fbpx

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w tym mieście.

Historia Las Vegas

Pierwszy budynek zbudowali w tej okolicy mormońscy misjonarze w 1855 roku.

Około roku 1900 w Las Vegas zamieszkiwało wg przekazów niewiele ponad 20 osób, obecnie 600.000.

Hazard zalegalizowano w Nevadzie w roku 1931. Obecnie jest legalny niemal we wszystkich stanach USA.

Temperatury w Las Vegas

Średnia temperatura w grudniu to 8,7 stopnia Celsjusza, natomiast średnia temperatura w lipcu to 33,6 stopnia Celsjusza. Jednak latem w ciągu dnia zdarza się ponad 40 stopni, a zimą zdarza się także śnieg.

Las Vegas Strip

Najbardziej znana ulica w mieście – czyli Strip (będący częścią Las Vegas Blvd), leży w większości poza granicami miasta Las Vegas. Wszystkie najbardziej znane hotele znajdują się na terenie Clark County.

Foodie heaven

Las Vegas jest jednym z 10 najlepiej ocenianych miast w USA pod względem dobrego jedzenia. Amerykanie określają takie miejsca jako foodie heaven.

Trzema gwiazdkami przewodnika Michelin została nagrodzona restauracja Joel Robuchon, która znajduje się w hotelu MGM Grand.

Las Vegas

Największe hotele w Las Vegas

W Las Vegas znajduje się 12 z 20 największych hoteli na świecie. Największym z nich, zajmującym 2 miejsce na liście największych, jest The Venetian Resort, w którym znajdują się 7.092 pokoje!

Kolejne miejsca zajmują: MGM Grand Las Vegas (6.852 pokoje), Wynn Las Vegas (4.748 pokoi), Mandalay Bay Resort (4.426 pokoi), Luxor Las Vegas (4.407 pokoi), Aria Resort (4.004 pokoje), Excalibur (3.981 pokoi), Caesars Palace (3.970 pokoi), Bellagio (3.933 pokoje), Circus Circus Las Vegas (3.773 pokoje), Resorts World Las Vegas (3.506 pokoi) oraz Flamingo Las Vegas (3.460 pokoi).

Oczywiście tuż poza pierwszą 20 największych na świecie znajdują się kolejne ogromne hotele, w których możecie zanocować w Las Vegas.

Łączna liczba pokoi hotelowych w Mieście Grzechu przekracza 150.000, a ich obłożenie wynosi blisko 90%.

Najstarszy hotel w Las Vegas

Pierwszym hotelem w Las Vegas był, istniejący do dzisiaj, Golden Gate Casino Hotel, który znajduje się przy Fremont Street / Main Street. W 1906 roku za pokój z wyżywieniem płaciło się 1 dolara! Oryginalne pokoje, po odnowieniu, są dostępne do dzisiaj.

Pierwszy hotel bez segregacji rasowej

Pierwszym hotelem, w którym mogli bawić się czarnoskórzy goście był Moulin Rouge Hotel. Nieistniejący już hotel został otwarty w roku 1955. Na początku XXI wieku, po kilku pożarach budynek został rozebrany.

Ślub w Las Vegas

W mieście znajduje się 50 kaplic ślubnych. Każdego dnia udzielanych jest w nich ponad 300 ślubów.

Las Vegas

Automaty

Ponoć na każdych 4 mieszkańców Las Vegas przypada ponoć jeden „jednoręki bandyta”, czyli automat do gry. Czyli jest ich około 150.000.

Najstarsza wybrukowana ulica w Las Vegas

Pierwszą wybrukowaną ulicą w Las Vegas była Fremont street, przy której znajdował się oczywiście pierwszy hotel w mieście. Miało to miejsce w roku 1925.

Red Rock Canyon

Najstarszy obszar chroniony w Nevadzie

Pierwszym obszarem chronionym na terenie całego stanu Nevada był Red Rock Canyon, który znajduje się na przedmieściach Las Vegas.

Turyści w Las Vegas

Obecnie rocznie do Miasta Grzechu przybywa ponad 42 miliony turystów i imprezowiczów. Najwięcej gości przyjeżdża z sąsiedniej Californii, co jest zrozumiałe ze względu na bliskość obu stanów. Największa ilość gości spoza granicy przyjeżdża z Kanady.

Las Vegas

Największe…

Sfinks znajdujący się przed hotelem Luxor Las Vegas jest oczywiście większy od egipskiego oryginału.

Rzeźba lwa z brązu, która znajduje się przed hotelem MGM Grand Las Vegas, jest największą tego typu rzeźbą w USA.

Największa bryła złota jaką kiedykolwiek znaleziono znajduje się w Golden Nugget Hotel. Bryła nazywa się Hanf of Faith, waży 61 funtów i można ją podziwiać w hotelowym lobby.

Platforma widokowa w STRAT Hotel jest najwyżej położoną tego typu atrakcją w zachodniej części USA.

I naprawdę zaskakujące jest, że replika Wieży Eiffla, która znajduje się w Las Vegas jest dwa razy niższa od oryginału. Miała być dokładnie tej samej wielkości co paryska, ale zredukowano jej wysokość by nie zagrażała samolotom podchodzącym do lądowania na pobliskim lotnisku.

To oczywiście nie wszystkie ciekawostki o Las Vegas, ale niektóre warto odkryć samemu spacerując wieczorem po Stripie.

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Zaćmienie słońca 2022 w Polsce

Po dłuższej przerwie czeka nas za kilka dni wyczekiwane przez fotografów zaćmienie słońca 2022. Jak się przygotować do obserwacji i fotografowania tego zjawiska

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

Gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie

Jadąc przez Śląsk, kawałek za Częstochową możecie natrafić na gigantyczny, jedyny taki wiatrak na świecie. Zaprojektował go i zbudował Polak.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia. KATASTROFALNE ULEWY W...

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x