fbpx

Korona Nowego Jorku już otwarta

Najchętniej odwiedzane amerykańskie miasto otwiera się ponownie na turystów. Po miesiącach zamknięcia dostępna jest już do zwiedzania cała korona Nowego Jorku. Coraz więcej wiadomości zza oceanu przemawia za tym by zacząć myśleć o rezerwacjach na jesień.

KORONA NOWEGO JORKU

Korona Nowego Jorku to najwyżej położone w mieście punkty widokowe, z których można obserwować to co dziele się setki metrów poniżej.

Aktualnie składają się na nią 4 platformy widokowe, piąta jest w budowie. Są to One World Obserwatory na World Trade Center, Top of the Rock na Rockefeller Center, The Edge na Hudson Yards oraz oczywiście Empire State Building.

Ciekawostki o Nowym Jorku

TO DOBRY MOMENT NA REZERWACJE

Jeśli planujecie wyjazd do USA jeszcze w tym roku to być może właśnie teraz jest najlepszy moment na rezerwowanie biletów. Których ceny od dłuższego czasu stoją w miejscu, a gdy tylko zacznie się ruch turystyczny mogą pójść w górę.

Całą koronę Nowego Jorku możecie zobaczyć kupując wyłącznie New York Sightseeing Pass. Wystarczy na to karnet na jeden dzień, przejście pomiędzy wszystkimi platformami widokowymi zajmie około 2 godzin spacerem. Cena to 129 dolarów i poza czterema platformami widokowymi można zwiedzić kolejne 2-3 atrakcje.

Nieco tańszy jest New York Pass, który obejmuje również wszystkie wymienione platformy widokowe, ale wybór pozostałych atrakcji możliwych do zobaczenia jest mniejszy. Cena jednodniowego karnetu dla dorosłej osoby to obecnie 117 dolarów.

Jeszcze tańszą alternatywą może być New York CityPass, ale nie obejmuje on One World Obserwatory. Jego cena to 87 dolarów dla osoby dorosłej w wersji C3 (na 3 atrakcje).

Murale Nowego Jorku

CO JESZCZE JEST OTWARTE W NOWYM JORKU?

Zgodnie z realizowaną strategią gubernatora Nowego Jorku, Andrew Cuomo, miasto znajduje się obecnie w 4 fazie planu otwierania miasta.

Otwarte są już restauracje, które mogą przyjmować gości zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Jednak we wnętrzach może być zajęte 50% miejsc.

Ponownie zostały otwarte praktycznie wszystkie aktywności na świeżym powietrzu. Można odwiedzać parki, także botaniczne i ZOO.

W halach sportowych mogą się już odbywać zawody z 10% udziałem publiczności. Na otwartych stadionach dopuszczalny udział publiczności jest wyższy – 20%

Otwarte są kina, muzea oraz inne obiekty artystyczne i rozrywkowe. Zapowiadane są kolejne rozluźnienia reżimu epidemicznego.

Nowy Jork wprowadza też paszport covidowy – Excelsior Pass. Jest on na ten moment skierowany wyłącznie do obywateli USA, ale być może będzie powiązany z paszportem covidowym, którego utworzenie planuje na czerwiec Unia Europejska.

Post zawiera linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Brooklyn Bridge – ikona Nowego Jorku

Brooklyn Bridge to nie tylko most – to ikona, legenda i nieskończona inspiracja dla fotografów z całego świata. Zanurz się w jego fascynującą historię i odkryj, dlaczego spacer po jego deskach to fascynujące doświadczenie.

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x