fbpx

Zaćmienie słońca Argentynie i Chile

Już 14 grudnia czeka nas obserwowanie fascynującego wydarzenia. Tego dnia będzie miało miejsce zaćmienie słońca w Argentynie i Chile. I tradycyjnie będzie je można zobaczyć przez internet.

 

ZAĆMIENIE SŁOŃCA W ARGENTYNIE I CHILE

Grudniowe zaćmienie słońca będzie dane oglądać na żywo tylko mieszkańcom Ameryki Południowej. Będzie to jednak to najbardziej widowiskowe zaćmienie – całkowite.

Zaćmienie nastąpi popołudniu czasu polskiego, jeśli chcecie zaplanować oglądanie go w internecie to najważniejszy moment nastąpi po godzinie 17:12. Księżyc całkowicie przesłoni słońce na 2 minuty i 10 sekund.

Szczegółowy rozkład zjawiska przedstawia się następująco:

  • początek częściowego zaćmienia: 15:49:29
  • początek całkowitego zaćmienia: 17:12:30
  • maksymalne zaćmienie: 17:13:35
  • koniec całkowitego zaćmienia: 17:14:40
  • koniec częściowego zaćmienia: 18:40:08

 

GDZIE OGLĄDAĆ ZAĆMIENIE SŁOŃCA

 

Tradycyjnie pokażą je zapewne wszystkie telewizje, ale o tej godzinie wiele osób nie będziecie w domu. W takim wypadku jedną z najlepszych opcji jest oglądanie zaćmienia na youtube, kanale NASA. Amerykańska agencja będzie pokazywać zaćmienie także we wszystkich innych swoich mediach.

Możecie też zajrzeć ponownie tu na bloga. Zobaczycie transmisję w oknie poniżej. Zapraszam.

 

 

ZAĆMIENIE SŁOŃCA W EUROPIE

Wiele osób pyta kiedy będzie całkowite zaćmienie słońca widoczne w Europie. Najbliższy termin to rok 2026, wtedy będzie można zobaczyć je na żywo w Hiszpanii.

 

Autorem zdjęcia zaćmienia w tym poście jest Aubrey Gemignani, pracująca dla NASA. Zdjęcie zostało zrobione podczas zaćmienia w 2017 roku, w stanie Oregon, w USA.

 

Podoba się? Zapisz się do newslettera o nowych wpisach!

4 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zaćmienie Słonca
3 lat temu

Niestety z uwagi na COVIDowe obostrzenia nie wielu było dane dotrzeć na obserwacje tego zaćmienia słońca. Kolejne za rok 4 grudnia – na Antarktydzie 🙂 Mam plan tam być z foto-video sprzętem o ile „korona pozwoli”. | Paweł.

Last edited 3 lat temu by Zaćmienie Słonca
Zaćmienie Słonca
3 lat temu

Szansa na zobaczenie zjawiska na Antarktydzie jest mała – to prawda, acz… sama Antarktyda jest warta grzechu i tej potężnej kasy 🙂 W czerwcu na Grenlandii zaćmienie obrączkowe też wydaje się kuszące, ale jeszcze nie mam dokładnych planów (też drogo bo trzeba dolecieć/dopłynąć na samą północ).

PODOBNE

Darmowy internet dla zwiedzających USA

Wspaniała okazja dla planujących podróż za ocean. Właśnie pojawiła się oferta, dzięki której można zyskać darmowy internet dla zwiedzających USA.

Sztuczna inteligencja kontra język polski

Nie sposób wymagać od kogokolwiek kto nie mówi po polsku by rozumiał skomplikowane zwroty. Sztuczna inteligencja kontra język polski to zabawa w szukanie potknięć u kogoś kto jest dopiero na początku nauki naszego skomplikowanego języka.

Jak rozpoznać fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca?

Kilka dni temu na niebie obserwowaliśmy niezwykłe zjawisko, a w raz z nim pojawiły się fałszywe zdjęcia zaćmienia Słońca. Prawdopodobnie było ich nawet więcej niż tych prawdziwych. Podpowiem jak je rozpoznać?

Żywkowo – fantastyczna bociania wioska

Na północy Mazur, przy samej granicy leży bociania wioska. Co w niej niezwykłego? Otóż zamieszkuje ją więcej bocianów niż ludzi, a to oznacza naprawdę dużo bocianów do obserwowania.

Całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA

Już wkrótce fotograficzno-astronomiczna okazja tego roku. Będzie to całkowite zaćmienie słońca 2024 w USA, ale obserwować je będzie można także w innych krajach.

Stewardessa radzi czy bredzi?

Ostatnio w polskich tzw. mediach pojawiła się seria niusów o tym co stewardessa radzi robić by pobyt w hotelu nie stał się koszmarem. Ale na wasze bezpieczeństwo w hotelu czyha wiele innych zagrożeń. Niektóre są śmiertelne!

Noc polarna

Czas, kiedy słońce nie pokazuje się nad horyzontem. Przeżyj niezwykłe zjawisko jakim jest noc polarna, gdzie każdy dzień jest nieprzerwaną ciemnością.

Planowanie podróży z chatGPT

Planowanie podróży z ChatGPT otwiera przed tobą świat nieograniczonych możliwości. Dzięki sztucznej inteligencji możesz się dowiedzieć o miejscach, o których nie miałeś pojęcia, zaplanować najkrótszą trasę. A przy okazji oszczędzić czas, nerwy i pieniądze.
4
0
Co o tym sądzisz? Skomentuj!x