fbpx

Zamknięte miasta w USA

Każdego dnia z mediów dowiadujemy się, że zakaz wyjścia z domów obejmuje coraz większe obszary. Zamknięte miasta w USA to nie tylko Nowy Jork, o którym jest najgłośniej ze względu na ilość ofiar. Zobacz wybór najlepszych filmów z zamkniętych miast od wybrzeża do wybrzeża.

 

ZAMKNIĘTE MIASTA W USA

 

Angielskie słowo lockdown oznacza zakaz wyjścia. Nie w każdym z miast, które zobaczycie poniżej obowiązują takie zakazy, w części są tylko daleko idące ograniczenia poruszania się.

Jednak skoro zakłady pracy, handel, gastronomia i miejsca wypoczynku są pozamykane to mieszkańcy i tak nie bardzo mieliby dokąd pójść.

Większość mieszkańców zostaje w domach, za to na miasto wychodzą dziennikarze, fotoreporterzy i twórcy wideo. I to właśnie dzięki nim możemy zobaczyć jak wyglądają zamknięte miasta w USA, w czasie pandemii COVID-19.

 

 

FILMY Z ZAMKNIĘTYCH MIAST

 

Poniżej możecie zobaczyć najciekawsze, moim zdaniem, filmy, które w ostatnim czasie pojawiły się z amerykańskich miast. Ze względu na sytuację w tym mieście najwięcej filmów pokazuje Nowy Jork.

Ponieważ filmów jest sporo, zostały podzielone wg położenia geograficznego w regionach Stanów Zjednoczonych.

 

 

ZAMKNIĘTE MIASTA – WSCHODNIE WYBRZEŻE

 

Pusty Nowy Jork. Co ciekawe – nad Manhattanem nie wolno latać dronami. Ale tak jak w przypadku innych miast, prawdopodobnie wydawane są zezwolenia na to w czasie ograniczonych lotów i pustych ulic.

 

Buffalo to średniej wielkości miasto na północy stanu New York, położone nad brzegiem jeziora Erie.

 

Atlantic City to miasto rozrywki na wschodnim wybrzeżu, w stanie New Jersey. Jest konkurencją dla leżącego po zachodniej stronie Stanów Las Vegas.

 

Boston to jedno z najstarszych miast w USA, jest stolicą stanu Massachusetts. Leży nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego.

 

Filadelfia to kolejne z najstarszych miast w USA, aktualnie piąte co do wielkości w kraju. Również położone nad Atlantykiem.

 

Oczywiście nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu stolicy USA – Waszyngtonu.

 

Najbardziej gorące miasto południowego wchodu USA, leży na południu stanu Floryda.

 

 

ZAMKNIĘTE MIASTA – ŚRODKOWE STANY USA

 

Znane wielu Polakom odwiedzającym swoje rodziny Chicago i puste ulice jego centrum.

 

Detroit to w dużej części upadłe miasto amerykańskiego przemysłu motoryzacyjnego. W czasach koronawirusa wygląda jeszcze bardziej niesamowicie.

 

Opustoszałe centrum Nashville – amerykańskiej stolicy muzyki Country.

 

Nowy Orlean – miasto doświadczone kilka lat wcześniej przez huragan znów jest opustoszałe.

 

Oklahoma City to stolica stanu o tej samej nazwie, leżące na trasie Route 66 wiodącej przez całe Stany.

 

Denver – stolica stanu Colorado. Jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast w Stanach Zjednoczonych.

 

Dallas to jedno z największych miast Teksasu, często odwiedzane przez turystów jadących przez Stany po Route 66.

 

Salt Lake City to stolica pięknego stanu Utah, zamieszkałego w dużej części przez mormonów.

 

 

ZAMKNIĘTE MIASTA – ZACHODNIE STANY USA

 

Oczywiście nie można pominąć Las Vegas, którego puste ulice, ale też przede wszystkim bulwary robią wyjątkowe wrażenie.

 

Seattle to miasto nad brzegiem Pacyfiku, w stanie Waszyngton. Znane choćby z siedziby potentata lotniczego – Boeinga.

 

Portland to sporej wielkości miasto portowe w stanie Oregon. Miasto jest oddalone od Oceanu Spokojnego, ale dostępne dla statków morskich dzięki żeglownej rzece Kolumbia.

 

 

San Francisco. Lombard Street bez kolejki aut, które czekają na zjazd najbardziej krętą uliczką Ameryki. Golden Gate bez korków, zabite deskami sklepy w centrum.

 

Opustoszała Dolina Krzemowa. Akurat tam chyba nie ma problemu by większość mieszkańców pracowała zdalnie.

 

Film z Los Angeles pokazuje centrum tego miasta, ale nie tylko. Porażająco pusto wygląda zatłoczone zwykle do granic możliwości molo w Santa Monica.

 

Puste parki rozrywki południowej Kalifornii – Disneyland, Universal i Sea World.

 

I wreszcie na koniec plaża Waikiki na Hawajach. Nie jest zupełnie pusta, ale daleko jej do normalnego tłoku.

 

Miejmy nadzieję, że to jedyna okazja by zobaczyć zamknięte miasta w USA. A już za kilka miesięcy będziemy mogli wrócić do realizowania planów podróży przez ten niesamowity kraj.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

PODOBNE

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Cała trasa Route 66 z chatGPT

Odkryj uroki kultowej Route 66 z chatGPT – sztuczna inteligencja została twoim przewodnikiem po legendarnej trasie pełnej historii i przygód.

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.

Pakowanie z ChatGPT: niezbędnik każdego turysty

Zmęczony wiecznym zapominaniem o czymś ważnym podczas pakowania? Pakowanie z ChatGPT to rozwiązanie twoich problemów! Dowiedz się, jak inteligencja sztuczna może zorganizować twój bagaż, zapewniając, że wszystko, czego potrzebujesz, znajdzie się w twojej walizce.
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x