fbpx

Aktualne ceny w Grand Canyon

 

 

Dla wielu osób może być to nieco zaskakujące, ale tak, w Grand Canyon jest nawet supermarket. Nie trzeba wlec ze sobą pełnego bagażnika jedzenia. Choć przyznać trzeba, że nie jest to najtańsza opcja.

 

GDZIE JEST MARKET – GENERAL STORE?

 

Market znajdziecie mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Grand Canyon Village, a Grand Canyon Visitor Center.

 

Z asortymentu wynika, że market jest traktowany raczej jako miejsce na uzupełnienie brakujących produktów, niż na wielkie zakupy. Z resztą biorąc pod uwagę zakupy w tym miejscu musicie nastawić się na spore kolejki, znacznie większe niż w marketach w miastach.

 

Poza samym marketem jest na miejscu także coś w rodzaju baru, oferującego pizzę i podobne posiłki. Jednak tak jak w przypadku sklepu, chętnych jest bardzo dużo i czas oczekiwania pewnie dobre pół godziny. Jak na bar to wieczność.

 

 

 

AKTUALNE CENY W GRAND CANYON

 

Jak wynika ze średniej podatków w Arizonie, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 8,33%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z amerykańskiego marketu znajdującego się na terenie Grand Canyon National Park:

 

– pomarańcze – 1,49 $ / 5,59 PLN

– jabłka – 1,59 $ / 5,96 PLN

– gruszki – 0,89 $ / 3,34 PLN

– banany – 0,99 $ / 3,71 PLN

– papryka – 1,19 $ / 4,46 PLN

– masło 227g – 3,59 $ / 13,46 PLN

– jajka 6 szt. – 1,59 $ / 5,96 PLN

– szynka 250g – 5,49 $ / 20,59 PLN

– ser żółty 220g – 2,09 $ / 7,84 PLN

– pepsi 0,5l – 2,09 $ / 7,84 PLN

– pizza 7,69 $ / 28,84 PLN

– chleb (tylko tostowy) 3,49 $ / 13,09 PLN

– woda mineralna 0,5l 2,09 $ / 7,84 PLN*

– piwo – 1,69 $ / 6,34 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj wody były pojedyncze i w stosunku do normalnych cen – bardzo drogie

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Ciekawostki o Las Vegas

Zanim wybierzecie się do Miasta Grzechu warto poznać ciekawostki o Las Vegas. Wiele z nich pomoże zaplanować ciekawszy pobyt w mieście.

OMNY Card – nowy system opłat za transport w Nowym Jorku

Od lat transport w Nowym Jorku płaciliśmy za pomocą MetroCard. NYC wprowadził nowy system opłat za transport. Nazywa się OMNY i jest znacznie prostszy w obsłudze. Jak z niego skorzystać?

Będą nowe parki narodowe w USA?

Pytanie raczej nie czy będą nowe parki narodowe w USA, ale kiedy. Amerykanie rozważają właśnie włączenie do systemu parków także miejsc związanych historią drugiej połowy XX wieku.

Porównanie New York Pass – który wybrać?

Zaraz po tym jak zdecydujecie o wyprawie do Nowego Jorku pojawia się pytanie, który karnet na zwiedzanie wybrać. Oto porównanie New York Pass wg aktualnych cen.

Nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA

Od 1 marca 2023 wprowadzona zostanie nowa opłata za parkowanie w parku narodowym w USA. Wszystkie przychody uzyskane w ten sposób będą przez park przeznaczane na utrzymanie infrastruktury i obsługę turystów.

Death Valley NP jest zamknięty do odwołania

Skutki wyjątkowo obfitych ulew doprowadziły do tego, że Death Valley NP jest zamknięty do odwołania. Skala kataklizmu jest określana jako opady 1000-lecia. KATASTROFALNE ULEWY W...

Metro w Nowym Jorku – ciekawostki i tajemnice

Metro w Nowym Jorku to całe podziemne miasto. Znajdują się tam setki mil torów, opuszczone stacje, a nawet jeżdżą nawiedzone pociągi. Oto ciekawostki i tajemnice nowojorskiego metra.

Jak dojechać z lotniska na Manhattan

Zaraz po tym jak zaplanujecie podróż do Nowego Jorku pojawia się logistyczne pytanie: jak dojechać z lotniska na Manhattan. Lotniska są rozrzucone na obrzeżach miasta i z każdego można dojechać do centrum miasta na wiele sposobów. Oto sposoby na najprostszy dojazd na Manhattan, z każdego z nich.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x