fbpx

Aktualne ceny w Moab, Utah

 

 

Miasteczko Moab jest jednym z najdroższych noclegów na trasie wiodącej szlakiem amerykańskich parków narodowych. Jak się jednak okazuje, ceny w markecie wcale nie muszą być dostosowane do cen hoteli. Jakie są aktualne ceny w Moab?

 

 

CITY MARKET – JEDYNY W MOAB

 

Tak naprawdę jest to chyba jedyny market w mieście, wszystkie pozostałe sklepy, jakie widzieliśmy były dużo mniejsze.

 

Często jedynym marketem w amerykańskich miasteczkach jest Walmart. I trzeba dodać, że niestety. Zdarzało się nam trafić na Walmarty, z których nie było właściwie w ogóle warzyw, a owoce ograniczały się do bananów.

 

Jednak City Market jest inny, to coś raczej w rodzaju naszych delikatesów. Jeśli jesteście koneserami francuskich serów pleśniowych – znajdziecie je w tym sklepie. A może macie ochotę na włoskie wędliny?  Też można je tam kupić. Owoce i warzywa – jakie tylko zapragniecie.

 

Być może ze względu na to, że Moab otoczone jest przez spektakularne parki narodowe i ściągających tutaj turystów z całego świata. Znajdziecie tu znacznie więcej niż w przeciętnym amerykańskim markecie. Spora część towarów ma też metki organic – co jak łatwo się domyśleć oznacza wyższe ceny.

 

Jednak generalnie ceny większości towarów były znacznie poniżej tych, które można zobaczyć we Whole Foods.

 

 

 

AKTUALNE CENY MOAB

 

Jak wynika ze średniej podatków w Utah, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 6,77%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z City Marketu w Moab:

 

– pomarańcze – 1,49 $ / 5,66 PLN

– jabłka – 1,69 $ / 6,42 PLN

– gruszki – 1,69 $ / 6,42 PLN

– banany – 0,59 $ / 2,24 PLN

– papryka – 0,89 $ / 3,38 PLN

– masło 450g – 4,19 $ / 15,92 PLN

– jajka 6 szt. – 1,19 $ / 4,52 PLN

– szynka 200g – 3,99 $ / 15,16 PLN

– ser żółty 220g – 2,09 $ / 7,84 PLN

– pepsi 0,5l (sześciopak) – 4,99 $ / 18,96 PLN

– pizza 4,49 $ / 17,62 PLN

– chleb (tylko pakowany) 2,19 $ / 8,32 PLN

– woda mineralna  2,79 $ / 10,60 PLN*

– piwo (sześciopak) – 8,49 $ / 32,26 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 24 sztuki

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Aktualne ceny w Liechtensteinie

Czasem droga na wakacje prowadzi nas do alpejskiego księstwa. Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Liechtensteinie, czy warto się zatrzymać tam na zakupy?

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Ceny alkoholu w Norwegii

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę, że ceny alkoholu w Norwegii są znacznie wyższe niż u nas, a jego dostępność bardzo mocno ograniczona. Pomysł na wakacyjnego drinka będzie tam dużo droższy niż w Polsce.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?

Aktualne ceny w Livigno

Dlaczego akurat aktualne ceny w Livigno są interesujące? Bo znajduje się tam strefa wolnocłowa, o której bardzo wielu podróżnych nie wie. Dowiadują się albo dopiero na miejscu, albo wcale, po prostu przejeżdżając przez dolinę, w drodze dalej.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x