fbpx

Korona Nowego Jorku już otwarta

Najchętniej odwiedzane amerykańskie miasto otwiera się ponownie na turystów. Po miesiącach zamknięcia dostępna jest już do zwiedzania cała korona Nowego Jorku. Coraz więcej wiadomości zza oceanu przemawia za tym by zacząć myśleć o rezerwacjach na jesień.

KORONA NOWEGO JORKU

Korona Nowego Jorku to najwyżej położone w mieście punkty widokowe, z których można obserwować to co dziele się setki metrów poniżej.

Aktualnie składają się na nią 4 platformy widokowe, piąta jest w budowie. Są to One World Obserwatory na World Trade Center, Top of the Rock na Rockefeller Center, The Edge na Hudson Yards oraz oczywiście Empire State Building.

Ciekawostki o Nowym Jorku

TO DOBRY MOMENT NA REZERWACJE

Jeśli planujecie wyjazd do USA jeszcze w tym roku to być może właśnie teraz jest najlepszy moment na rezerwowanie biletów. Których ceny od dłuższego czasu stoją w miejscu, a gdy tylko zacznie się ruch turystyczny mogą pójść w górę.

Całą koronę Nowego Jorku możecie zobaczyć kupując wyłącznie New York Sightseeing Pass. Wystarczy na to karnet na jeden dzień, przejście pomiędzy wszystkimi platformami widokowymi zajmie około 2 godzin spacerem. Cena to 129 dolarów i poza czterema platformami widokowymi można zwiedzić kolejne 2-3 atrakcje.

Nieco tańszy jest New York Pass, który obejmuje również wszystkie wymienione platformy widokowe, ale wybór pozostałych atrakcji możliwych do zobaczenia jest mniejszy. Cena jednodniowego karnetu dla dorosłej osoby to obecnie 117 dolarów.

Jeszcze tańszą alternatywą może być New York CityPass, ale nie obejmuje on One World Obserwatory. Jego cena to 87 dolarów dla osoby dorosłej w wersji C3 (na 3 atrakcje).

Murale Nowego Jorku

CO JESZCZE JEST OTWARTE W NOWYM JORKU?

Zgodnie z realizowaną strategią gubernatora Nowego Jorku, Andrew Cuomo, miasto znajduje się obecnie w 4 fazie planu otwierania miasta.

Otwarte są już restauracje, które mogą przyjmować gości zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jednak we wnętrzach może być zajęte 50% miejsc.

Ponownie zostały otwarte praktycznie wszystkie aktywności na świeżym powietrzu. Można odwiedzać parki, także botaniczne i ZOO.

W halach sportowych mogą się już odbywać zawody z 10% udziałem publiczności. Na otwartych stadionach dopuszczalny udział publiczności jest wyższy – 20%

Otwarte są kina, muzea oraz inne obiekty artystyczne i rozrywkowe. Zapowiadane są kolejne rozluźnienia reżimu epidemicznego.

Nowy Jork wprowadza też paszport covidowy – Excelsior Pass. Jest on na ten moment skierowany wyłącznie do obywateli USA, ale być może będzie powiązany z paszportem covidowym, którego utworzenie planuje na czerwiec Unia Europejska.

Post zawiera linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x