fbpx

Aktualne ceny w Moab, Utah

 

 

Miasteczko Moab jest jednym z najdroższych noclegów na trasie wiodącej szlakiem amerykańskich parków narodowych. Jak się jednak okazuje, ceny w markecie wcale nie muszą być dostosowane do cen hoteli. Jakie są aktualne ceny w Moab?

 

 

CITY MARKET – JEDYNY W MOAB

 

Tak naprawdę jest to chyba jedyny market w mieście, wszystkie pozostałe sklepy, jakie widzieliśmy były dużo mniejsze.

 

Często jedynym marketem w amerykańskich miasteczkach jest Walmart. I trzeba dodać, że niestety. Zdarzało się nam trafić na Walmarty, z których nie było właściwie w ogóle warzyw, a owoce ograniczały się do bananów.

 

Jednak City Market jest inny, to coś raczej w rodzaju naszych delikatesów. Jeśli jesteście koneserami francuskich serów pleśniowych – znajdziecie je w tym sklepie. A może macie ochotę na włoskie wędliny?  Też można je tam kupić. Owoce i warzywa – jakie tylko zapragniecie.

 

Być może ze względu na to, że Moab otoczone jest przez spektakularne parki narodowe i ściągających tutaj turystów z całego świata. Znajdziecie tu znacznie więcej niż w przeciętnym amerykańskim markecie. Spora część towarów ma też metki organic – co jak łatwo się domyśleć oznacza wyższe ceny.

 

Jednak generalnie ceny większości towarów były znacznie poniżej tych, które można zobaczyć we Whole Foods.

 

 

 

AKTUALNE CENY MOAB

 

Jak wynika ze średniej podatków w Utah, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 6,77%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z City Marketu w Moab:

 

– pomarańcze ? 1,49 $ / 5,66 PLN

– jabłka ? 1,69 $ / 6,42 PLN

– gruszki ? 1,69 $ / 6,42 PLN

– banany ? 0,59 $ / 2,24 PLN

– papryka ? 0,89 $ / 3,38 PLN

– masło 450g ? 4,19 $ / 15,92 PLN

– jajka 6 szt. ? 1,19 $ / 4,52 PLN

– szynka 200g ? 3,99 $ / 15,16 PLN

– ser żółty 220g ? 2,09 $ / 7,84 PLN

– pepsi 0,5l (sześciopak) – 4,99 $ / 18,96 PLN

– pizza 4,49 $ / 17,62 PLN

– chleb (tylko pakowany) 2,19 $ / 8,32 PLN

– woda mineralna  2,79 $ / 10,60 PLN*

– piwo (sześciopak) ? 8,49 $ / 32,26 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj cena za 24 sztuki

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Grand Canyon North Rim zamknięty do odwołania

Jeśli planowaliście jeszcze w tym roku zobaczyć Wielki Kanion od piękniejszej strony to musicie zweryfikować plany. Grand Canyon North Rim został zamknięty do odwołania. Pożar...

Nowa opłata wizowa do USA: 250 dolarów więcej – co musisz wiedzieć?

Na początku lipca Donald Trump zatwierdził wprowadzenie Visa Integrity Fee. Jest to nowa opłata wizowa do USA. Od kiedy obowiązuje i kogo dotyczy ten obowiązek?

Koszt wyjazdu do USA w 2025 roku

Zaczynasz planować wyprawę do Stanów? Zobacz jaki jest koszt wyjazdu do USA w 2025 roku. I jak zmieniły się poszczególne ceny w ciągu ostatnich...

Najpopularniejsze teorie spiskowe w USA

Czy Amerykanie wierzą w spiski? To pytanie retoryczne! Oto najbardziej zaskakujące teorie spiskowe w USA - od tych niemal racjonalnych po te, które brzmią...

Murale Las Vegas – odkryj kolorowe historie miasta grzechu

Las Vegas to nie tylko kasyna, neonowe światła i szaleństwo nocy. W zakamarkach tego niezwykłego miasta kryją się prawdziwe perły street artu. Wyrusz ze mną w podróż przez murale Las Vegas, gdzie każda ściana opowiada swoją własną historię!

Very Large Array – tutaj słuchają kosmosu

Co łączy Nowy Meksyk z najodleglejszymi galaktykami? Very Large Array! To właśnie tutaj znajduje się najbardziej zaawansowany na Ziemi zestaw anten nasłuchujących dźwięków z kosmosu. I jeśli kiedykolwiek dotrze do nas przekaz od innej cywilizacji to najprawdopodobniej pierwsi usłyszą go właśnie właśnie tutaj.

Internet w USA

Wyjeżdżając za ocean jednym z najbardziej oczywistych wydatków będzie zakup jakiegoś pakietu dostępu do internetu. Jakie turysta ma opcje i w ogóle jaki jest dostępny internet w USA?

Aktualne ceny w Portugalii

Coraz więcej rodaków wybiera Półwysep Iberyjski na miejsce wakacyjnego odpoczynku .Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Portugalii i ile będzie trzeba wydać w czasie wakacji?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x