fbpx

Route 66 Visitor Center – powstaje nowa atrakcja

Jadąc przez Amerykę wzdłuż kultowej drogi już niedługo będzie można zawitać do nowego miejsca dla podróżnych – Route 66 Visitor Center. I jak to w USA ma być duże i ma robić wrażenie na turystach.

 

ROUTE 66 VISITOR CENTER

 

Turystów jadących Route66 przez Amerykę przybywa z roku na rok. Właśnie dlatego powstaje przy drodze coraz więcej miejsc nawiązujących do tej historycznej drogi.

Bardzo często nawet zwykłe stacje benzynowe mają swoje kąciki pamiątek Route66. Czasem są to wręcz wybudowane przy stacji hale, w których można oglądać kolekcje samochodów. Przekonacie się sami jadąc tą drogą.

 

Tanie zwiedzanie USA

 

Miejsca te cieszą się dużym powodzeniem, dlatego władze miasta Albuquerue w stanie Nowy Meksyk postanowiły wybudować Route 66 Visitor Center. Będzie to miejsce, do którego zapewne zawitają wszyscy jadący drogą. Podobnie jak choćby miasteczko Williams, Cadillac Ranch czy Big Texan.

Już teraz, w trakcie budowy skupowane są pamiątki związane z Route 66. Niedawno demontowano jeden z historycznych i niszczejących coraz bardziej szyldów Mountain Lodge Motel. Tego typu szyldów i historycznych banerów reklamowych ma być w Route 66 Visitor Center więcej.

 

Route 66

 

W tej chwili wiadomo, że główną częścią centrum ma być właśnie muzeum z pamiątkami. Ale będzie też nieodzowny w takim miejscu bar z klimatem z pierwszej połowy XX wieku.

Trwająca budowa ma być sfinalizowana do końca roku 2020. Otwarcie Visitor Center planowane jest na rok przyszły, ale jak dotąd nie podano jeszcze oficjalnej jego daty.

 

 

Route66

 

CIEKAWOSTKI ZWIĄZANE Z ROUTE66

 

Przy okazji planowania budowy Route 66 Visitor Center przygotowano raport, z którego można dowiedzieć się ciekawostek na temat turystów jadących tą drogą:

  • średni wiek podróżujących to 55 lat
  • średni czas przejazdu Route66 to 11 dni
  • 61% podróżujących jedzie drogą w zachodnią stronę, do Kalifornii
  • 97% podróżnych jest białej rasy
  • drogą podróżują mieszkańcy 50 stanów oraz spoza USA – mieszkańcy 40 krajów z całego świata
  • średnio na całą podróż turyści wydają 1.500 – 2.000 dolarów

 

Ale jeśli jesteście młodsi, macie mniej czasu albo mniej dolarów to też warto się wybrać w drogę. Nawet tylko na jej najciekawsze fragmenty. O jednym z nich pisałem we wpisie o – moim zdaniem – najfajniejszej części Route66

 

A planując wyprawę przez USA w przyszłe wakacje myślę, że warto zaplanować także odwiedziny nowej atrakcji w Albuquerque.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?

Koniec (prawie) z airbnb w Nowym Jorku

Właściciele nieruchomości nagle zaczęli anulować rezerwacje. Wielu turystów jest zaskoczonych, ale to jest początek końca airbnb w Nowym Jorku. Miasto wygrało batalię sądową z najemcami

Nowy Jork podnosi ceny biletów

Od dziś, od północy miasto Nowy Jork podnosi ceny biletów na wszystkie usługi transportu publicznego. Drożeje między innymi najpopularniejsze wśród turystów metro.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x