fbpx

Red Rock Canyon na dobry początek

 

Przylatując do Las Vegas zwykle jako pierwsze kroki turyści kierują do najbliższego parku stanowego jakim jest Red Rock Canyon. I choć ten park, jak niemal wszystkie amerykańskie, jest także ciekawy to najczęściej określany jest przez turystów jako przedsmak na zwiedzanie tych kolejnych.

 

To jest dobry pomysł by na początek zobaczyć ten park bo jest on właściwie na przedmieściach miasta. Z hoteli położonych w centrum Las Vegas można do niego dotrzeć w godzinę.

 

Przy okazji jest to park, w którym nie ma wielkiego tłoku. Można na spokojnie spędzić kilka minut przy bramce wjazdowej kupując Annual Pass. Karnet do parków narodowych i nie tylko, o którym bardziej szczegółowo napiszę za kilka dni.

 

 

Popołudnie w Red Rock Canyon

 

My do Red Rock Canyon wybraliśmy się wczesnym popołudniem. Głownie dlatego by po zwiedzeniu parku mieć okazję popatrzeć na słońce zachodzące nad górami.

 

Zbliżając się do parku przy drodze zobaczycie umieszczony tam  głaz z jego nazwą, przy którym tradycyjnie wszyscy się fotografują. A mało kto zauważa znajdujący się obok znak informujący o początku drogi widokowej.

 

Gdy go zobaczyłem przypomniały mi się znaki drogowe, jakie wcześniej widziałem na Korsyce. Znak jest podziurawiony, a przestrzeliny bardzo fajnie wyglądają na zdjęciach.

 

 

Planowanie podróży do USA

 

Nie w każdym parku ma to sens, ale w Red Rock Canyon koniecznie trzeba po wjeździe odwiedzić Visitor Center. Dobrym powodem by tam się pojawić jest oczywiście to, że można tam poczytać o historii miejsca i zapoznać się ze szczegółami tego co można w parku zobaczyć.

 

Ale w centrum wybudowano także fantastyczny punkt widokowy, z bodaj kilkunastometrowym oknem, z którego można zrobić zdjęcie najbardziej znanej panoramy parku. Nie bez znaczenia jest to, że będąc w tym czasie w klimatyzowanym wnętrzu jest okazja by nieco odpocząć od panujących na zewnątrz upałów.

 

A jeśli jesteście fanami fotografii ptaków to przed wejściem do centrum są poidła, przy których krążą kolibry. Jest to doskonała okazja by sfotografować te niezwykłe ptaki.

 

Red Rock Canyon

 

 

Punkty widokowe

 

Tak jak w dużej części amerykańskich parków, w pobliże tego co najciekawsze da się dotrzeć samochodem. Akurat Red Rock Canyon jest parkiem, który jest dla kierowców wręcz stworzony. Dookoła parku prowadzi jednokierunkowa Scenic Drive, o długości niecałych 21 kilometrów. Za każdym razem można podjechać pod skałę, która jest najciekawsza do zobaczenia czy sfotografowania.

 

Ale co właściwie jest do zobaczenia? Jak chwali się sam park na swojej stronie – malownicze klify i spektakularne formacje skalne. I faktycznie w kilku miejscach skały, które zobaczycie wręcz zmuszają do zatrzymania się i sfotografowania. Chociaż na żywo robią jeszcze większe wrażenie niż na zdjęciach.

 

Red Rock Canyon

 

Przy okazji w parku są wyznaczone miejsca do biwakowania. Można nawet zrobić grilla, gdyby ktoś chciał zjeść posiłek w tak niezwykłych okolicznościach przyrody.

 

Dla zaawansowanych miłośników przyrody jest możliwość wybrania się na skalne szlaki, o różnej skali trudności. Chociaż z tego co widać nie przyciągają one, w ponad 40 stopniowym upale, specjalnie wielu entuzjastów. Być może późną jesienią lub zimą wybiera się na nie więcej osób.

 

Jeśli nie będziecie się zbytnio ociągać objazd głównych miejsc w parku powinien wam zająć nie więcej jak 2-3 godziny. Ale najważniejsze by już po wyjechaniu z parku zatrzymać się na punkcie widokowym leżącym poza samym parkiem. Jest to duży parking znajdujący się na skarpie – Red Rock Overlook.

 

W zasadzie nie da się tego punktu przeoczyć bo po wyjeździe przejeżdża się obok niego w drodze powrotnej do Las Vegas. Warto w tym miejscu usiąść i popatrzeć na zachodzące za góry słońce.

 

Jak widać na głównym zdjęciu, może się wam trafić, że poza samym widokiem idealnie do kadru będzie pasować któreś z zaparkowanych aut. Mi, jak widać, udało się trafić na fantastycznie komponującego się z otoczeniem Dodge Chellengera. Kawałek dalej stało też Lamborghini, ale sami przyznajcie, że oczojebna zieleń włoskiego superauta nie pasowałaby do tego krajobrazu.

 

To była krótka wizyta w niewielkim parku, a gdy zaszło słońce mogliśmy szybko wrócić w objęcia miasta grzechu 🙂

 

Red Rock Canyon

 

 

MOJE REKOMENDACJE:

 

Jeśli macie czas to ten park jest w sam raz na dobry początek. Ale jeśli go pominiecie na trasie przez Stany nie będzie dramatu.

 

Najciekawsze miejsca do zdjęć to widok Visitors Center, Calico I, Calico II i Red Rock Overlook.

 

Więcej szczegółowych informacji dowiecie się na stronie parku Red Rock Canyon.

 

 

 

W kolejnej części opowiem o kartach Annual Pass, a potem już o innym parku stanowym w Nevadzie, o spektakularnym Valley of Fire. Zapraszam.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

Death Valley po powodzi – częściowe otwarcie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nastąpiło częściowe otwarcie Death Valley po powodzi, która zniszczyła infrastrukturę parku. Jednak znaczna część parku pozostaje nadal niedostępna.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia. KATASTROFALNE ULEWY W...

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x