fbpx

Korona Nowego Jorku już otwarta

Najchętniej odwiedzane amerykańskie miasto otwiera się ponownie na turystów. Po miesiącach zamknięcia dostępna jest już do zwiedzania cała korona Nowego Jorku. Coraz więcej wiadomości zza oceanu przemawia za tym by zacząć myśleć o rezerwacjach na jesień.

KORONA NOWEGO JORKU

Korona Nowego Jorku to najwyżej położone w mieście punkty widokowe, z których można obserwować to co dziele się setki metrów poniżej.

Aktualnie składają się na nią 4 platformy widokowe, piąta jest w budowie. Są to One World Obserwatory na World Trade Center, Top of the Rock na Rockefeller Center, The Edge na Hudson Yards oraz oczywiście Empire State Building.

Ciekawostki o Nowym Jorku

TO DOBRY MOMENT NA REZERWACJE

Jeśli planujecie wyjazd do USA jeszcze w tym roku to być może właśnie teraz jest najlepszy moment na rezerwowanie biletów. Których ceny od dłuższego czasu stoją w miejscu, a gdy tylko zacznie się ruch turystyczny mogą pójść w górę.

Całą koronę Nowego Jorku możecie zobaczyć kupując wyłącznie New York Sightseeing Pass. Wystarczy na to karnet na jeden dzień, przejście pomiędzy wszystkimi platformami widokowymi zajmie około 2 godzin spacerem. Cena to 129 dolarów i poza czterema platformami widokowymi można zwiedzić kolejne 2-3 atrakcje.

Nieco tańszy jest New York Pass, który obejmuje również wszystkie wymienione platformy widokowe, ale wybór pozostałych atrakcji możliwych do zobaczenia jest mniejszy. Cena jednodniowego karnetu dla dorosłej osoby to obecnie 117 dolarów.

Jeszcze tańszą alternatywą może być New York CityPass, ale nie obejmuje on One World Obserwatory. Jego cena to 87 dolarów dla osoby dorosłej w wersji C3 (na 3 atrakcje).

Murale Nowego Jorku

CO JESZCZE JEST OTWARTE W NOWYM JORKU?

Zgodnie z realizowaną strategią gubernatora Nowego Jorku, Andrew Cuomo, miasto znajduje się obecnie w 4 fazie planu otwierania miasta.

Otwarte są już restauracje, które mogą przyjmować gości zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jednak we wnętrzach może być zajęte 50% miejsc.

Ponownie zostały otwarte praktycznie wszystkie aktywności na świeżym powietrzu. Można odwiedzać parki, także botaniczne i ZOO.

W halach sportowych mogą się już odbywać zawody z 10% udziałem publiczności. Na otwartych stadionach dopuszczalny udział publiczności jest wyższy – 20%

Otwarte są kina, muzea oraz inne obiekty artystyczne i rozrywkowe. Zapowiadane są kolejne rozluźnienia reżimu epidemicznego.

Nowy Jork wprowadza też paszport covidowy – Excelsior Pass. Jest on na ten moment skierowany wyłącznie do obywateli USA, ale być może będzie powiązany z paszportem covidowym, którego utworzenie planuje na czerwiec Unia Europejska.

Post zawiera linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?

Koniec (prawie) z airbnb w Nowym Jorku

Właściciele nieruchomości nagle zaczęli anulować rezerwacje. Wielu turystów jest zaskoczonych, ale to jest początek końca airbnb w Nowym Jorku. Miasto wygrało batalię sądową z najemcami

Nowy Jork podnosi ceny biletów

Od dziś, od północy miasto Nowy Jork podnosi ceny biletów na wszystkie usługi transportu publicznego. Drożeje między innymi najpopularniejsze wśród turystów metro.

Czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie?

Właściwie nie ma miesiąca by ktoś tam nie zginął. Lipiec pod tym względem jest już rekordowy. Jak do tego doszło? Sam oceń czy w amerykańskich parkach narodowych jest bezpiecznie.

Nowa kładka w Owińskach, nad Wartą

Właśnie została oddana do użytku kładka w Owińskach, nad Wartą. Konstrukcja powstała z myślą zarówno o pieszych jak i rowerzystach.

Porównanie Las Vegas Pass – który wybrać?

Wybierasz się do Miasta Grzechu, chcesz kupić karnet i zaoszczędzić na zwiedzaniu? Zobacz porównanie cen Las Vegas Pass. Znajdź najlepsze atrakcje czekające na turystów. Las...

Nowy Jork pogrąża się w smogu z kanadyjskich pożarów

Płoną ogromne połacie lasów w Kanadzie, wiejące od północy wiatry zwiewają dym na wielkie miasta wschodniego wybrzeża. Od kilku godzin Nowy Jork pogrąża się...

Śmierć bizona w Yellowstone. Winny turysta

Bezmyślny turysta spowodował śmierć bizona w Yellowstone. Władze parku wszczęły dochodzenie i poszukują osoby, która złamała reguły postępowania w parku narodowym. Zasady obowiązujące w parkach...
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x