fbpx

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w tym mieście.

Historia Las Vegas

Pierwszy budynek zbudowali w tej okolicy mormońscy misjonarze w 1855 roku.

Około roku 1900 w Las Vegas zamieszkiwało wg przekazów niewiele ponad 20 osób, obecnie 600.000.

Hazard zalegalizowano w Nevadzie w roku 1931. Obecnie jest legalny niemal we wszystkich stanach USA.

Temperatury w Las Vegas

Średnia temperatura w grudniu to 8,7 stopnia Celsjusza, natomiast średnia temperatura w lipcu to 33,6 stopnia Celsjusza. Jednak latem w ciągu dnia zdarza się ponad 40 stopni, a zimą zdarza się także śnieg.

Las Vegas Strip

Najbardziej znana ulica w mieście – czyli Strip (będący częścią Las Vegas Blvd), leży w większości poza granicami miasta Las Vegas. Wszystkie najbardziej znane hotele znajdują się na terenie Clark County.

Foodie heaven

Las Vegas jest jednym z 10 najlepiej ocenianych miast w USA pod względem dobrego jedzenia. Amerykanie określają takie miejsca jako foodie heaven.

Trzema gwiazdkami przewodnika Michelin została nagrodzona restauracja Joel Robuchon, która znajduje się w hotelu MGM Grand.

Las Vegas

Największe hotele w Las Vegas

W Las Vegas znajduje się 12 z 20 największych hoteli na świecie. Największym z nich, zajmującym 2 miejsce na liście największych, jest The Venetian Resort, w którym znajdują się 7.092 pokoje!

Kolejne miejsca zajmują: MGM Grand Las Vegas (6.852 pokoje), Wynn Las Vegas (4.748 pokoi), Mandalay Bay Resort (4.426 pokoi), Luxor Las Vegas (4.407 pokoi), Aria Resort (4.004 pokoje), Excalibur (3.981 pokoi), Caesars Palace (3.970 pokoi), Bellagio (3.933 pokoje), Circus Circus Las Vegas (3.773 pokoje), Resorts World Las Vegas (3.506 pokoi) oraz Flamingo Las Vegas (3.460 pokoi).

Oczywiście tuż poza pierwszą 20 największych na świecie znajdują się kolejne ogromne hotele, w których możecie zanocować w Las Vegas.

Łączna liczba pokoi hotelowych w Mieście Grzechu przekracza 150.000, a ich obłożenie wynosi blisko 90%.

Najstarszy hotel w Las Vegas

Pierwszym hotelem w Las Vegas był, istniejący do dzisiaj, Golden Gate Casino Hotel, który znajduje się przy Fremont Street / Main Street. W 1906 roku za pokój z wyżywieniem płaciło się 1 dolara! Oryginalne pokoje, po odnowieniu, są dostępne do dzisiaj.

Pierwszy hotel bez segregacji rasowej

Pierwszym hotelem, w którym mogli bawić się czarnoskórzy goście był Moulin Rouge Hotel. Nieistniejący już hotel został otwarty w roku 1955. Na początku XXI wieku, po kilku pożarach budynek został rozebrany.

Ślub w Las Vegas

W mieście znajduje się 50 kaplic ślubnych. Każdego dnia udzielanych jest w nich ponad 300 ślubów.

Las Vegas

Automaty

Ponoć na każdych 4 mieszkańców Las Vegas przypada ponoć jeden „jednoręki bandyta”, czyli automat do gry. Czyli jest ich około 150.000.

Najstarsza wybrukowana ulica w Las Vegas

Pierwszą wybrukowaną ulicą w Las Vegas była Fremont street, przy której znajdował się oczywiście pierwszy hotel w mieście. Miało to miejsce w roku 1925.

Red Rock Canyon

Najstarszy obszar chroniony w Nevadzie

Pierwszym obszarem chronionym na terenie całego stanu Nevada był Red Rock Canyon, który znajduje się na przedmieściach Las Vegas.

Turyści w Las Vegas

Obecnie rocznie do Miasta Grzechu przybywa ponad 42 miliony turystów i imprezowiczów. Najwięcej gości przyjeżdża z sąsiedniej Californii, co jest zrozumiałe ze względu na bliskość obu stanów. Największa ilość gości spoza granicy przyjeżdża z Kanady.

Las Vegas

Największe…

Sfinks znajdujący się przed hotelem Luxor Las Vegas jest oczywiście większy od egipskiego oryginału.

Rzeźba lwa z brązu, która znajduje się przed hotelem MGM Grand Las Vegas, jest największą tego typu rzeźbą w USA.

Największa bryła złota jaką kiedykolwiek znaleziono znajduje się w Golden Nugget Hotel. Bryła nazywa się Hanf of Faith, waży 61 funtów i można ją podziwiać w hotelowym lobby.

Platforma widokowa w STRAT Hotel jest najwyżej położoną tego typu atrakcją w zachodniej części USA.

I naprawdę zaskakujące jest, że replika Wieży Eiffla, która znajduje się w Las Vegas jest dwa razy niższa od oryginału. Miała być dokładnie tej samej wielkości co paryska, ale zredukowano jej wysokość by nie zagrażała samolotom podchodzącym do lądowania na pobliskim lotnisku.

To oczywiście nie wszystkie ciekawostki o Las Vegas, ale niektóre warto odkryć samemu spacerując wieczorem po Stripie.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Formuła 1 w Las Vegas

W tym roku na fanów sportów samochodowych za oceanem czeka wyjątkowa gratka. Formuła 1 w Las Vegas. Nocny wyścig ulicami miasta, który będzie można obserwować nawet ze swojego pokoju hotelowego.

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x