fbpx

Aktualne ceny w Moab, Utah

 

 

Miasteczko Moab jest jednym z najdroższych noclegów na trasie wiodącej szlakiem amerykańskich parków narodowych. Jak się jednak okazuje, ceny w markecie wcale nie muszą być dostosowane do cen hoteli. Jakie są aktualne ceny w Moab?

 

 

CITY MARKET – JEDYNY W MOAB

 

Tak naprawdę jest to chyba jedyny market w mieście, wszystkie pozostałe sklepy, jakie widzieliśmy były dużo mniejsze.

 

Często jedynym marketem w amerykańskich miasteczkach jest Walmart. I trzeba dodać, że niestety. Zdarzało się nam trafić na Walmarty, z których nie było właściwie w ogóle warzyw, a owoce ograniczały się do bananów.

 

Jednak City Market jest inny, to coś raczej w rodzaju naszych delikatesów. Jeśli jesteście koneserami francuskich serów pleśniowych – znajdziecie je w tym sklepie. A może macie ochotę na włoskie wędliny?  Też można je tam kupić. Owoce i warzywa – jakie tylko zapragniecie.

 

Być może ze względu na to, że Moab otoczone jest przez spektakularne parki narodowe i ściągających tutaj turystów z całego świata. Znajdziecie tu znacznie więcej niż w przeciętnym amerykańskim markecie. Spora część towarów ma też metki organic – co jak łatwo się domyśleć oznacza wyższe ceny.

 

Jednak generalnie ceny większości towarów były znacznie poniżej tych, które można zobaczyć we Whole Foods.

 

 

 

AKTUALNE CENY MOAB

 

Jak wynika ze średniej podatków w Utah, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 6,77%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z City Marketu w Moab:

 

– pomarańcze – 1,49 $ / 5,66 PLN

– jabłka – 1,69 $ / 6,42 PLN

– gruszki – 1,69 $ / 6,42 PLN

– banany – 0,59 $ / 2,24 PLN

– papryka – 0,89 $ / 3,38 PLN

– masło 450g – 4,19 $ / 15,92 PLN

– jajka 6 szt. – 1,19 $ / 4,52 PLN

– szynka 200g – 3,99 $ / 15,16 PLN

– ser żółty 220g – 2,09 $ / 7,84 PLN

– pepsi 0,5l (sześciopak) – 4,99 $ / 18,96 PLN

– pizza 4,49 $ / 17,62 PLN

– chleb (tylko pakowany) 2,19 $ / 8,32 PLN

– woda mineralna  2,79 $ / 10,60 PLN*

– piwo (sześciopak) – 8,49 $ / 32,26 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 24 sztuki

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie

Jeśli wybieracie się w najbliższych miesiącach zagranicę to jest okazja zaoszczędzić. Najwięksi pośrednicy zapowiedzieli, że wkrótce wzrosną ceny karnetów na zwiedzanie najpopularniejszych na świecie...

Koszt wyjazdu do USA w 2023 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2023 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny od początku ubiegłego...

Angels Landing – zasady wejść w roku 2023

Zion National Park ogłosił terminy zapisów na loterię dla osób, które chcą wejść na szlak do fenomenalnego punktu widokowego Angels Landing. Program zezwoleń w 2022...

Dni darmowego wstępu do amerykańskich parków w 2023 roku

Agencja zarządzająca parkami narodowymi w USA ogłosiła właśnie dni darmowego wstępu do amerykańskich parków narodowych w przyszłym roku

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x