fbpx

Aktualne ceny w Grand Canyon

 

 

Dla wielu osób może być to nieco zaskakujące, ale tak, w Grand Canyon jest nawet supermarket. Nie trzeba wlec ze sobą pełnego bagażnika jedzenia. Choć przyznać trzeba, że nie jest to najtańsza opcja.

 

GDZIE JEST MARKET – GENERAL STORE?

 

Market znajdziecie mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Grand Canyon Village, a Grand Canyon Visitor Center.

 

Z asortymentu wynika, że market jest traktowany raczej jako miejsce na uzupełnienie brakujących produktów, niż na wielkie zakupy. Z resztą biorąc pod uwagę zakupy w tym miejscu musicie nastawić się na spore kolejki, znacznie większe niż w marketach w miastach.

 

Poza samym marketem jest na miejscu także coś w rodzaju baru, oferującego pizzę i podobne posiłki. Jednak tak jak w przypadku sklepu, chętnych jest bardzo dużo i czas oczekiwania pewnie dobre pół godziny. Jak na bar to wieczność.

 

 

 

AKTUALNE CENY W GRAND CANYON

 

Jak wynika ze średniej podatków w Arizonie, do cen podanych w sklepach w tym stanie, w kasie zostanie doliczony podatek w wysokości około 8,33%. Dokładniejsze informacje o wysokości podatków znajdziecie we wpisie o cenach we Whole Foods w Las Vegas.

 

Przykładowe ceny (bez podatku) z amerykańskiego marketu znajdującego się na terenie Grand Canyon National Park:

 

– pomarańcze – 1,49 $ / 5,59 PLN

– jabłka – 1,59 $ / 5,96 PLN

– gruszki – 0,89 $ / 3,34 PLN

– banany – 0,99 $ / 3,71 PLN

– papryka – 1,19 $ / 4,46 PLN

– masło 227g – 3,59 $ / 13,46 PLN

– jajka 6 szt. – 1,59 $ / 5,96 PLN

– szynka 250g – 5,49 $ / 20,59 PLN

– ser żółty 220g – 2,09 $ / 7,84 PLN

– pepsi 0,5l – 2,09 $ / 7,84 PLN

– pizza 7,69 $ / 28,84 PLN

– chleb (tylko tostowy) 3,49 $ / 13,09 PLN

– woda mineralna 0,5l 2,09 $ / 7,84 PLN*

– piwo – 1,69 $ / 6,34 PLN

 

* woda mineralna w Stanach jest sprzedawana w marketach najczęściej w dużych zgrzewkach, tutaj wody były pojedyncze i w stosunku do normalnych cen – bardzo drogie

 

 

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Aktualne ceny w Liechtensteinie

Czasem droga na wakacje prowadzi nas do alpejskiego księstwa. Wato zatem wiedzieć jakie są aktualne ceny w Liechtensteinie, czy warto się zatrzymać tam na zakupy?

Top of the Rock – taras widokowy z nową atrakcją

Jeden z najstarszych tarasów widokowych w Nowym Jorku się zmienia. Top of the Rock zyskał atrakcję, dzięki której odwiedzający będą mogli doświadczyć czegoś wyjątkowego i może nieco przerażającego.

Ceny alkoholu w Norwegii

Przed wyjazdem warto zwrócić uwagę, że ceny alkoholu w Norwegii są znacznie wyższe niż u nas, a jego dostępność bardzo mocno ograniczona. Pomysł na wakacyjnego drinka będzie tam dużo droższy niż w Polsce.

Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA

Planując wyprawę za ocean warto zaoszczędzić na każdym możliwym kroku. Promocje i kody rabatowe na zwiedzanie USA mogą zmniejszyć cenę wyprawy nawet o setki...

Sphere – Las Vegas przebiło Dubaj?

Turystom już nie wystarczą automaty, ruletka, karuzele sklepy czy fontanny. To można zobaczyć w wielu miejscach na świecie. Ale Sphere Las Vegas jest tylko...

Obrączkowe zaćmienie słońca w USA

Podróżujących w październiku za ocean czeka nie lada gratka - obrączkowe zaćmienie słońca w USA. Gdzie i kiedy będzie je najlepiej widać?
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x