fbpx

The Vessel został zamknięty do odwołania

W ostatnich latach zostało w Nowym Jorku udostępnionych kilka fantastycznych architektonicznie konstrukcji. Niestety, powodu niewłaściwego używania przez odwiedzających jedna z nich – The Vessel został zamknięty do odwołania.

 

 

THE VESSEL

 

The Vessell to konstrukcja składająca się z kilku poziomów schodów. Została zbudowana na dziedzińcu, pomiędzy wieżowcami Hudson Yards.

Atrakcja od samego początku cieszyła się ogromną popularnością u turystów oraz mieszkańców. Zwykle była ona zwieńczeniem spaceru po parku High Line Park.

Więcej o konstrukcji przeczytacie we wpisie The Vessel – nowa megaatrakcja Nowego Jorku.

Wizyta była bezpłatna lecz konieczna była rejestracja. W przypadku najpopularniejszych terminów trzeba było rezerwować zwiedzanie że sporym. Aż do czasu pandemii, gdy konstrukcja świeciła pustkami z powodu niemal całkowitego braku turystów w mieście.

 

 

SAMOBÓJCY Z THE VESSEL

 

The Vessel był odwiedzany głównie przez turystów oraz miłośników architektury. Wiele osób traktowało też jako wyzwanie wspięcie się po schodach na samą górę. Choć byli i tacy, którzy podczas wizyty chcieli postawić nogę na każdej z 80 platform tej niezwykłej konstrukcji.

Niestety miejsce stało się też celem ostatnich odwiedzin dla samobójców. Od otwarcia konstrukcji samobójstwa dokonały tam w sumie 3 osoby, skacząc z najwyższych platform.

Pierwsze samobójstwo miało miejsce w lutym 2020, kolejne w tym samym roku w grudniu, a ostatnie 11 stycznia 2021.

 

 

THE VESSEL ZOSTAŁ ZAMKNIĘTY DO ODWOŁANIA

 

Po ostatnim samobójstwie zarządzający terenem postanowili zamknąć konstrukcję dla zwiedzających. Podejmowane są konsultacje z psychologami jak zapobiec kolejnym samobójstwom w przyszłości.

Analizowane będą możliwości zabezpieczenia konstrukcji w taki sposób by całkowicie uniemożliwić pokonanie barier potencjalnym samobójcom. Niestety jednak każda ingerencja w strukturę konstrukcji zapewne zburzy harmonię jej kształtu.

Jednak na podjęcie działań zabezpieczających będzie trzeba czekać. Jeśli zatem planujecie wizytę w NYC w 2021 roku to przygotujcie się na to, że the Vessel został zamknięty i będzie go najprawdopodobniej można zobaczyć wyłącznie z zewnątrz.

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Brooklyn Bridge – ikona Nowego Jorku

Brooklyn Bridge to nie tylko most – to ikona, legenda i nieskończona inspiracja dla fotografów z całego świata. Zanurz się w jego fascynującą historię i odkryj, dlaczego spacer po jego deskach to fascynujące doświadczenie.

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x