłej konstrukcji.

Niestety miejsce stało się też celem ostatnich odwiedzin dla samobójców. Od otwarcia konstrukcji samobójstwa dokonały tam w sumie 3 osoby, skacząc z najwyższych platform.

Pierwsze samobójstwo miało miejsce w lutym 2020, kolejne w tym samym roku w grudniu, a ostatnie 11 stycznia 2021.

 

 

THE VESSEL ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA

 

Po ostatnim samobójstwie zarządzający terenem postanowili zamknąć konstrukcję dla zwiedzających. Podejmowane są konsultacje z psychologami jak zapobiec kolejnym samobójstwom w przyszłości.

Analizowane będą możliwości zabezpieczenia konstrukcji w taki sposób by całkowicie uniemożliwić pokonanie barier potencjalnym samobójcom. Niestety jednak każda ingerencja w strukturę konstrukcji zapewne zburzy harmonię jej kształtu.

Jednak na podjęcie działań zabezpieczających będzie trzeba czekać. Jeśli zatem planujecie wizytę w NYC w 2021 roku to przygotujcie się na to, że the Vessel został zamknięty i będzie go najprawdopodobniej można zobaczyć wyłącznie z zewnątrz.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x