fbpx

Red Rock Canyon na dobry początek

 

Przylatując do Las Vegas zwykle jako pierwsze kroki turyści kierują do najbliższego parku stanowego jakim jest Red Rock Canyon. I choć ten park, jak niemal wszystkie amerykańskie, jest także ciekawy to najczęściej określany jest przez turystów jako przedsmak na zwiedzanie tych kolejnych.

 

To jest dobry pomysł by na początek zobaczyć ten park bo jest on właściwie na przedmieściach miasta. Z hoteli położonych w centrum Las Vegas można do niego dotrzeć w godzinę.

 

Przy okazji jest to park, w którym nie ma wielkiego tłoku. Można na spokojnie spędzić kilka minut przy bramce wjazdowej kupując Annual Pass. Karnet do parków narodowych i nie tylko, o którym bardziej szczegółowo napiszę za kilka dni.

 

 

Popołudnie w Red Rock Canyon

 

My do Red Rock Canyon wybraliśmy się wczesnym popołudniem. Głownie dlatego by po zwiedzeniu parku mieć okazję popatrzeć na słońce zachodzące nad górami.

 

Zbliżając się do parku przy drodze zobaczycie umieszczony tam  głaz z jego nazwą, przy którym tradycyjnie wszyscy się fotografują. A mało kto zauważa znajdujący się obok znak informujący o początku drogi widokowej.

 

Gdy go zobaczyłem przypomniały mi się znaki drogowe, jakie wcześniej widziałem na Korsyce. Znak jest podziurawiony, a przestrzeliny bardzo fajnie wyglądają na zdjęciach.

 

 

Planowanie podróży do USA

 

Nie w każdym parku ma to sens, ale w Red Rock Canyon koniecznie trzeba po wjeździe odwiedzić Visitor Center. Dobrym powodem by tam się pojawić jest oczywiście to, że można tam poczytać o historii miejsca i zapoznać się ze szczegółami tego co można w parku zobaczyć.

 

Ale w centrum wybudowano także fantastyczny punkt widokowy, z bodaj kilkunastometrowym oknem, z którego można zrobić zdjęcie najbardziej znanej panoramy parku. Nie bez znaczenia jest to, że będąc w tym czasie w klimatyzowanym wnętrzu jest okazja by nieco odpocząć od panujących na zewnątrz upałów.

 

A jeśli jesteście fanami fotografii ptaków to przed wejściem do centrum są poidła, przy których krążą kolibry. Jest to doskonała okazja by sfotografować te niezwykłe ptaki.

 

Red Rock Canyon

 

 

Punkty widokowe

 

Tak jak w dużej części amerykańskich parków, w pobliże tego co najciekawsze da się dotrzeć samochodem. Akurat Red Rock Canyon jest parkiem, który jest dla kierowców wręcz stworzony. Dookoła parku prowadzi jednokierunkowa Scenic Drive, o długości niecałych 21 kilometrów. Za każdym razem można podjechać pod skałę, która jest najciekawsza do zobaczenia czy sfotografowania.

 

Ale co właściwie jest do zobaczenia? Jak chwali się sam park na swojej stronie – malownicze klify i spektakularne formacje skalne. I faktycznie w kilku miejscach skały, które zobaczycie wręcz zmuszają do zatrzymania się i sfotografowania. Chociaż na żywo robią jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciach.

 

Red Rock Canyon

 

Przy okazji w parku są wyznaczone miejsca do biwakowania. Można nawet zrobić grilla, gdyby ktoś chciał zjeść posiłek w tak niezwykłych okolicznościach przyrody.

 

Dla zaawansowanych miłośników przyrody jest możliwość wybrania się na skalne szlaki, o różnej skali trudności. Chociaż z tego co widać nie przyciągają one, w ponad 40 stopniowym upale, specjalnie wielu entuzjastów. Być może późną jesienią lub zimą wybiera się na nie więcej osób.

 

Jeśli nie będziecie się zbytnio ociągać objazd głównych miejsc w parku powinien wam zająć nie więcej jak 2-3 godziny. Ale najważniejsze by już po wyjechaniu z parku zatrzymać się na punkcie widokowym leżącym poza samym parkiem. Jest to duży parking znajdujący się na skarpie – Red Rock Overlook.

 

W zasadzie nie da się tego punktu przeoczyć bo po wyjeździe przejeżdża się obok niego w drodze powrotnej do Las Vegas. Warto w tym miejscu usiąść i popatrzeć na zachodzące za góry słońce.

 

Jak widać na głównym zdjęciu, może się wam trafić, że poza samym widokiem idealnie do kadru będzie pasować któreś z zaparkowanych aut. Mi, jak widać, udało się trafić na fantastycznie komponującego się z otoczeniem Dodge Chellengera. Kawałek dalej stało też Lamborghini, ale sami przyznajcie, że oczojebna zieleń włoskiego superauta nie pasowałaby do tego krajobrazu.

 

To była krótka wizyta w niewielkim parku, a gdy zaszło słońce mogliśmy szybko wrócić w objęcia miasta grzechu 🙂

 

Red Rock Canyon

 

 

MOJE REKOMENDACJE:

 

Jeśli macie czas to ten park jest w sam raz na dobry początek. Ale jeśli go pominiecie na trasie przez Stany nie będzie dramatu.

 

Najciekawsze miejsca do zdjęć to widok Visitors Center, Calico I, Calico II i Red Rock Overlook.

 

Więcej szczegółowych informacji dowiecie się na stronie parku Red Rock Canyon.

 

 

 

W kolejnej części opowiem o kartach Annual Pass, a potem już o innym parku stanowym w Nevadzie, o spektakularnym Valley of Fire. Zapraszam.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku

Kiedy Manhattan zaczął rosnąć w górę? Czy najstarsze drapacze chmur w Nowym Jorku ciągle jeszcze stoją? Które to są budynki? Zapraszam do spojrzenia wstecz, o niemal 150 lat, tego w historię wielkiego miasta.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x