fbpx

Route 66 Visitor Center – powstaje nowa atrakcja

Jadąc przez Amerykę wzdłuż kultowej drogi już niedługo będzie można zawitać do nowego miejsca dla podróżnych – Route 66 Visitor Center. I jak to w USA ma być duże i ma robić wrażenie na turystach.

 

ROUTE 66 VISITOR CENTER

 

Turystów jadących Route66 przez Amerykę przybywa z roku na rok. Właśnie dlatego powstaje przy drodze coraz więcej miejsc nawiązujących do tej historycznej drogi.

Bardzo często nawet zwykłe stacje benzynowe mają swoje kąciki pamiątek Route66. Czasem są to wręcz wybudowane przy stacji hale, w których można oglądać kolekcje samochodów. Przekonacie się sami jadąc tą drogą.

 

Tanie zwiedzanie USA

 

Miejsca te cieszą się dużym powodzeniem, dlatego władze miasta Albuquerue w stanie Nowy Meksyk postanowiły wybudować Route 66 Visitor Center. Będzie to miejsce, do którego zapewne zawitają wszyscy jadący drogą. Podobnie jak choćby miasteczko Williams, Cadillac Ranch czy Big Texan.

Już teraz, w trakcie budowy skupowane są pamiątki związane z Route 66. Niedawno demontowano jeden z historycznych i niszczejących coraz bardziej szyldów Mountain Lodge Motel. Tego typu szyldów i historycznych banerów reklamowych ma być w Route 66 Visitor Center więcej.

 

Route 66

 

W tej chwili wiadomo, że główną częścią centrum ma być właśnie muzeum z pamiątkami. Ale będzie też nieodzowny w takim miejscu bar z klimatem z pierwszej połowy XX wieku.

Trwająca budowa ma być sfinalizowana do końca roku 2020. Otwarcie Visitor Center planowane jest na rok przyszły, ale jak dotąd nie podano jeszcze oficjalnej jego daty.

 

 

Route66

 

CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z ROUTE66

 

Przy okazji planowania budowy Route 66 Visitor Center przygotowano raport, z którego można dowiedzieć się ciekawostek na temat turystów jadących tą drogą:

  • średni wiek podróżujących to 55 lat
  • średni czas przejazdu Route66 to 11 dni
  • 61% podróżujących jedzie drogą w zachodnią stronę, do Kalifornii
  • 97% podróżnych jest białej rasy
  • drogą podróżują mieszkańcy 50 stanów oraz spoza USA – mieszkańcy 40 krajów z całego świata
  • średnio na całą podróż turyści wydają 1.500 – 2.000 dolarów

 

Ale jeśli jesteście młodsi, macie mniej czasu albo mniej dolarów to też warto się wybrać w drogę. Nawet tylko na jej najciekawsze fragmenty. O jednym z nich pisałem we wpisie o – moim zdaniem – najfajniejszej części Route66

 

A planując wyprawę przez USA w przyszłe wakacje myślę, że warto zaplanować także odwiedziny nowej atrakcji w Albuquerque.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?

Koniec (prawie) z airbnb w Nowym Jorku

Właściciele nieruchomości nagle zaczęli anulować rezerwacje. Wielu turystów jest zaskoczonych, ale to jest początek końca airbnb w Nowym Jorku. Miasto wygrało batalię sądową z najemcami

Nowy Jork podnosi ceny biletów

Od dziś, od północy miasto Nowy Jork podnosi ceny biletów na wszystkie usługi transportu publicznego. Drożeje między innymi najpopularniejsze wśród turystów metro.

Czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie?

Właściwie nie ma miesiąca by ktoś tam nie zginął. Lipiec pod tym względem jest już rekordowy. Jak do tego doszło? Sam oceń czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie.

Porównanie Las Vegas Pass – który wybrać?

Wybierasz się do Miasta Grzechu, chcesz kupić karnet i zaoszczędzić na zwiedzaniu? Zobacz porównanie cen Las Vegas Pass. Znajdź najlepsze atrakcje czekające na turystów. Las...

Nowy Jork pogrąża się w smogu z kanadyjskich pożarów

Płoną ogromne połacie lasów w Kanadzie, wiejące od północy wiatry zwiewają dym na wielkie miasta wschodniego wybrzeża. Od kilku godzin Nowy Jork pogrąża się...

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...

Zniesienie wymogu szczepienia przy podróży do USA

Wielu turystów oczekiwało na tą informację. Biały Dom ogłosił bliskie zniesienie wymogu szczepienia przeciw COVID-19 przy podróży do USA. DATA ZNIESIENIA WYMOGU SZCZEPIEŃ DLA PODRÓŻUJĄCYCH...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x