fbpx

Najstarsze hotele wschodniego wybrzeża USA

Jeśli wyjazd do Stanów nie musi być budżetowy to być może warto zrobić sobie wyjątkową frajdę. Najstarsze hotele wschodniego wybrzeża USA często nie są tanie. Ale za to zapewniają niezapomniane wrażenia i zetknięcie z początkami historii tego kraju.

 

NAJSTARSZE HOTELE WSCHODNIEGO WYBRZEŻA USA

 

Dzisiaj pierwsza z czteroczęściowej opowieści o historii amerykańskiego hotelarstwa. Jak się przekonacie większość najstarszych hoteli wschodniego wybrzeża znajduje się w pobliżu Bostonu.

Zatem można sobie zorganizować wakacje z historią nocując w każdym z nich. No może w prawie każdym, bo są wśród nich takie, gdzie noclegi są wyjątkowo drogie. Choć przyznać trzeba, że wygląd tych hoteli i ich wielowiekowa tradycja i historia usprawiedliwiają nieco cenę.

Historia niektórych hoteli jest starsza niż same Stany Zjednoczone. W wielu z nich sypiali prezydenci Stanów Zjednoczonych, w czasach gdy nie potrzebowali jeszcze kilkudziesięcioosobowej ochrony.

Jest też szansa zanocować w pokoju, w którym kilkaset lat wcześniej spał sam George Washington i inni przywódcy rewolucji, która doprowadziła do oderwania 13 kolonii od korony brytyjskiej.

Większość hoteli ma już pokoje przystosowane do obecnych czasów, ale wyglądem zachowały klimat z początków swojego istnienia. Na stronach rezerwacyjnych znajdziecie mnóstwo zdjęć pokoi, także tych historycznych.

 

 

REZERWACJE

 

Przy hotelach zamieszczone są linki do dwóch systemów rezerwacyjnych, z których sam korzystam (booking.com oraz hotels.com). Większość hoteli jest dostępna w obu systemach, jednak niektóre można zarezerwować wyłącznie w jednym lub drugim. Jeśli przy opisie umieszczony jest tylko jeden link – oznacza to, że tylko w tym systemie możliwa jest rezerwacja.

W jednym przypadku nie ma możliwości rezerwacji, ale hotel jest ciągle wyświetlany w systemie.

Oto najstarsze hotele wschodniego wybrzeża USA, jego północnej części.

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W CONNECTICUT – Evergreen Inn & Tavern

 

Evergreen Inn & Tavern / Facebook

 

Budynek został wzniesiony 1736 roku, ale działalność hotelową rozpoczął 1754 roku jako Curtis House Restaurant & Inn w Woodbury.

Hotel zmienił nazwę na obecną po udziale w programie Gordona Ramseya 'Hell Hotel’.

Woodbury znajduje się około 80 mil na północny wschód od Nowego Jorku.

Rezerwacja dostępna na: aktualnie niedostępna

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W MAINE – Seaside Inn and Cottages

 

Seaside Inn /Graduate Providence

 

Seaside Inn and Cottages znajduje się nad brzegiem oceanu w miejscowości Kennebunk. Hotel został otwarty u zarania amerykańskiej historii. Było to prawdopodobnie przed 1660 , ale właśnie z tego roku pochodzą najstarsze zachowane dokumenty. Natomiast od roku 1756 hotel jest prowadzony przez koleje pokolenia tej samej rodziny.

Aktualnie interes prowadzi dziewiąte pokolenie rodziny Mason, są uznani za piątą najdłużej prowadzącą ten sam interes rodziną w USA.

Kennebunk znajduje się około 80 mil na północ od Bostonu.

Rezerwacja dostępna na: booking.com

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W MASSACHUSETTS – Concord’s Colonial Inn

 

Colonial Inn / Facebook

 

Hotel z niesamowitą historią, znajduje się w miejscowości Concord. Budynek hotelowy powstał w roku 1716. Jednak miejsce to miało się w historii zapisać w roku 1775. Wtedy właśnie Anglicy postanowili ukarać zbuntowane kolonie, jedna z pierwszych bitew w tej wojnie rozegrała się w pobliżu zabudowań hotelu. Anglicy chcieli zniszczyć budynki, w których były przechowywane zapasy powstańców.

Hotel do dzisiaj nawiązuje stylem do tamtych czasów, a co roku w kwietniu tuż przed jego wejściem przechodzą defilady upamiętniające walki.

Concord znajduje się około 20 mil na zachód od Bostonu.

Rezerwacja dostępna na: booking.com  –  hotels.com

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W NEW HAMPSHIRE – Hanover Inn Dartmouth

 

Hanover Inn / Facebook

 

Rodowód tego hotelu pochodzi z roku 1769, kiedy w tym miejscu znajdował się dom generała Ebenezera Brewstera, związanego z prywatną uczelnią Darmouth College. Na przestrzeni lat hotel był rozbudowywany, obecny jego wygląd pochodzi z roku 1901.

Hanover znajduje się około 120 mil na północny zachód od Bostonu.

Rezerwacja dostępna na: booking.com  –  hotels.com

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W NEW JERSEY – Congress Hall Hotel

 

Congress Hall Hotel / Facebook

 

Hotel położony jest nad brzegiem oceanu w miejscowości Cape May. Jego historia rozpoczęła się w roku 1816 i była bardzo burzliwa.

Od zwykłego pensjonatu aż po miejsce spędzania letnich wakacji przez prezydentów Stanów Zjednoczonych.

Hotel doszczętnie spłonął, wiele lat później popadł w ruinę. Obecni właściciele ponad 20 lat temu przywrócili go do dawnej świetności.

Cape May znajduje się około 90 mil na południe od Filadelfii.

Rezerwacja dostępna na:booking.com  –  hotels.com

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W NEW YORK – The Beekman Arms and Delamater Inn

 

Beekman Arms and Delamater Inn / Facebook

Przydrożna karczma została otwarta w tym miejscu w 1704 roku, natomiast od roku zaczęła funkcjonować pod nazwą The Beekman Arms.

Także to miejsce ma swoje miejsce w historii Stanów Zjednoczonych. Na trawniku przed hotelem ćwiczył The Fourth Regiment of the Continental Army.

Wśród gości hotelowych było wielu sławnych ludzi i prezydentów USA, w tym m.in George Washington.

Rhinebeck znajduje się około 100 mil na północ od Nowego Jorku.

Rezerwacja dostępna na: hotels.com

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W PENNSYLVANIA – Gettysburg Hotel

 

Gettysburg Hotel / Facebook

Otwarcie hotelu miało miejsce w 1797 roku.

Hotel znalazł się w centrum wydarzeń amerykańskiej wojny domowej, w jego pobliżu miała miejsce bitwa pod Gettysburgiem.

Z tego zarządzał krajem prezydent Eisenhower w czasie rekonwalescencji po przebytym zawale serca.

Gettysburg znajduje się około 80 mil na północ od Waszyngtonu.

Rezerwacja dostępna na: booking.com  –  hotels.com

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W RHODE ISLAND – Graduate Providence

 

Graduate Providence / Facebook

Ten hotel jest bardzo młody wobec innych z tego posta – co z resztą widać po jego bryle. Mianowicie hotel otwarto 1922 roku i początkowo nosił nazwę Providence Biltmore Hotel.

Ciekawostką jest, że zaprojektowany został przez architekta odpowiedzialnego za projekt nowojorskiej stacji kolejowej Grand Central Terminal.

 

Providence znajduje się około 60 mil na południe od Bostonu.

Rezerwacja dostępna na: hotels.com

 

 

NAJSTARSZY HOTEL W VERMONT – Woodstock Inn & Resort

 

Najstarsze hotele wschodniego wybrzeża USA
Woodstock Inn / Facebook

Początki hotelu sięgają roku 1793, zatem jest niewiele młodszy niż same Stany Zjednoczone. Mimo dostosowania do obecnych wymogów jego wnętrza i wystrój przypominają czasy sprzed ponad 200 lat.

Woodstock znajduje się około 130 mil na północny zachód od Bostonu.

Rezerwacja dostępna na: booking.com  –  hotels.com

 

 

MAPA NAJSTARSZYCH HOTELI W USA

Poniżej mapa z zamieszczonymi wszystkimi najstarszymi hotelami w każdym stanie (będą się pojawiać na mapie w miarę jak będą publikowane kolejne posty).

 

 

Kolejne części wkrótce.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Koniec (prawie) z airbnb w Nowym Jorku

Właściciele nieruchomości nagle zaczęli anulować rezerwacje. Wielu turystów jest zaskoczonych, ale to jest początek końca airbnb w Nowym Jorku. Miasto wygrało batalię sądową z najemcami

Tanie sieci hotelowe w USA

Tanie sieci hotelowe w USA - które są najtańsze, gdzie zanocować, gdzie i kiedy dokonywać rezerwacji przed wyjazdem do Stanów. Wszystko to co powinniście...

Wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce

Jak można było się spodziewać wpływ wojny na ceny w turystyce w Polsce jest znaczny. Oto ceny w najpopularniejszych polskich miastach, które pozwolą wam...

Wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie

Nastały ciężkie czasy dla podróżników. Niestety, widać bardzo duży wpływ wojny na ceny w turystyce na świecie. Oto kilka popularnych wśród Polaków kierunków, które...

Te amerykańskie parki wymagają rezerwacji przyjazdu w 2022 roku

Od 2022 roku amerykańskie parki wymagają rezerwacji przyjazdu lub udziału w loterii by wejść na popularny szlak. I wydaje się, że to dopiero początek...

Najlepsze hotele w USA w 2021 roku

Marzyliście czasem żeby spędzić noc w najlepszym hotelu w Mieście Grzechu? Poznajcie najlepsze hotele w USA w 2021 roku według rankingu Readers' Choice Awards....

Najstarsze hotele zachodniego wybrzeża USA

Ostatnia część serii o historycznych hotelach Ameryki - tym razem najstarsze hotele zachodniego wybrzeża USA. Coś dla was, jeśli lubicie poczuć ducha czasów gorączki...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x